-Bóle nadgarska jako skutek uboczny Remicade-

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
waldi1988
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 10 cze 2015, 18:59
Choroba: CU u partnera
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Krak

-Bóle nadgarska jako skutek uboczny Remicade-

Post autor: waldi1988 » 16 lut 2016, 20:53

Witam.

Opisze problem .
Zona od dwoch lat choruje na CU.
Mieszkamy w Austrii.

Brala 5 razy terapie biologiczna Remicade, 3 miesiace temu ostatnia dawka,
codziennie bierze Salzopirin ( chyba podobne do Asamaxu w Polsce ) rano i wieczor.

Od dwoch tygodni pojawily sie dzwine bole nadgarstka, raz lewy raz prawy raz boli i sciaga raz nie - Bardzo dziwne , czy spotkaliscie sie z skutkami ubocznymi terapii biologicznej Z , przewaznie mocnie pod wieczor Z czym to moze miec zwiazek bo dodam ze nic takiego nie robila az zeby sie przeciazyc a bol jest duzy i to boli, przy dotyku tez.

Prosze o informacje
Ostatnio zmieniony 17 lut 2016, 20:27 przez waldi1988, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: -Bóle nadgarska jako skutek uboczny Remicade-

Post autor: Anette28 » 16 lut 2016, 21:49

waldi1988 pisze:Od dwoch tygodni pojawily sie dzwine bole nadgarstka, raz lewy raz prawy raz boli i sciaga raz nie - Bardzo dziwne , czy spotkaliscie sie z skutkami ubocznymi terapii biologicznej Z , przewaznie mocnie pod wieczor Z czym to moze miec zwiazek bo dodam ze nic takiego nie robila az zeby sie przeciazyc a bol jest duzy i to boli, przy dotyku tez.
Myślę, że ten temat Wam pomoże i nakieruje http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=16346
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

waldi1988
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 10 cze 2015, 18:59
Choroba: CU u partnera
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Krak

Re: -Bóle nadgarska jako skutek uboczny Remicade-

Post autor: waldi1988 » 16 lut 2016, 22:25

Ktos mial podobne dziwne bole ?? ostatni wlew byl we wrzesniu.


myslicie ze leczenie biologiczne ktore bylko kilka miesiecy temu moze miec zwiazek z dziwnymi bolami nagarstkow zwlaszcza wieczorem ?

Badania oczywiscie zrobi zona ale zastanawia mnie ze to bol raz jest raz nie ma wiec to nie mozem miec zwiazku z naciagnieciem badz naderwanie, dodam ze rentgen kregoslupa wszystko OK

Kamila
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 30 paź 2014, 17:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Dundee

Re: -Bóle nadgarska jako skutek uboczny Remicade-

Post autor: Kamila » 16 lut 2016, 22:49

hej

Ja miewiem takie bóle często i odnosi sie to do prawie wszystkich stawów. raz lewe biodro, prawe kolano, łokieć, kostka itp, itd
Lekarz powiedział, że to część choroby (mam też łuszczycę).
Zauważyłam również zależność między stanem jelit a natężeniem bólu. W moim przypadku bóle stawów zwiastują pogorszenie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: -Bóle nadgarska jako skutek uboczny Remicade-

Post autor: kaskaaa1502 » 17 lut 2016, 05:49

mnie bardziej na myśl przychodzi powikłanie przy Cu w postaci zapalenia stawów. polecam wizytę u reumatologa
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: -Bóle nadgarska jako skutek uboczny Remicade-

Post autor: obyty.z.cu » 17 lut 2016, 10:15

waldi1988 pisze:myslicie ze leczenie biologiczne ktore bylko kilka miesiecy temu moze miec zwiazek z dziwnymi bolami nagarstkow zwlaszcza wieczorem ?
bóle między innymi nadgarstków, ale i innych stawów, kręgosłupa... to stały element naszej choroby.
Najczęściej takie bóle wyprzedzają zaostrzenie.
Są i inne takie bóle ,są problemy z oczami itd.
CU to wredna choroba oddziałowywująca na cały organizm , nie tylko jelita.

