Wysypka u dziecka leczonego Remicade

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
domi.nika
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 27 mar 2013, 22:49
Choroba: CU u rodzica
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Trondheim - Norwegia

Wysypka u dziecka leczonego Remicade

Post autor: domi.nika » 20 kwie 2014, 22:57

Witam
Moj synek, ktory ma 6 lat, 15 kwietnia dostal 5 dawke Remicade.
2 dni temu pojawilo sie na buzi kilka krostek - sa male, prawie plaskie i nie swedza.
Dzis jest ich wiecej sa skupine bardziej w dolnych partiach twarzy i na nosku, jedna ma na przedramieniu. za uszami ma zaczerwienienia, ktore raz sa widoczne a raz nie.
Ogolnie czuje sie jak zawsze, czyli jest energiczny, nie ma goraczki, jedynie apetyt mu sie zmniejszyl. ma tez troche bardziej sucha skore ale nie bez przesady i nie przeszkadza mu to. nawilazmy skore balsamem.
Czytalam troche o skutkach ubocznych ale o podobnych przypakach na forum malo co znalazlam i niewiele mi to pomoglo.
Mial ktos z was podobny przypadek, czy moze byc to spowodowane przez Remica.
Bardzo sie denerwuje, moze na zapas i nie wiem czy isc do lekarza z tym, to moze byc grozne?
Sa teraz swieta i musielibysmy udac sie do szpitala, wiec nie chce tez niepotrzebnie go tym stresowac jezeli nie ma takiej koniecznosci.
Prosze o odpowiedzi.
Pozdrawiam
Krystianek - 2*1 Asacol 800 mg, 1*1 Imurel 75 mg, 1*1 folsyre 0,4 mg, doraznie Pentasa w formie wlewek.
9 dawka REMICADE :)

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Wysypka u dziecka leczonego Remicade

Post autor: Artur rodzic » 21 kwie 2014, 07:03

Adam od kilku lat jest leczony Remicade. Większych skutków ubocznych nie zaobserwowaliśmy, tak wysypka połączona z przesuszoną skóra trafiała mu się kilkakrotnie (kiedy dłużej nie ustępowała pojawialiśmy się u dermatologa), ale np. po 3 dawce miał 10 dniowy pobyt na Oddziale Zakaźnym z powodu półpaśca, tez zaczęło się od wysypki. Co mogę zaproponować, obserwować, obserwować i jeszcze raz obserwować - jeśli będziesz widzieć taką potrzebę to jedźcie na dyżur do szpitala, ale może uda się doczekać do jutra i wtedy Rodzinny niech się wypowie.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Wysypka u dziecka leczonego Remicade

Post autor: kalka_96 » 21 kwie 2014, 10:34

domi.nika, a może to nie jest od remika, nie ma się czym denerwować
może to zwykła alergia
jeżeli nie jest gorzej to poczekajcie i idzcie do rodzinnego
najważniejsze to nie panikować :wink:

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Wysypka u dziecka leczonego Remicade

Post autor: Tubisia » 22 kwie 2014, 07:34

domi.nika, czasem wysypka pojawia się po podaniu, ale powinna zniknąć. Teraz jest okres wiosenny i wzmożony na alergie różnego typu. Jeśli po 2 tyg nie przejdzie, a objawy nie znikną to niestety trzeba iść do lekarza, by zbadał sprawę. Mi samej i po remicade i po humirze zdarzyła się chwilowa wysypka, która przeszła po 2-3 dniach.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”