TAK - CZY NIE INFLIXIMAB

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
edi
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2006, 20:31
Choroba: CD u rodzica
Lokalizacja: karczew

TAK - CZY NIE INFLIXIMAB

Post autor: edi » 11 kwie 2006, 20:59

szukam rady na temat podania infliximabu małemu dziecku.Jestem ojcem 8 miesięcznej dziewczynki która od 2 m-ca jest chora na ChL-C podczas leczenia trwającego 6 m-cy lekami sterydowymi choroba nie zatrzymała się a wręcz przeciwnie posuneła się jeszcze bardziej chciał bym wiedzieć czy ktoś juz słyszał alba zna przypadek podania tego leku w tak młodym wieku

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TAK - CZY NIE INFLIXIMAB

Post autor: Mamcia » 12 kwie 2006, 09:24

Jak zna Pan angielski proszę przweczytać
[url=http://]http://www.medscape.com/viewarticle/463291[/url]

Proszę również do mnie zadzwonić. Nie jestem pewna czy chodzi o to samo dziecko, Czy żona się ze mną już kontaktowała?
Mamcia

Adam

Re: TAK - CZY NIE INFLIXIMAB

Post autor: Adam » 12 kwie 2006, 23:55

Ja sie tym leczylem i cale zycie sie zmienilo po tym leku :-), polecam. Pozatym infliximab mozna podac od 18lat (ja musialem czekac).

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TAK - CZY NIE INFLIXIMAB

Post autor: Mamcia » 13 kwie 2006, 11:01

Nieprawda, że od 18 lat. Dla dzieci nie jest w Polsce zarejestrowany, ale się go podaje. Pytanie dotyczyło leczenia bardzo małych dzieci. W USA leczy się od razu infliximabem. Nazywa się to "step down approach" i przynosi b. dobre efekty. W literaturz piszą, że efekty tym dłuższy im mniejsze dziecko.
Rejestracja dla dzieci toczy się w UE i już w tym roku bedzie zarejestrowany.
Zasada jest taka, że lek dla dzieci wprowadzany jest po sprawdzenieu na dorosłych
Co do bezpieczeństwa i skuteczności u dzieci badania są przeprowadzone i stosować można.
Mamcia

edi
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2006, 20:31
Choroba: CD u rodzica
Lokalizacja: karczew

Re: TAK - CZY NIE INFLIXIMAB

Post autor: edi » 14 kwie 2006, 20:32

w odpowiedzi do Mamaci przeprzaszam że jeszcze się nie skontaktowaliśmy ale w tym okresie wszyscy są zaganiani i żyją przygotowaniami do świąt, odezwiemy się po świętach Życzę wszystkiego najlepszego pogody ducha dla całej rodzinki i mokrego dingusa Pozdrawiam serdecznie

edi
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2006, 20:31
Choroba: CD u rodzica
Lokalizacja: karczew

Re: TAK - CZY NIE INFLIXIMAB

Post autor: edi » 17 cze 2006, 23:02

Moja mała córcia jest już po 2 dawce infliximabu.pierwsza dawkw została przyjęta przez nią bez jakich kolwiek komplikacji ale w trakcie drugiej zaczeła jej pod koniec podawania spadać temp.Po zakończeniu podawania temp. nadal spadała aż w pewnym momencie wynosiła 32,8 st.C Od tamtej pory temp. nie chce wrócić do normy i utrzymuje się cały czas na poziomie 36,2.Może u kogoś z was po podaniu tego leku wystąpił taki objaw i czy z czasem to mineło czy utrzymuje się cały czs

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Posty: 331
Rejestracja: 24 wrz 2003, 11:37
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: TAK - CZY NIE INFLIXIMAB

Post autor: Piotr » 19 cze 2006, 10:24

Zgadzam się z Zenobiusem - trzeba mówić o tym leku wszystko.A do tej pory odnosiłem wrażenie, że prawie wszyscy uważają go za coś wyłącznie cudownego a tak nie jest do końca.Piotr

Misia

Re: TAK - CZY NIE INFLIXIMAB

Post autor: Misia » 19 cze 2006, 10:46

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Mutti
Początkujący ✽✽
Posty: 257
Rejestracja: 25 paź 2005, 18:33
Choroba: CD u rodzica
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: TAK - CZY NIE INFLIXIMAB

Post autor: Mutti » 19 cze 2006, 22:39

Nie tylko po Infliximablu moze spadac temperatura.
Moje dorosłe od roku dziecko ma stale temperaturę w granicach P: 35,5 - 36.00. Jesli się ona podnosi to jest powód do niepokoju - bo cos sie dzieje. A temperatura spadła os czasu gdy bierze sterydy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TAK - CZY NIE INFLIXIMAB

Post autor: Mamcia » 20 cze 2006, 18:43

Pogrzebałam trochę w literaturze i nie znalazłam nic na temat hypotermii po podaniu infliximabu. Jest o wzroście temperatury o wzroście i spadku ciśnienia. Może trzeba zadzwoniś do firmy i tam do product menarera. jak jutro zadzwonisz do mnie do pracy to podam numer i nazwisko.
Napisz proszę czy te dwie dawki przyniosły jakiś efekt.
Trzymam kciuki
Mamcia

edi
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2006, 20:31
Choroba: CD u rodzica
Lokalizacja: karczew

Re: TAK - CZY NIE INFLIXIMAB

Post autor: edi » 22 cze 2006, 17:20

DO MAMCI.Na razie ciężko stwierdzić czy jest jakaś poprawa tam w środku , lekarze powiedzieli , że zrobią kolanoskopie dopiero po 3 dawce i wtedy powinno być widać jakieś zdecydowane efekty.Najważniejsze że zaczeła sama jeść , nie przejawia zbytnio jakiegoś wielkiego apetytu ale normę dzienną jakoś w nią się wciśnie .No i od dłuższego czasu nie robi się ropień , wcześniej pokazywał się mniej więcej co 2 m-ce więc możemy narazie jeszcze nieśmiało powiedzieć ze może lek podziałał na przetokę i dlatego się nie odnowił.Jutro jedziemy na kontrol i będą robili podstawowe badania i jak wyjdą pozytywnie to znaczy że wreszcie coś drgneło w leczeniu i idzie w dobrą stronę.A co do tej temp. to zaczeliśmy się głeboko zastanawiać czy nie jest to skutkiem sterydu,bo równięż czytłem wiadomości na temat leku i nikt nic nie pisał na temat takiego powikłania , ale jak wiadomo niczego nie można wykluczyć napewno.Jak tylko małżonka jakoś się zorganizuje to napewno zadzwoni.

Zablokowany

Wróć do „Infliximab”