Remicade i sterydy

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niekat
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 13 cze 2011, 10:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Remicade i sterydy

Post autor: niekat » 02 kwie 2014, 10:45

Szukałam i nie znalazłam podobnego tematu a zależy mi, żeby ustalić czy ktokolwiek kiedykolwiek miał podawane sterydy podczas leczenia biologicznego. Oliwia po 6 dawce Remicadu zaostrzyła się masakrycznie i dostała silnej anemii. Troszke sie uspokoiło podczas żywienia dojelitowego, ale nie na tyle żeby się cieszyć i wprowadzono jej Encortolon (5 raz). Oli jest sterydozależna i ten lek ZAWSZE dział, ale do tej pory niestety ZAWSZE też następowało gwałtowne zaostrzenie po odstawieniu. Schodzimy z dawki jeszcze kilka tygodni i boje się. Od stycznia Oli przyjmuje tez podwójną dawkę Remicade oraz Methotrexat. Poczatkowo lekarze twierdzili, że nie mogą wprowadzić sterydów, żeby nie zafałszować obserwacji działania tej podwojonej dawki, ale stan małej wymagał tego. Nic nie wiem na temat współdziałania tych metod leczenia, a przede wszystkim zastanawiam się, czy tym razem po odstawieniu stanie się to co zwykle się działo czy jednak pozostałe leki podtrzymają remisję objawową. No, ale to już nikt mi tego nie przepowie:(
Oliwia - 11 lat. Przeszczepy flory bakteryjnej, Pentasa, Azatiopryna, Calperos, Wit. D3, Wit. B6, Kwas foliowy, Hemofer, Helicid, VSL#3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”