Remicade(infliksymab)

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: kalka_96 » 02 gru 2012, 11:28

kurze, to źle, bo żeby przygotować mnie do biologii to zastosowali mi lecznie żywieniowe, żeby trochę podgoiło zanim dadzą pierwszą dawkę jak coś, po dawce mieli mi ściągnąć tą rurkę, to będę tu siedziała chyba do końca stycznia :mad: mam nadzieję że jutro podejmą jakąś decyzję, bo na święta chcę być w domu :cry:
a może miał ktoś podobną sytuację, że brakło mu paru punktów ale jednak dostał?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Mamcia » 02 gru 2012, 21:25

A tę punktację to sobie robiłaś sama??? Jak przygotowują do biologii to pp dadzą. Co do karmienia dojelitowego, to nas wypuszczali na przepustkę, a tera może być refinansowane w warunkach domowych. To trochę zachodu, ale daje wolność.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: kalka_96 » 03 gru 2012, 17:02

Nie robiłam jej sama, przynieśli mi kartkę kazali pozaznaczać, oni resztę pozaznaczali, to znaczy pozaznaczali wyniki badań i tak mi to wyszło. Ja musze i tak tu zostać, w Prokocimiu teraz jest tak, że między pierwszą a druga dawką muszę zostać na obserwacji, to już mogę zostać na tej sondzie, bo to jedzenie szpitalne jest okropne.
Mamcia pisze: Jak przygotowują do biologii to pp dadzą.
pp czyli co?

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Artur rodzic » 03 gru 2012, 17:50

No niestety mielony kurczak w Prokocimiu smakuje niewielu.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: kalka_96 » 03 gru 2012, 18:51

zawsze podają metypred przed dawką remicade? zmniejsz on ryzyko wystąpienia alergii? i czy mimo tego, że dają steryd to może zdarzyć się jakaś reakcja alergiczna?

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Artur rodzic » 03 gru 2012, 20:02

Każdy z was jest inny i inaczej reaguje na leczenie, nigdy nie można wykluczyć np. reakcji alergicznej. Na tym koniec straszenia mój syn jak widzisz jest po 31 dawce, i jak do tej pory nic złego się nie przydarzyło. Nie skłamałem po 3 dawce miał półpaśca i czasami niezbyt duże wysypki. Jeśli chodzi o metypred to jak do tej pory zawsze przed przyjęciem Remicade go brał, ostatnio nawet zwiększoną dawkę, ale podczas następnego podania w styczniu ma być bez metypredu.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Mamcia » 03 gru 2012, 21:45

Zawsze jest premedykacja kiedyś była dożylna, a może teraz dają doustną. Reakcja alergiczna może się zdarzyć.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Artur rodzic » 03 gru 2012, 21:58

Widocznie Adam ma być królikiem doświadczalnym (którymi przecież są wszyscy), tak jak pisałem wcześniej kolejna dawka Remicade ma być podana bez wcześniejszego przyjęcia Metypredu.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Artur rodzic » 03 gru 2012, 22:08

Ja wiem, że zawsze przed podaniem Remicade przyjmuje się metypred, jednak u Adama tym razem ma być inaczej - ufam jego lekarzowi prowadzącemu i z tego powodu nie zamierzam dyskutować. Wiem, że internet jest ogólnodostępnym dobrem wielokrotnie bardzo pomocnym, jednak dochodzę do wniosku, że wolę aby moje dziecko leczył lekarz do którego mam zaufanie, a nie leczę go sam na podstawie informacji uzyskanych w większości z internetu, jeśli chodzi o leczenie mnie samego to często bywa inaczej :wink:
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: kasia38 » 03 gru 2012, 22:24

No to i ja coś dodam.
Jak widać w moim opisie brałam przez 5 lat Remicade w latach 2002 - 2007 - 33 dawki. Wtedy nie dawali mi żadnych sterydów przed podaniem leku. Jedynie kroplówka leciała przez taką pompę, która dokładnie odmierzała ilość kropli na minutę.
Teraz od sierpnia znowu dostają Remicade i przed każdą dawką - już 4 mam podawany Hydrokortyzon.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: ita71 » 04 gru 2012, 06:00

kasia38 pisze: od sierpnia znowu dostają Remicade i przed każdą dawką - już 4 mam podawany Hydrokortyzon.
Syn pierwszy raz dostał remicade w 2006 i także zawsze przed podaniem leku najpierw
leciał Hydrokortyzon , nigdy steryd. W zeszłym roku było tak samo.
Nigdy nie mów nigdy...

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Artur rodzic » 04 gru 2012, 11:22

Egzistenz na pewno nie zamierzałem cię atakować, ani nic innego złego nie miałem na myśli, jeśli ty lub ktokolwiek inny tak odebrał mój post to z całego serca przepraszam. Z tego co ja zaobserwowałem to chyba prawie wszędzie przed podaniem Remicade podaje się steryd. Jeśli chodzi o Adama to może jest to jakiś test, młoda lekarka przy wypisie mówiła o badaniu poziomu leku - cokolwiek miała na myśli. Jednak ja podejrzewam, że chodzi o badanie poziomu cukru. Adamowi zwykle wychodzi podwyższony (lekko), ale wcale mnie to nie dziwi jeśli wstaje o 3 rano, a badanie ma robione koło 11 - 12 to chyba nic dziwnego, że coś zjadł (robiłem mu u siebie na czczo i był w normie), ale jak sądzę chcą go zbadać bez sterydu. A może rzeczywiście są jakieś nowe tendencje. Jeszcze raz przepraszam za "ton" mojego postu, tak jak pisałem nie miałem na celu obrażać, czy też atakować nikogo.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Osóbka » 04 gru 2012, 11:49

Ja miałam robione badanie stężenia/poziomu chyba leku w organizmie dla 6MP. To się nazywalo poziom tchioguaniny (nie mam przy sobie, w domu zedytuję). Co prawda to immunosupresja, ale może inne poziomy też się bada..?
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: kasia38 » 04 gru 2012, 17:41

tchioguaninę to ostatnio często pobieraja
ostatnio miałam w górnej granicy
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Chudziakowa
Aktywny ✽✽✽
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2012, 20:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Remicade(infliksymab)

Post autor: Chudziakowa » 04 gru 2012, 19:09

Ja jestem w programie sponsorowanym z podwójnie ślepą próbą i jeżdze co 8 tygodni na Remicade i 2 razy tylko podłączyli mi pompe na 5 wlewów i nigdy nic nie podają. Tylko krew pobierają. I niestety nic na mnie te wlewy nie działają bo jest kiepsko. W czwartek kolonoskopia
27.02.2012 operacja,usunięte jelito kręte wraz z kątnicą. Od 28.03.12-Remicade

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”