Pogorszenie po pierwszej dawce Remsima/ Inflektra

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
asia35
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 10 lut 2018, 20:00
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Grudziądz

Pogorszenie po pierwszej dawce Remsima/ Inflektra

Post autor: asia35 » 06 mar 2018, 09:44

Chciałabym zapytać o jedna rzecz osób znających sie w temacie .
2 marca mama z cu ,dostala 1 dawkę leku biologicznego Remsima i po 2 dniach strasznie dużo krwi leci ☹ hemoglobina spada , mama miała wczoraj transfuzje krwi ( 4 woreczki ) dzis również będzie przetaczana krew . Ogólnie jest bardzo słaba.
Czy to normalne ??



temat edytowany
pandziaak

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: 1 dawka Remsima i pogorszenie ☹

Post autor: Tubisia » 06 mar 2018, 16:58

Na leczenie biologiczne każdy organizm reaguje inaczej. Moim zdaniem biologia została już za późno podana - znaczy organizm był już za mocno "zużyty" chorobą i nawet mocna dawka biologii nie był w stanie naprawić szkód wyrządzonych chorobą.

Remsima to lek biopodobny, nie biologiczny jakim był Remicade, który jest dla Remsimy lekiem referencyjnym (podobnym do dopuszczonego do obrotu w UE Remicade, zawierającego tę samą substancję czynną, ale różni się procesem tworzenia i substancjami pomocniczymi). Te różnice w procesie produkcyjnym i w substancjach pomocniczych mogą dla niektórych organizmów być ważne.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 1 dawka Remsima i pogorszenie ☹

Post autor: Karaoke » 06 mar 2018, 18:34

Niestety pomstuje sposób przyznawania leczenia biologicznego - jako ostatnia deska ratunku.
A potem jest ka pisze Tubisia
Dodam jeszcze, że syn również miał problemy z tym lekiem i po 3 dawce wyleciał. :cry:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: 1 dawka Remsima i pogorszenie ☹

Post autor: Noelia » 07 mar 2018, 00:54

asia35 pisze:
06 mar 2018, 09:44
2 marca mama z cu ,dostala 1 dawkę leku biologicznego Remsima
Tubisia pisze:
06 mar 2018, 16:58
Remsima to lek biopodobny, nie biologiczny jakim był Remicade, który jest dla Remsimy lekiem referencyjnym (podobnym do dopuszczonego do obrotu w UE Remicade, zawierającego tę samą substancję czynną, ale różni się procesem tworzenia i substancjami pomocniczymi). Te różnice w procesie produkcyjnym i w substancjach pomocniczych mogą dla niektórych organizmów być ważne.
W CU to podobno najczęściej proponują Inflectrę, która zresztą też jest lekiem biopodobnym.
U męża była rozważana właśnie Inflectra (ale w końcu zareagował na sterydy dożylne w szpitalu, ŻP oraz resztę leczenia).
W jednym z Kwartalników jest artykuł o lekach biopodobnych - "Nie bójmy się leków biopodobnych"
W badaniach ponoć nie było różnic pomiędzy lekiem referencyjnym a biopodobnymi.
Największą liczbą pacjentów poddawanych terapii lekami biologicznymi i biopodobnymi w naszym kraju, może pochwalić się Klinika Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii z Pododdziałem Leczenia Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie.
Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń tej placówki, nie wykazano różnicy w efektach terapii stosowanej u pacjentów z ch. L-C, którym podawano lek referencyjny – Remicade (substancja czynna infliksymab) oraz biopodobny Inflectra (infliksymab).
Nie było także różnic pomiędzy tymi lekami, jeśli chodzi o reakcje uczuleniowe.
We WZJG również nie stwierdzono, by któryś z nich działał lepiej.
No ale teoria to jedno, a w praktyce - jak zwykle - różnie bywa.
Karaoke pisze:
06 mar 2018, 18:34
Niestety pomstuje sposób przyznawania leczenia biologicznego - jako ostatnia deska ratunku.
Ano właśnie - w tej kwestii Polska wypada tragicznie na tle innych państw :/
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: 1 dawka Remsima i pogorszenie ☹

Post autor: Tubisia » 07 mar 2018, 07:10

Noelia pisze:
07 mar 2018, 00:54
W badaniach ponoć nie było różnic pomiędzy lekiem referencyjnym a biopodobnymi.
"Ponoć"... dane producenta są inne. I szczerze powiedziawszy w tym względzie wierzę bardziej producentowi, bo biorąc kiedyś asamax dwóch różnych firm (sytuacja analogiczna jak Remicade i Remsima) była dla mnie różnica właśnie w substancjach pomocniczych. Działanie końcowe a reakcje różnych pacjentów to nie to samo.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: 1 dawka Remsima i pogorszenie ☹

Post autor: Noelia » 07 mar 2018, 10:43

Tubisia pisze:
07 mar 2018, 07:10
"Ponoć"... dane producenta są inne. I szczerze powiedziawszy w tym względzie wierzę bardziej producentowi, bo biorąc kiedyś asamax dwóch różnych firm (sytuacja analogiczna jak Remicade i Remsima) była dla mnie różnica właśnie w substancjach pomocniczych.
Producent Remicade zawsze będzie wychwalał swój własny produkt, a badania to jednak powinny być niezależne.
Zresztą to i tak nie ma znaczenia, bo leku biologicznego - czyli referencyjnego i oryginalnego - już się ponoć nie stosuje, bo został wyparty przez tańsze biopodobne.

