Remicade-zasadność kontynuacji leczenia po III dawkach

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
stanley
Debiutant ✽
Posty: 35
Rejestracja: 18 lis 2010, 08:46
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakow

Remicade-zasadność kontynuacji leczenia po III dawkach

Post autor: stanley » 20 gru 2011, 20:31

Witam wszystkich,wydaje mi się,że dużo już się naczytałem i dowiedziałem o leczeniu biologicznym,ale wciąż mam co raz to nowe wątpliwości i pytania,więc chciałbym się Was poradzić,chodzi mi o dalsze wlewy Remicade (miałem już III ) a mimo to przetoki mi się nie zagoiły,mam duże wątpliwości czy to nastąpi w ogóle,nawet teraz po 3 dawce mi się zrobił kolejny nie groźny ropień,czytałem o Remicade i jest napisane,że jeżeli po III dawkach przetoki się nie zamkną to NIE wskazane jest dalsze leczenie!Również nurtuje mnie sprawa badań typu kolonoskopia po III dawkach,czy to jest konieczność tych badań czy mogą być a nie muszą???z góry dzięki za wasze opinie,pozdrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Remicade-zasadność kontynuacji leczenia po III dawkach

Post autor: Mamcia » 20 gru 2011, 21:43

Zakres badań wynika z programu terapeutycznego. Nie ważne czy Infliximab jest podawany z powodu przetok, a zmian w j. grubym nie było, bzy z powodu zmian w j. cienkim kolonko jest w rozkładzie.
Cóż jeśli nie będzie poprawy z CDAI to dalsze dawki nie powinny być podawane. Mogą natomiast zmienić za Adalimumab.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Infliximab”