Mi zdażało się klękac w najmniej spodziewanych miejscach, bo w stawie skokowym mnie "ścinało", po prostu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: -Bóle nadgarska jako skutek uboczny Remicade-

Post autor: alate » 17 lut 2016, 15:24

waldi1988,
ja też bym raczej wykluczyła uboczne działanie Infilixymabu
nie wiem dokładnie jak jest w CU, na które choruje żona, ale w CD objawy pozajelitowe mogą pojawić się nawet kilka albo kilkanaście lat wcześniej lub później niż symptomy choroby właściwej, także nie łącz raczej tego bólu z biologią
ja ze stawami problem miałam już jako nastolatka i żaden reumatolog nie potrafił jednoznacznie nazwać mojej choroby, bo ani to artroza, ani RZS...ni pies ni wydra. Wyciszyło się wszystko nagle i praktycznie bez leków, na dobre kilkanaście lat... Wróciło teraz, w ponad rok po rozpoznaniu Crohna, ze zwielokrotnioną siłą, niestety
więc skoro chorzy "bardzo obyci" w CU radzą konsultację u reumatologa, to ja się też do tej rady przyłączam
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: -Bóle nadgarska jako skutek uboczny Remicade-

Post autor: Anette28 » 17 lut 2016, 20:17

Jelita a zapalenie stawów

(UOA, Evansville, IC, Re-Route Arthritis and the intestines, Re-Route, Volume 31, Number 2 November, 2003, Via: Northern VA)

Zapalenie stawów jest najczęściej spotykaną pozajelitową dolegliwością związaną z chorobą Crohna lub wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego (colitis ulcerosa). U większości osób cierpiących na te choroby zapalenie stawów się nie rozwinie, niemniej jednak jeśli wystąpi, może przybrać jedną z trzech podstawowych postaci:

- zapalenie stawów typu reumatoidalnego (rheumatoid-like arhritis),
- zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ankylosing spondylitis)
- zapalenie dużych stawów (large joint arthritis)

Pierwszy rodzaj zapalenia stawów pod wieloma względami przypomina reumatoidalne zapalenie stawów. Najczęściej dotyka nadgarstki i palce i może nasilać się lub łagodnieć niezależnie od przebiegu choroby jelit. Czasami osoby z tego typu zapaleniem stawów mają w krwi przeciwciała zwane czynnikiem reumatoidalnym, który także znajduje się w krwi osób, które cierpią na reumatoidalne zapalenie stawów. Niemniej jednak, nie wszystkie osoby mające zapalenie stawów typu reumatoidalnego mają te przeciwciała.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa to stan, który dotyka dolny odcinek kręgosłupa i przyległe stawy. Oprócz bólu, może ono powodować sztywnienie kręgosłupa, stawów biodrowych, karku, szczęki i żeber. Przebieg tego typu zapalenia jest niezależny od przebiegu leżącej u jego podstaw choroby jelit. Z czasem, stan może się poprawiać lub pogarszać, a czasami choroba może się rozwinąć nawet po wyeliminowaniu lub podleczeniu choroby jelit. Choroba ta zwykle rozwija się przed 30 rokiem życia.

Zapalenie dużych stawów zwykle dotyka kolana, stawy skokowe, stawy biodrowe i czasami łokcie i barki. Zapalenie zwykle nie obejmuje małych stawów dłoni, stóp i kręgosłupa. W odróżnieniu od innych typów zapalenia stawów ten rodzaj schorzenia zaostrza się wraz z zaostrzeniem choroby jelit i łagodnieje, gdy choroba jelit ustępuje. Czasami zaostrzenie następuje przed uaktywnieniem się choroby jelit. Ten rodzaj zapalenia stawów nie prowadzi do trwałych deformacji stawów.

