Inflectra/Remsima(infliksymab)

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
look84

Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: look84 » 30 sty 2015, 12:50

Ma ktoś pojęcie na temat leku Inflectra bądz go stosował ? Dostalem kwalifikacje na leczenie biologiczne mam chwile czasu zeby sie zdecydowac czy przystąpic do programu leczenia tym, wlasnie lekiem miał być Remicade, jednak zaproponowano Mi Inflectre i jestem w kropce . A czasu mam niewiele ?
Ostatnio zmieniony 02 paź 2015, 15:15 przez look84, łącznie zmieniany 1 raz.

look84

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: look84 » 30 sty 2015, 15:20

Podjąłem się ewentualnego ryzyka. Własnie mam podany pierwszy wlew.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: Mamcia » 30 sty 2015, 15:50

Nie jest to ryzyko to lek biopodobny. Poczytaj w kwartalniku 4/2013 na stronach j-elita.org.pl
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

look84

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: look84 » 30 sty 2015, 16:30

Myslisz Mamcia ze dobrze zrobiłem ? Ja wiem że biopodobny - z całego Tego słowa ten "podobny" Mi sie nie podoba :wink: bardziej zadowolony byłbym z Remicade ale "ratuje się" na tyle na ile Mam możliwość..
Ostatnio zmieniony 02 lut 2015, 07:07 przez look84, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: patkaas » 30 sty 2015, 21:12

ŁukaszCk84, zajrzyj do tego artykułu, bo tam jest to bardzo dobrze wytłumaczone. Podaję link: http://j-elita.org.pl/images/upload/kwa ... 4-2013.pdf strony 12-13. Okazuje się, że ten "podobny" wcale nie oznacza od razu "zły" czy "gorszy". Nie dowiesz się dopóki nie spróbujesz. Będzie dobrze, powodzenia! Daj znać jak efekty, na pewno przyda się to później osobom, które będą zastanawiać się tak jak Ty ;)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: Mamcia » 30 sty 2015, 21:13

To, który lek dostaniesz zależy od tego jaka firma wygrała w danym szpitalu przetarg. Taka nasza polska rzeczywistość. Według dotychczasowych badań skuteczność ta sama.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

look84

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: look84 » 30 sty 2015, 21:49

Opinie zróżnicowane
http://m.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/dom ... 34465.html

vs

http://tvn24bis.pl/wiadomosci-gospodarc ... 82527.html

Ja akurat zacząłem tym lekiem zobaczymy jak się przyjmie, nie próbowałem nigdy immunosupresantów,sterydów,innych paskutdztw :cry: ,(troche mesalazyne ale ten rodzaj leku jest mało skuteczny) dopiero tym pobytem w szpitalu gdzieś około 23 dni biore encorton i Azatiopryne . Także nadzieje mam...i dobrą myśl na to wszystko, walka o remisje niesie ze sobą różne wyzwania, miałem pierwszy wlew nie odczułem jakieś niepokojącej reakcji 4 godziny temu do poniedziałku (02/02/2015) mam byc obserwowany , jak będzie ok nastepny za 2 tyg, pozniej za 4 , itd.

Napewno dam znać co dalej
Ostatnio zmieniony 02 lut 2015, 07:08 przez look84, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: kaskaaa1502 » 30 sty 2015, 21:52

Mamcia, ja mam takie pytanko do Ciebie. czym różni się Remicade od Remisimy? a moze to to samo tylko pod inna nazwą? aaaa i chcialam do Ciebie napisac na PW ale sie nie da :(
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Anonymous_13ece955

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: Anonymous_13ece955 » 30 sty 2015, 22:14

kaskaaa1502,
Remicade ma 2 biopodobne zamienniki:
1. Inflectrę
2. Remsimę

Wszystkie 3 zwierają infliksymab jako substancję czynną.

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: kaskaaa1502 » 30 sty 2015, 22:17

Maatylda, dzieki bardzo bardzo za odpowiedz... nie bylam nawet swiadoma, ze dostaje lek biopodobny...
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: Mamcia » 31 sty 2015, 19:44

Remicade ma 2 biopodobne zamienniki:
1. Inflectrę
2. Remsimę
Maatylda ma rację. Jako uzupełnienie tylko podam, że Inflektra i Remsima to produkt tej samej koreańskiej firmy sprzedawane w Polsce przez dwa podmioty pod inną nazwą.
Wiele osób nie wie, że za socjalizmu (nie wiem jak jest teraz) w firmowych zachodnich aspirynach był produkowany w naszym kraju kwas salicylowy.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2015, 21:07 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

look84

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: look84 » 31 sty 2015, 21:37

Ostatnio zmieniony 01 lut 2015, 18:02 przez look84, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: alate » 01 lut 2015, 11:15

ŁukaszCk84 ,
jakie badania przeszedłeś celem kwalifikacji do biologii?
Ja mam w piątek w Końskich i nie wiem na co się nastawiać
A ty nie próbowałeś w Końskich, w Warszawie lepiej?
Crohn ? Z tym da się żyć !

look84

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: look84 » 01 lut 2015, 12:47

alate :
http://www.mz.gov.pl/__data/assets/word ... 9.2014.doc

Przeszedłem, wszystkie badania jak w linku powyżej +badania endoskopowe,usg,tk klatki pierśiowej i brzucha..wazny tez jest Quentiferon (ryzyko gruźlicze)

Niewiem jak jest w Końskich (ale słyszałem że jeżeli chodzi o nasze Województwo Świętokrzyskie to najlepsza opcja leczyć tam NZJ w moim przypadku wiedza na temat szpitala w Końskich została nabyta że tak to określe po fakcie tzn. będąc już w CSK MSW) Próbowałem w Kielcach w dwóch szpitalach (tam nawet nie umieli stwierdzić choroby co mi jest Mimo to Mnie zoperowali,porażka ((06/2012)) na Banacha w Warszawie ((tutaj Mnie zdiagnozowali 04/2014 )) do CSK MSW trafiłem 1szy raz i raczej się wolę trzymać tej opcji bo jest naprawde dobrze ((01/2015)) cdn. :razz:

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Inflectra/Remsima(infliksymab)

Post autor: alate » 02 lut 2015, 14:08

dziękuję Ci, ŁukaszCk84
ten link mi nieco minę zwarzył, bo zapomniałam o czymś, co teraz może mnie wykluczyć...
nie minęło jeszcze 5 lat...ehh..
no, nic to, pojedziemy, zobaczymy
Crohn ? Z tym da się żyć !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”