biopodobny infliksimab

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lorema

biopodobny infliksimab

Post autor: lorema » 25 sty 2014, 19:34

"Refundacją została objęta nowa substancja czynna, która jest biologicznym lekiem biopodobnym dla infliksimabu ........."
http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Reuma ... ,1011.html

greg008
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:43
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: biopodobny infliksimab

Post autor: greg008 » 25 sty 2014, 20:29

lorema....rewelacyjna wiadomosc dopiero co w kwartalniku o tym pisali, a juz wszedł do sprzedaży , choc po przeczytaniu ma to równiez wady bo teraz limi refundacji zszedł do ceny tego biopodobnego ... wszystko ma swoje wady i zalety ale i tak uwazam ze to super sprawa moze za 10-20 lat leki te na tyle stanieja ze mozna bedzie sobie prywatnie na nie pozwolic , ciekawi mnie o ile ten biopodobny jest tanszy od orginalnego ? udało sie komuś zdobyc taką informacje ?

Phobos2
Początkujący ✽✽
Posty: 90
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: biopodobny infliksimab

Post autor: Phobos2 » 25 sty 2014, 20:39

Moze w koncu sie jakims cudem dostane biologie, bo jak na razie to nie bardzo chce im sie mnie wkrecic... :(
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

patrykp32
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2013, 23:10
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Mrągowo

Re: biopodobny infliksimab

Post autor: patrykp32 » 30 maja 2014, 00:50

W tym artykule jest napisane, że Remicade jest o 40% droższy od biopodobnego (Remsimia). Ja aktualnie jestem po pierwszej dawce tego nowego leku i póki co wszystko w porządku z tym, że cały czas na Metypredzie (24mg). Jeśli się sprawdzi to tylko się cieszyć bo fakt, że jest tańszy powinien mieć przełożenie na dostępność.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: biopodobny infliksimab

Post autor: Mamcia » 30 maja 2014, 20:24

Remicade wyraźnie staniał i szpitale robi przetargi na leczenie biologiczne. Kto gdzie wygrał można obejrzeć w necie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”