Inflectra - wasze odczucia

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Evilove
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 29 sie 2014, 12:22
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Ostrowiec Św

Inflectra - wasze odczucia

Post autor: Evilove » 20 kwie 2015, 21:57

Witam. Widzę, że jest już temat o tym leku, ale jakoś cicho tam, więc postanowiłam założyć nowy :oops: Ilu z was stosowało lek Inflectra i jakie są wasze odczucia? Jestem już po drugiej dawce i jak do tej pory za bardzo poprawy nie widzę :( Od stycznia brałam Encorton i przed pierwszym wlewem udało mi się z niego zejść, niestety nie na długo... Po pierwszej dawce musiałam ponownie wrócić do sterydów, bo objawy zaostrzenia nie ustąpiły. Czy ktoś z was miał tak, że dopiero po trzeciej dawce nastąpiła poprawa? Boję się, że kolejny wlew będzie ostatnim i na tym skończy się moja przygoda z biologią, a reszta leków niestety również mi nie pomaga... :zalamany:

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Inflectra - wasze odczucia

Post autor: alate » 18 maja 2015, 11:32

u mnie poprawa była po pierwszej dawce, naprawdę spektakularna !
miałam manifestację w jamie ustnej i gardle, błędnie rozpoznaną, jako angina, a potem grzybicze zapalenie gardła. Przez ponad miesiąc przyjmowałam leki przeciwgrzybicze, antywirusowe i antybiotyki, do tego najrozmaitsze mikstury do płukania. Zmiany tak przybrały na sile, że ból uniemożliwiał mi jedzenie i picie, schudłam, osłabłam, hemoglobina, żelazo, albuminy, wszystko leciało w dół. Gorączkowałam, spałam całymi dniami.Tak męczyłam się ponad miesiąc
po podaniu Inflectry ból minął praktycznie w ciągu nocy,a rozległe zmiany(dziąsła, podniebienie, gardło i migdały, język-najbardziej bolesne) w ciągu doby
Także jak widzisz mnie Inflectra uratowała :roll:
Crohn ? Z tym da się żyć !

Brioszka
Początkujący ✽✽
Posty: 55
Rejestracja: 20 sty 2014, 22:01
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Inflectra - wasze odczucia

Post autor: Brioszka » 05 lis 2015, 22:58

Evilove, jestem po dwóch dawkach Inflektry i niestety poprawy brak. A nawet zrobiło się gorzej bo brałam tylko 4 mg metypredu. Teraz jestem na 20 mg i czekam na 3 dawkę. Może jednak coś zaskoczy....
A jak u Ciebie? bo juz pewnie dawno po trzeciej dawce jesteś?
JEST:
Salofalk 4g, Calcort 12mg
BYŁO:
Asamax, Metypred, Salofalk wlewki, Azatiopryna, 6-MP, Cortiment MMX, Budenofalk, Inflektra, Ustekinumab

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”