Remicade - refundacja z NFZ

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Marek P
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2004, 17:23
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: Marek P » 25 lip 2004, 17:35

zastanawiam sie jak Wam sie uda3o uzyskac refundacje z NFz na remicade. Ja osobi?cie czekam na odpowiedz ale szczerze mówi?c nie licze na pozytywne rozpatrzenie wniosku.
Opiszcie wasze do?wiadczenia z "kochanym" Narodowym Fundusze Zdrowia:
pozdrawiam


gg: 3264320
"na wszystko jeszcze raz popatrze
i pojde nie wiem gdzie na zawsze"

Awatar użytkownika
Aneczka
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 12 lut 2004, 11:57
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

....

Post autor: Aneczka » 18 paź 2004, 13:30

hej!!!
ja we czwartek jade na ostateczna wizyte do kliniki w zwi?zku z badaniami Remicade. jesli sie zakwalifikuje to dostane 3 zastrzyki i 5 kolejnych placebo b?dz leku. Podobno juz 3 zastrzyki daj? rezultaty, ale sie okaze. Bardzo sie boje ale jestem dobrej mysli. Jeden zastrzyk tego specyfiku kosztuje 6 tys. i jest finansowany przez firme Celltech R&D Limited. Lek jest badany pod nazw? CDP870. Narazie podpisywalam papiery, ze sie zgadzam, jestem w trakcie robienia badan, prowadze dzienniczek pacjenta itp. zobaczymy co sie dalej wydazy.
Pozdrawiam
nie boję się śmierci, ona dodaje mi sił!

monisia70
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2004, 13:56
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Katowice

Re: Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: monisia70 » 04 lis 2004, 15:27

Ramicade i cdp870 to 2 ró?ne leki s?... Mój syn mia3 dostaa CDP ale zdecydowali sie na Ramicade- infliximab i czeka na odpowied1 z NFZ.
Podobno to tylko formalno?a i dostanie ko3o 15.11, TAK POWIEDZIELI, ZOBACZYMY :?: U nas - katowice, za3atwia sie to w klinice gastro w ligocie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: Mamcia » 15 lis 2004, 14:42

Ró?ne, a jednak podobne. Oba s? przeciwcia3ami wi???cymi czynnik martwicy nowotworót (TNF - alfa) z tym, ?e CDP870 jest fragmenten humanizowanego przeciwcia3a poddanego procesowi pegylacji (l?czenie z z glikolem polietylenowym (PEG)), który jest metod? wyd3u?enia okresu pó3trwania bia3ek w kr??eniu ustrojowym. Przeciwcia3a pegylowane powinny wiec, bya skuteczniejsze ni? te bez przy3?czonego PEG.
Co do dzia3an ubocznych, to nie powinny bya one wieksze ni? w przypadku Infliximabu.
Mamcia

monisia70
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2004, 13:56
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Katowice

Re: Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: monisia70 » 14 gru 2004, 15:32

Jak sie okaza3o pod koniec roku jest trudniej- dotychczas nie ma odpowiedzi!!!!!!!!!!!!Czekamy...

monisia70
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2004, 13:56
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Katowice

Re: Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: monisia70 » 26 sty 2005, 13:15

w koncu sie doczekali?my - Adam dosta3 1 dawke na pocz stycznia, po 2 tygodniach mia3a bya nastepna ale nie ma odpowiedzi z NFZ wiec znowu czekamy.... potem jeszcze jedna po 6 miesi?cach. Zeby tylko efekt by3...

Asia
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2004, 15:18
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: Asia » 29 sty 2005, 09:47

Najlepiej zg3osia sie do jednostki która prowadzi badania kliniczne nad Remicade. Jesli lekarz stwierdzi, ?e nadajecie sie do tej próby w3?czy was. (wiem, ?e ostatnio takie badania kliniczne przeprowadza3 Szpital im. Biziela w Bydgoszczy, Wojskowy chyba tak?e).Pozdrowienia!

Asia
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2004, 15:18
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: Asia » 29 sty 2005, 09:48

Oczywi?cie leczenie jest wtedy bezp3atne.

Klaudia
Debiutant ✽
Posty: 46
Rejestracja: 16 sie 2004, 20:14
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: Klaudia » 29 mar 2005, 15:24

Pytanie do Mamci !!!!

Droga Mamciu !!

Remicade stosowany jest przede wszystkim u pacjentów z chorob? Chrona.Ja mam CU i lekarz powiedzial ?e mo?emy spróbowaa tej kuracji... A co Ty o tym my?lisz?? Po pierwsze nie wiadomo czy w CU zadzia3a odpowiednio dobrze a poza tym jak przeczyta3am jakie mog? bya skutki uboczne to od razu wstrzyma3am sie z decyzj? aby podali mi ten lek....

Awatar użytkownika
kamil86
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 19 mar 2005, 10:43
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Włocławek

Re: Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: kamil86 » 29 mar 2005, 17:38

No ja slyszalem ze biora glownie pacjentow np. juz z przetokami bo tez chcialem z tego skorzystac ale w klinice powiedzili ze za zdrowy an ten lek jestem

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: Mamcia » 29 mar 2005, 18:07

Z tego co czyta3am, to jest to lek na rzs i CD. Przyznaje sie bez bicia, ?e ostatnio o Infliximabie ma3o czyta3am, ale wydaje mi sie, ?e ze wzgledu na koszty, powinien to bya ostatniej szansy.
Natomiast pierwsza ocena kliniczna tego leku w badaniu z randomizacj? u chorych z colitis ulcerosa wypad3a negatywnie.
To cytat z artyku3u prof. Bartnika z 2003 roku. Je?eli chcecie wiecej informacji to musze pogrzebaa w literaturze.
Mamcia

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: Doris » 01 kwie 2005, 12:59

dwa tyg temu trafilam z zaostrzeniem Crohna do szpitala, dodatkowo mam szczeline odbytu i przebila mi sie przetoka na zewnatrz. w tym tygodniu postanowili ze dostane Ramicade. dzisiaj robili mi badania i w poniedzialek mam dostac ostateczna odpowiedz czy udalo im sie zalatwic lek............

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: Doris » 01 kwie 2005, 13:08

wlasnie troche czytalam o ramicade i szczerze powiem ze wystraszylam sie cholernie :?

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Posty: 307
Rejestracja: 19 cze 2006, 21:50
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: podblond » 22 cze 2006, 18:36

O ile wiem Remicade dla CU jest zarejestrowany dopiero od jakiegoś 1,5...
Refudnacje to załatwiali przede wszystkim lekarze. Ordynator telefonicznie rozmówił się z konsultantem wojewódzkim, uzyskał wstępną zgodę i zaczęło się załatwianie papierów...
Podanie zawiozła moja mama i następnego dnia był już podpis ze zgodą na refundacje, czyli jak dla mnie to to są trzy infuzje (0,2 i 6).
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Iga
Debiutant ✽
Posty: 41
Rejestracja: 29 lis 2006, 21:25
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Remicade - refundacja z NFZ

Post autor: Iga » 01 gru 2006, 20:18

Czy ktoś, kto miał do czynienia z lekiem o nazwie Inflixmab mógłby napisać, jak on działa? Czy jest skuteczny? Jakie są niebzpieczeństwa?

I ile kosztuje?

Chodzi mi o leczenie w chorobie Crohna.

pozdrawiam
Iga

Zablokowany

Wróć do „Infliximab”