Prednisolone w trakcie leczenia Infliximab

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WhyNotJDM
Początkujący ✽✽
Posty: 61
Rejestracja: 29 mar 2019, 04:20
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
miasto: Leeds

Prednisolone w trakcie leczenia Infliximab

Post autor: WhyNotJDM » 26 kwie 2019, 11:55

Witam czy ktos z Was wrocil do wysokiej dawki (50mg) prednisolone lub metyprednisolone bedac w trakcie leczenia biologicznego?

Rozwazam opcje wypisania sie ze szpitala na wlasna reke i powrotu do sterydow ktrore w duzej dawce u mnie zawsze dzialaja.

Dzis mam drugi wlew Infliximabu (po pierwszym brak znaczacej poprawy) i zastanawiam sie czy jesli po tygodniu nadal nie bedzie poprawy to moge bezpiecznie zaczac zazywac Prednisolone przepisany przez mojego prywatnego gastro.

W szpitalu zeszli ze sterydow i groza ze jak biologia nie pomoze to czeka mnie oparacja na ktora ja nie wyrazam zgody.

Pozdrawiam


temat poprawiony zg.z reg
Anette

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Prednisolone w trakcie leczenia Infliximab

Post autor: Anette28 » 26 kwie 2019, 12:25

tak jest to znana procedura za granicą tak zwane high-low czyli uderzenie dużą dawką leków w chorobę, a potem coraz mniejsze dawki; w Polsce jest przeważnie na odwrót low-high
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”