czy to normalne skutki uboczne inflectry?

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

czy to normalne skutki uboczne inflectry?

Post autor: withapain » 19 cze 2015, 20:29

Witam! 15 miesięcy temu skończyłem brać remicade. Dzisiaj ponownie dostałem inflectrę i jakieś pół godziny po skończeniu podawania leku zacząłem być osłabiony, trochę ciężej mi się oddycha, czuję słabość w rękach i nogach oraz dość dziwne uczucie lekkich zawrotów głowy przy zaciskaniu szczęki. Objawy nie są super poważne, ale wyraźnie odczuwalne od jakiś 4-5h i zastanawiałem się czy jest to coś czego powinienem się obawiać (w końcu jest duże ryzyko reakcji alergicznej przy drugiej rundzie biologii) ?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czy to normalne skutki uboczne inflectry?

Post autor: Mamcia » 19 cze 2015, 20:59

Powinieneś to zgłosić w ośrodku w którym dostałaś leczenie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy to normalne skutki uboczne inflectry?

Post autor: withapain » 19 cze 2015, 21:09

To byłby szpital MSWiA na Wołoskiej, ale przez weekend i tak tam niestety żadnych lekarzy nie ma.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czy to normalne skutki uboczne inflectry?

Post autor: Mamcia » 19 cze 2015, 21:20

jest lekarz dyżurny i lekarz ze specjalizacją pod telefonem. A zgłosić powinieneś objawy od razu jak się pojawiły.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy to normalne skutki uboczne inflectry?

Post autor: withapain » 11 lip 2015, 11:12

Hej, odświeżam temat z małym updatem i pytaniem do Mamci:
Z czego może wynikać fakt, że pierwsza dawka mi pomogła, po czym 2-3 dni po drugiej zacząłem odczuwać znów objawy ze strony jelit (trochę mniejsze niż przed lekiem, ale zdecydowanie zauważalne)? Nie spotkałem się jeszcze z tym, żeby lek przestał działać już po 1 dawce (może przeciwciała?)
Mam wrażenie, że przy drugiej zapomnieli mi wlać hydrokortyzon, więc zacząłem myśleć czy aby to nie jest problemem.
Teraz mam dylemat czy czekać cierpliwie w jako-takim stanie do 3 dawki z nadzieją, że ona już poprawnie zadziała, czy temperować lekarzy o test na przeciwciała przeciw infliksimabowi i zmianę na humirę. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Zablokowany

Wróć do „Infliximab”