Remicade, a immunosupresja

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niekat
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 13 cze 2011, 10:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Remicade, a immunosupresja

Post autor: niekat » 28 cze 2013, 13:45

Być może gdzieś już o tym jest napisane... nie znalazłam.Jak jest to odpowiednie osoby mnie naprostują.
W każdym razie.Moja córka jest już o 3 dawkach. Jeszcze przed podaniem sama o tym czytałam gdzieś tam, a w trakcie pierwszej dawki podpisałam papier, że m.in. wiem o zagrożeniach. Dostałam do przeczytania informację o leku i była tam wzmianka o kolidowaniu Remicadu z Azathioptyną... zapytałam lekarza prowadzącego o to, bo Oli od półtora roku bierze ja nieprzerwania, ale zostałam poinformowana, że w naszym szpitalu spokojnie sie takie połączenie stosuje (w sensie chyba, ze żadnych przypadków śmiertelnego raka - co było wypisane w zagrożeniach- nie mieli). Nie uspokoiło mnie to ani trochę. Widzę jednak, że temat u lekarza jest zamknięty. Czy ktoś dotarł do jakichś informacji o tym problemie, które by mnie uspokoiły?Będę wdzięczna nawet za zjebkę, że nie umiem szukać byleby była z linkami;-)
Oliwia - 11 lat. Przeszczepy flory bakteryjnej, Pentasa, Azatiopryna, Calperos, Wit. D3, Wit. B6, Kwas foliowy, Hemofer, Helicid, VSL#3

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remicade, a immunosupresja

Post autor: Baby » 28 cze 2013, 14:05

niekat, wiele osób które otrzymuje biologię przyjmuje jednocześnie immunosupresanty celem przedłużenia remisji którą mają wywołać leki biologiczne więc taka praktyka nie tylko w Twoim szpitalu jest :) Warto kontrolować poziom tioguaniny aby wiedzieć, czy dawka terapeutyczna Azy jest osiągnięta.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Remicade, a immunosupresja

Post autor: izo.sim » 29 cze 2013, 19:47

Mojemu synowi w maju ubiegłego roku włączono merkaptopurynę i remikade. Połączenie biologii i immunosupresją jest dość częste. Czytałam artykuł mówiący o tym, że połączenie obu leków zwiększa skuteczność biologii.
Jeżeli wykonujecie systematycznie zalecane badania i jest ok., nie ma powodów do większych obaw.
Swoją drogą mój syn brał w 2011 roku humirę i nie zadziałała - może właśnie dlatego, że wtedy nie miał jednocześnie immunosupresji?
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Remicade, a immunosupresja

Post autor: Cinimini » 29 cze 2013, 19:54

Na Azie jestem od 7 lat-bez przerwy. W międzyczasie byłam 3 lata na leczeniu biologicznym - Certolizumab, i później rok na Remicade.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
niekat
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 13 cze 2011, 10:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Remicade, a immunosupresja

Post autor: niekat » 01 lip 2013, 09:36

dziękuję za wszystkie wypowiedzi:-)
wygląda na to, że nie mam się czym martwić :roll:
niepotrzebnie w takim razie straszą ludzi całym akapitem o wydźwięku negatywnym dot. tego połączenia leków w informacji dla pacjenta...
Oliwia - 11 lat. Przeszczepy flory bakteryjnej, Pentasa, Azatiopryna, Calperos, Wit. D3, Wit. B6, Kwas foliowy, Hemofer, Helicid, VSL#3

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Remicade, a immunosupresja

Post autor: kasia38 » 01 lip 2013, 21:20

izo.sim pisze:Swoją drogą mój syn brał w 2011 roku humirę i nie zadziałała - może właśnie dlatego, że wtedy nie miał jednocześnie immunosupresji?
to tak jak ja, może i u mnie dlatego nie zadziałało?

[ Dodano: 01-07-2013 ]
też brałam brałam Remicade z immunosupresją przez 5 lat
teraz po kilku latach przerwy znów jestem na Remicadz z Azą
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Remicade, a immunosupresja

Post autor: kalka_96 » 02 lip 2013, 08:11

ja nie mogę brać immunosupresji (po 6MP i AZA ostre zapalenie trzustki) remicade nie zadziałał, utworzyły się przeciwciała, zobaczymy jak będzie z humirą

Awatar użytkownika
niekat
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 13 cze 2011, 10:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Remicade, a immunosupresja

Post autor: niekat » 05 lip 2013, 20:38

kalka 96 no własnie tego sie bałam, ale mam nadzieję, że skoro do tej pory jest dobrze....
Oliwia - 11 lat. Przeszczepy flory bakteryjnej, Pentasa, Azatiopryna, Calperos, Wit. D3, Wit. B6, Kwas foliowy, Hemofer, Helicid, VSL#3

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Remicade, a immunosupresja

Post autor: maggie0278 » 06 lip 2013, 08:40

Nie powinno się zbyt długo łączyć immunosupresji i biologii, czyli tzw. combo therapy.
Nawet jeśli mówi się o zachorowaniu na nietypowe nowotwory krwi, chłoniaki, to w skali światowej odnotowano pojedyncze przypadki i to u płci męskiej.

Jestem w Stegnie, dostęp do neta jest z różnych powodów ograniczony, ale gdzieś już podawałam linka do artykułu, w którym są przedstawione wyniki pracy francuskich autorów.
" Śmiertelność oraz ryzyko nowotworzenia u dzieci z nie swoistymi zapalnymi chorobami jelit".
W tej pracy przedstawiono, że prawie 70% spośród chorych z NZJ, u których pojawiła się choroba nowotworowa, stosowało leki immunosupresyjne lub leki TNF-alfa, podczas gdy 5 z nich otrzymywało obie grupy leków jednocześnie.
Wnioski z tej pracy pokazały, że o ile współczynnik śmiertelności wśród dzieci chorujących na NZJ NIE RÓŻNI się od populacji ogólnej, to ryzyko nowotworzenia jest większe w tej grupie - szczególnie dotyczy to dzieci leczonych skojarzoną terapią immunosupresyjną - combo therapy.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
niekat
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 13 cze 2011, 10:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Remicade, a immunosupresja

Post autor: niekat » 22 lip 2013, 14:57

:cry:
Oliwia - 11 lat. Przeszczepy flory bakteryjnej, Pentasa, Azatiopryna, Calperos, Wit. D3, Wit. B6, Kwas foliowy, Hemofer, Helicid, VSL#3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infliximab”