Nie wiadomo, co jest przyczyną tych trzech rodzajów zapalenia stawów, które rozwijają się łącznie z chorobą Crohna lub wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Wielu lekarzy łączy zapalenie stawów z pewnym procesem immunologicznym, który może towarzyszyć chorobie jelit, ale ciągle nie ma na to przekonywujących dowodów.

***
Sterydy
-utrudniają wchłanianie wapnia, dlatego dobrze jest zbadać gęstość mineralną kości
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

waldi1988
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 10 cze 2015, 18:59
Choroba: CU u partnera
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Krak

Re: -Bóle nadgarska jako skutek uboczny Remicade-

Post autor: waldi1988 » 17 lut 2016, 21:10

alate pisze:waldi1988,
ja też bym raczej wykluczyła uboczne działanie Infilixymabu
nie wiem dokładnie jak jest w CU, na które choruje żona, ale w CD objawy pozajelitowe mogą pojawić się nawet kilka albo kilkanaście lat wcześniej lub później niż symptomy choroby właściwej, także nie łącz raczej tego bólu z biologią
ja ze stawami problem miałam już jako nastolatka i żaden reumatolog nie potrafił jednoznacznie nazwać mojej choroby, bo ani to artroza, ani RZS...ni pies ni wydra. Wyciszyło się wszystko nagle i praktycznie bez leków, na dobre kilkanaście lat... Wróciło teraz, w ponad rok po rozpoznaniu Crohna, ze zwielokrotnioną siłą, niestety
więc skoro chorzy "bardzo obyci" w CU radzą konsultację u reumatologa, to ja się też do tej rady przyłączam
a po jakim czasie nol moze ustapic? Znow luty/marzec sa tym czasem pogorszenia jak co roku. Mam nadzieje ze nie dojdzie do zaostrzenia. Narazie zona przyjmuje to co zawsze Salzopirin 3-0-3 nie wiem czy to duza dawka? Czy ja zwieksza by bole ustaly. Na ta chwile wapno i witaminy i rozgrzewamy stawy Ciezko o jakas poprawe..... Raz boli jeden nadgarstek raz drugi i oba jednoczesnie

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: -Bóle nadgarska jako skutek uboczny Remicade-

Post autor: Anette28 » 17 lut 2016, 21:34

waldi1988 pisze: Narazie zona przyjmuje to co zawsze Salzopirin 3-0-3 nie wiem czy to duza dawka?
w tej kwestii niech wypowiedzą się osoby, które mają doświadczenie z tym lekiem

Kiedy macie wizytę u lekarza?
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

waldi1988
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 10 cze 2015, 18:59
Choroba: CU u partnera
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Krak

Re: -Bóle nadgarska jako skutek uboczny Remicade-

Post autor: waldi1988 » 17 lut 2016, 21:47

Pandziaak pisze:
waldi1988 pisze: Narazie zona przyjmuje to co zawsze Salzopirin 3-0-3 nie wiem czy to duza dawka?
w tej kwestii niech wypowiedzą się osoby, które mają doświadczenie z tym lekiem

Kiedy macie wizytę u lekarza?
7 marca , nie chcielibysmy wracac do remicade poniewaz remicade sie wyplukalo dopiero co i staramy sie o dziecko o ktore tez nie latwo... nigdy bole stawow nie wystepowaly .

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: -Bóle nadgarska jako skutek uboczny Remicade-

Post autor: Anette28 » 17 lut 2016, 21:54

waldi1988 pisze:nie chcielibysmy wracac do remicade poniewaz remicade sie wyplukalo dopiero co i staramy sie o dziecko o ktore tez nie latwo... nigdy bole stawow nie wystepowaly
trzeba myśleć pozytywnie, być może na skutek sterydów te problemy, a też nie nastawiajcie się, że od razu dostanie żona remicade
trzeba też na to wszystko spojrzeć z innej strony lepiej się wyleczyć i później starać o dziecko, bo ciąża w zaostrzeniu jest naprawdę niebezpieczna dla matki i dziecka :!:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”