Inflectra/Remsima(infliksymab)

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: Mamcia » 02 lut 2015, 20:09

To zależy co i kiedy rozpoznano. Czy było to tylko przypuszczenie, czy diagnoza i jaki był typ, podtyp.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: alate » 03 lut 2015, 10:28

no niestety rozpoznano, i wycięto
jestem po tzw. niskiej konizacji, zabieg w październiku 2011, diagnoza w hist.-pat. CIN III

niestety nie zastałam dziś dr Detki, mam dzwonić po południu, wtedy mam nadzieję, zdecyduje, czy jest sens , żebym tam w ogóle przyjeżdżała...
Crohn ? Z tym da się żyć !

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: Mamcia » 03 lut 2015, 20:58

CIN III to jeszcze nie nowotwór, ale stan przedrakowy. A to wg mojej wiedzy nie jest przeciwwskazanie do biologii. Natomiast jeśłi zmiany były spowodowane HPV, to może dojść do jego uaktywnienia. Obecnie teoretyzuję, bo nie mam w głowie żadnych doniesień naukowych. Powinno to być napisane w przeciwwskazaniach.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: alate » 04 lut 2015, 09:20

rozmawiałam z Dr Detką, faktycznie, one nie widzi przeciwwskazań, muszę tylko dostarczyć stosowne zaświadczenie od onkologa, który mnie wtedy prowadził
w przeciwwskazaniach nie znalazłam nic nt HPV, oprócz tego

1)rozpoznanie stanów przednowotworowych lub nowotworów złośliwych w okresie 5 lat poprzedzających moment kwalifikowania do programu;

CIN to przecież stan przednowotworowy, stąd moje obawy, teraz zresztą rozwiane

dziękuję Ci,Mamcia
Crohn ? Z tym da się żyć !

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: Mamcia » 04 lut 2015, 20:04

To mój błąd. Chyba zbyt długo nie czytałam przeciwwskazań zawartych w programie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

look84

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: look84 » 14 lut 2015, 08:30

Po Dwóch dawkach Inflectry czuje się dobrze. Tyle co Mogę na dzień dzisiejszy napisać, efektów ubocznych narazie nie odczuwam ale to może też za krótki okres żeby snuć takie wnioski, skóra się troche robi sucha ale są kremy nawilżające także to jest akurat nie jakiś wielki problem, będę się starał z każdą kolejną dawką po krótce opisywać Jak to wygląda w Moim przypadku... Pozdrawiam Wszystkich , Niech Moc Będzie z Nami :boks:

Awatar użytkownika
krolik224
Początkujący ✽✽
Posty: 109
Rejestracja: 10 gru 2006, 19:03
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żywiec

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: krolik224 » 14 lip 2015, 22:54

Ja leczyłam się w 2013 roku Remicard`em, obecnie jestem po pierwszej dawce Inflectry i czuję się dobrze...chociaż po Remic`u nie miałam wzdęć a po Infle pojawiły się :idea:
STAN OGÓLNY DOBRY. WYNIKI ZADOWALAJĄCE!!!

Leczenie biologiczne Remicade od 27.12.2012 - 15.11.2013.
I co dalej...? Crohn śpi ale czuwa !

Pentasa 2x1g
Salofalk 500 - czopki.

INFLECTRA 1 dawka - 13.07.2015 - i kolejne tygodnie....2 dawka - 27.07.2015 ; 3 dawka - 24.08.2015 ; 4 dawka - 19.10.2015 ; 5 dawka - zatrzymana ze względu na zmiany powstałe na twarzy.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: alate » 25 lip 2015, 12:02

