Co zrobić, jeśli remicade nie zadziała?

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Ana25
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2007, 12:25
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Jędrzejów

Co zrobić, jeśli remicade nie zadziała?

Post autor: Ana25 » 26 wrz 2007, 12:51

Cześć. Choruje na CU od lutego 2006. Do stycznia tego roku leczyłam się sulfasalazyną, lekami typu 5-ASA (tabletki, wlewki, czopki) nawet TSO. Staralam sie jak moglam unikac lekow steroidowych. I to byl moj blad. W styczniu tego roku mialam pierwsze powazne zaostrzenie. Po kuracji sterydowej w polaczeniu z azatiopryna udalo mi sie osiagnac remisje. Niestety okazalo sie, ze nie moge brac azatiopryny poniewaz wywoluje ona u mnie leukopenie. Pomimo odstawienia tego leku czulam sie dobrze do czerwca. Wtedy choroba zaatakowala ponownie. Ostatnie trzy miesiace spedzilam w szpitalu z malymi przerwami. Nie pomogla juz terapia sterydowa (dozylne, tabletki, wlewki) nawet w polaczeniu z zywieniem pozajelitowym. Schudlam 15 kg.
Obecnie jestem po drugiej dawce Remicade i biore 45mg Encortonu. Moj rzut byl tak ostry i tak wyniszczajacy ze lek ten nie porzyniosl tak szybkich rezultatow jak zazwyczaj. Po kazdej kolejnej dawce widac pozytywne zmiany (pierwsza dawka ograniczyla ilosc "wycieczek" do ubikacji z 15 na 6 lecz nie zmniejszyla ilosci krwi, przy czym byla to praktycznie sama krew;
Po drugiej dawce ilosc wycieczek zmniejszyla sie do trzech, czterech ilosc krwi rowniez istotnie sie zmniejszyla, ale wciaz niestety jest przy kazdym "posiedzieniu") lecz obawiam sie ze trzecia dawka nie przyniesie remisji, w zwiazku z czym grozi mi kolektomia.
Chce za wszelka cene uniknac operacji.

Czy wiecie moze o jeszcze jakims alternatywnym leczeniu, na wypadek gdyby remicade nie zadzialal?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2007, 12:57 przez Ana25, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Co zrobić, jeśli remicade nie zadziała?

Post autor: Raysha » 26 wrz 2007, 12:59

Ana25 pisze:Czy wiecie moze o jeszcze jakims alternatywnym leczeniu, na wypadek gdyby remicade nie zadzialal?
Na mnie nie zadziałał remicade i bedę mieć jakiś nowy lek biologiczny lepszy od remicade

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co zrobić, jeśli remicade nie zadziała?

Post autor: Mamcia » 26 wrz 2007, 18:27

Rozumiem, że zajęte masz całe jelito grube??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Infliximab”