Czy są u nas dostępne leki biologiczne oprócz Remicade'u?

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Dante

Czy są u nas dostępne leki biologiczne oprócz Remicade'u?

Post autor: Dante » 21 cze 2007, 18:31

Witam

Pytam z ciekawości. Możliwe, że mój bratanek (jeszcze przebywa w szpitalu, poważna to była sprawa... :/ ) dostanie Remicade - choć jest to drogi lek, ale ponoć już refundowany.

Wiem, że to poważna terapia, ale tak mówią lekarze i zalecają to.

Czy to jest jedyny tego typu lek w Polsce? Czy są jakieś inne, dostępne na równi z Remicade'em? Słyszałem o takich lekach, jak wizylizumab i adalimumab (chyba tak to się pisze, te nazwy są jakieś wzięte z księżyca chyba... ;) ). Ale może one są skuteczne tylko w Crohnie?
I może są trudno dostępne? Na przykład jeden z lekarzy, gdy go zapytałem o te leki, nie wiedział o czym mówię...

Pozdrawiam! :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy są u nas dostępne leki biologiczne oprócz Remicade'u?

Post autor: Mamcia » 21 cze 2007, 21:59

Żaden inny lek biologiczny nie jest zarejsetrowany. piszesz bardzo ogólnikowo. W Polsce Inflxiimab nie jest stosowany w pierwszym rzucie choroby. napisz coś więcej Ile lat ma bratanek, gdzie jest leczony jaka ma diagnozę?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Cogitus Nocens

Re: Czy są u nas dostępne leki biologiczne oprócz Remicade'u?

Post autor: Cogitus Nocens » 14 maja 2008, 11:55

Też by mnie to ciekawiło. Mój lekarz mówił, że w W-wie podają Kronom Humirę, nie wiem jak to się ma do innych miast... :neutral:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy są u nas dostępne leki biologiczne oprócz Remicade'u?

Post autor: Mamcia » 14 maja 2008, 13:09

Teraz jest zarejestrowana humira i jest w programie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Cogitus Nocens

Re: Czy są u nas dostępne leki biologiczne oprócz Remicade'u?

Post autor: Cogitus Nocens » 14 maja 2008, 13:27

A to super w takim razie :jupi: :jupi: :jupi:

Oby były niedługo kolejne leki rejestrowane :/

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czy są u nas dostępne leki biologiczne oprócz Remicade'u?

Post autor: -Ania- » 14 maja 2008, 13:28

Humire nie podaje się równiez w pierwszym rzucie choroby.
Podaje się ją jak remicade nie działa, albo z innych przyczyn, gdy remicade nie mozna podawać.

Za remicade nigdy nie płaciłam, i nie znam nikogo kto by płacił, wiec mysle, ze Twego bratanka beda leczyc za free, tj na NFZ. I jak napisala Mamcia najpierw inne leczenie, a potem biologiczne. Remicade to nie jest do konca super wspaniały cudowny lek, moze czasem niexle pomieszac w organiźmie.

p.s. wiekszosc z nas potocznie osoby chore na cd nazywa crohnowcami, słowo: Kronom nie jest mi znane, mysle, ze wielu osobom z nas tez nie.

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Cogitus Nocens

Re: Czy są u nas dostępne leki biologiczne oprócz Remicade'u?

Post autor: Cogitus Nocens » 14 maja 2008, 13:33

Dzięki Aniu za sugestię ;)

Zablokowany

Wróć do „Infliximab”