trochę niefajnie się czuję, że zburzę ten w sumie optymistyczny wątek swoim wpisem, ale trudno...
wczoraj pojechałam na IV dawkę Inflectry, już po kilku minutach po podłączeniu kroplówki poczułam, że coś jest nie tak.Uczucie braku powietrza, "gorąco w głowie", czułam , że odpływam.To się pogłębiało praktycznie w ciągu sekund, już półprzytomna zadzwoniłam po pielęgniarkę, zaraz zeszli się wszyscy lekarze... dostałam zaraz strasznego bólu głowy i nudności. Odłączono tę nieszczęsną Inflectrę, podano mi wlew Hydrokortyzonu, potem sól,Clemastin, podłączyli tlen. Obudziłam się mniej więcej po 2 godzinach, wszystko na szczęście minęło, czułam się na tyle dobrze, że puścili mnie do domu, z zastrzeżeniem, że gdyby objawy wróciły mam jechać na SOR albo pogotowie wzywać..
No i po leczeniu...Pani ordynator powiedziała, że organizm zdążył wytworzyć przeciwciała i odrzuca lek
Dobrze mu idzie to odrzucanie! Już trzeci lek mu nie pasuje :evil: Wcześniej tak samo się obraził na AZA i 5-ASA! Szkoda, że Crohna nie umiał odrzucić :evil: Ach, zła jestem , sama nie wiem na co i kogo...
Za 2 tygodnie 2-gie podejście do Humiry ( po pierwszej w kwietniu nastąpiła ostra manifestacja w jamie ustnej)
Czarno to wszystko widzę :smutny:
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: Raysha » 25 lip 2015, 15:50

Też po Inflectrze miałam wstrząs.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: alate » 26 lip 2015, 13:44

Raysha,
i jak teraz Cię leczą? co dostajesz ?
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
mona74
Początkujący ✽✽
Posty: 71
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:04
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: mona74 » 26 lip 2015, 18:35

alate, ja pojutrze jadę na IV dawkę Inflectry. Wiem, że każdy organizm reaguje inaczej, ale mimo tego trochę się obawiam.
Leczenie: Szpital MSW Warszawa
Salofalk 500 2x3, 6 Merkaptopuryna 50mg

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: Raysha » 27 lip 2015, 15:33

alate, ja jestem skomplikowany przypadek. Przechodziłam przez encorton, budenofalk, metrotexat, cipronex, imuran, remicade, humira, inflectra. Mam za sobą operację i wyłonioną stomię (2008r) a żywiona pozajelitowo w warunkach domowych od 2009r.

Aktualnie jestem tylko na Pentasie 2x2 i żywieniu pozajelitowym. Uprzedzając pytanie, normalnie jem.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: alate » 28 lip 2015, 12:00

u mnie odpadają wszystkie te wynalazki, nic typu pentasa czy imuran, mam nietolerancję na immunosupresanty i kwas 5-ASA, teraz doszła nietolerancja Inflilixymabu, czy raczej jego podróby. Na pocz. sierpnia mam mieć kolejną próbę z Humirą. Jak to zawiedzie, to d.. i kamieni kupa, cytując naszego polityka :mrgreen:
Trzymajcie kciuki !
Ja trzymam za Was!
mona74, nie bój się tylko wierz, a będzie dobrze :spoko:
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
mona74
Początkujący ✽✽
Posty: 71
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:04
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: mona74 » 29 lip 2015, 19:45

alate pisze:mona74, nie bój się tylko wierz, a będzie dobrze
alate, dzięki za wsparcie, ja również trzymam za Ciebie kciuki. Będzie ok.
Wczoraj byłam na IV dawce. Przeżyłam :jupi: .
Leczenie: Szpital MSW Warszawa
Salofalk 500 2x3, 6 Merkaptopuryna 50mg

Awatar użytkownika
mona74
Początkujący ✽✽
Posty: 71
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:04
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: mona74 » 09 gru 2015, 18:59

Witam,
Obecnie jestem po VI dawce Inflectry. Na ostatniej wizycie włączona została merkaptopuryna z powodu bólu brzucha. Zaczęłam ją brać w sobotę (28.11), a od poniedziałku (30.11) pojawiła się krew w stolcu. Bóle brzucha są nadal. Badania krwi po tygodniu w normie. Czy to może być reakcja na merkaptopurynę?
Leczenie: Szpital MSW Warszawa
Salofalk 500 2x3, 6 Merkaptopuryna 50mg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”