Ale zgadzam się, że substancje dodatkowe w lekach mają wpływ na ich efekty lecznicze oraz ewentualne działania niepożądane.
Na mnie zawsze znacznie lepiej działała aspiryna Bayer niż polska Polopiryna.
A przyjaciółka miała kiedyś mega trądzik i dermatolog przepisał jej doustne retinoidy, które słyną z niefajnych skutków ubocznych.
Po Izoteku miała masę tych skutków, od światłowstrętu przez pękające usta po podwyższone wskaźniki wątrobowe.
Aż poszła do innego specjalisty, który zamienił jej Izotek na Aknenormin (ta sama dawka tej samej substancji czynnej) - i wszystko jak ręką odjął, a kuracja 100% skuteczna.
Ponoć w większości przypadków tak to właśnie wygląda i większość dermatologów o tym wie, ale i tak niektórzy przepisują ten nieszczęsny Izotek ze względu na współpracę z jego producentem.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: 1 dawka Remsima i pogorszenie ☹

Post autor: Anette28 » 10 mar 2018, 22:21

asia35 pisze:
06 mar 2018, 09:44
2 marca mama z cu ,dostala 1 dawkę leku biologicznego Remsima i po 2 dniach strasznie dużo krwi leci ☹ hemoglobina spada , mama miała wczoraj transfuzje krwi ( 4 woreczki ) dzis również będzie przetaczana krew . Ogólnie jest bardzo słaba.
Czy to normalne
Inflektra działa czasami później, w Polsce czekają na efekty do 3/4 dawki, u mnie do 7/8, na mnie lek zadziałał dopiero po pół roku więc jednak coś w tym jest, a byłam w nie najlepszym stanie
W Waszej sytuacji, pomyślałabym o resekcji jelita grubego, oczywiście tylko wtedy gdy organizm Mamy będzie na tyle silny, aby przetrwać operację. czasami ciężkie decyzje są lepsze, a stomia to nie wyrok
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

asia35
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 10 lut 2018, 20:00
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Grudziądz

Re: Pogorszenie po pierwszej dawce Remsima/ Inflektra

Post autor: asia35 » 12 mar 2018, 01:05

Na szczęście po tygodniu od podania Remsimy krwawienia ustały 😁😁 hemoglobina pięknie skoczyła do gory , były 4 dni podawane transfuzje z krwi po 4 woreczki a na koniec 3 woreczki osocza . Odpukać na szczęście krwawienia ustały , ale juz sie boje bo w piątek 2 dawka Remsimy i zobaczymy czy się nie powtórzy 😒

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Pogorszenie po pierwszej dawce Remsima/ Inflektra

Post autor: atabe » 12 mar 2018, 15:21

asia35 bądź dobrej myśli, może lek potrzebował trochę czasu . Zdrówka dla mamy

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Pogorszenie po pierwszej dawce Remsima/ Inflektra

Post autor: Anette28 » 13 mar 2018, 23:43

asia35 pisze:
12 mar 2018, 01:05
Na szczęście po tygodniu od podania Remsimy krwawienia ustały hemoglobina pięknie skoczyła do gory , były 4 dni podawane transfuzje z krwi po 4 woreczki a na koniec 3 woreczki osocza . Odpukać na szczęście krwawienia ustały , ale juz sie boje bo w piątek 2 dawka Remsimy i zobaczymy czy się nie powtórzy
ja nie miałam krwawień, ale między 3/4 dawką dostałam anemii i podawali mi monofer
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

c00pa
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 02 lut 2017, 18:30
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zamosc/dublin

Re: Pogorszenie po pierwszej dawce Remsima/ Inflektra

Post autor: c00pa » 14 mar 2018, 14:42

Narazie jestem po 2-och dawkach Remsimy i wszystko jest bardzo dobrze. Wczesniej od maja do stycznia bralem Humire i nigdy nie mialem takich samych efektow jak po Remsima.
c00shyk

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pogorszenie po pierwszej dawce Remsima/ Inflektra

Post autor: Karaoke » 07 maja 2018, 17:44

c00pa pisze:
14 mar 2018, 14:42
Narazie jestem po 2-och dawkach Remsimy i wszystko jest bardzo dobrze.
To tylko skakać z radości :jupi:
Dalej jest wszystko w porządku :ok: :?:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

c00pa
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 02 lut 2017, 18:30
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zamosc/dublin

Re: Pogorszenie po pierwszej dawce Remsima/ Inflektra

Post autor: c00pa » 15 lip 2018, 12:35

hej Karaoke bardzo Cie przepraszam ze dopiero teraz odpisuje na Twoj post ale bylem ostatnio bardzo zajety i nie mialem czasu zajrzec na forum. Ogolnie dalej czuje sie dobrze, jedynym moim zastrzezeniem jest to, ze okolo 2 tygodni przed nastepna dawka moje cialo juz czuje ze musze dostac lek.
c00shyk

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pogorszenie po pierwszej dawce Remsima/ Inflektra

Post autor: Karaoke » 27 sie 2018, 22:57

Również jak widać brakuje mi czasu /tym bardziej, że u syna pogorszenie/ ale cieszę się, że Ci pomaga i jest OK
Powodzenia dalej...
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Damiianek94
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2017, 03:11
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Re: Pogorszenie po pierwszej dawce Remsima/ Inflektra

Post autor: Damiianek94 » 14 wrz 2018, 01:14

Ja juz wlasnie zakonczylem 2 letnia przygode z Remsima ; ) Pomimo ze od czasu do czasu mialem skutki uboczne od podania po nawet miesiacu to pomoglo;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”