pieczenie jelit, remicade nie działa??

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
nemezis
Początkujący ✽✽
Posty: 194
Rejestracja: 24 kwie 2007, 21:50
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

pieczenie jelit, remicade nie działa??

Post autor: nemezis » 24 lut 2011, 15:42

Kochani pomocy. Nie wiem co się dzieje. Jestem obecnie po 3 dawkach remicade - kolejne w planie. Biorę także 20 mg encortonu (schodzę juź z dawki) i imuran. Więc jakby opcje leczenia się kończą... I wszystko było super do tej pory - idealnie. Tydzień temu zaczął się dziwny ból podbrzusza - takie pieczenie i rozciąganie, prawie cały dzień. Myślałam, że to może kobiece sprawy, bo ból ten był inny niż przy zaostrzeniu, podobny do menstruacyjnego, dodatkowo piekący. Przy zaostrzeniu odkąd pamiętam boli mnie zawsze tak samo - po prawej stronie, tam gdzie mam zmiany, A tu rozlany ból w całym podbrzuszu. Da się znieść, ale dyskomfort jest wyraźny. Ginekolog zlecił USG transwaginalne, które od strony babskich spraw nie wykazało nic, za to lekarz badając mnie stwierdził, że jest wyrażny ból, gdy dotyka tym aparatem ściany jelita - fakt, myślałam, że zejdę, tak mnie wtedy zabolało. Zrobiłam badanie krwi i moczu - jutro wyniki. Co się moźe dziać??? Kupy do tej pory były super, ale przedwczoraj zaliczyłam srakowy incydent - 1 raz solidne rozwolnienie ze skurczami - i koniec kiblowych sensacji jak na razie. Wczoraj kupa 1 raz idealnie, dziś jeszcze wc nie zaliczyłam. Skąd się może brać taki ból? Jeśli to dieta (jadłam ostatnio więcej surowych warzyw: sałatę, jabłka, oliwki, winko... ale mi nie szkodziły, więc czemu nie?) Boję się panicznie, bo jeśli na takim leczeniu jest zaostrzenie, to naprawdę moźliwości się kończą. Zaczynam panikować. Pomóżcie.

nemezis
Początkujący ✽✽
Posty: 194
Rejestracja: 24 kwie 2007, 21:50
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: pieczenie jelit, remicade nie działa??

Post autor: nemezis » 24 lut 2011, 15:58

Elwirka, dzięki za odpowiedź. Wiesz co, ja jestem w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym w MSWiA. Mogę w każdej chwili zadzwonić, podjechać. Tylko staram się na razie nie panikować - póki biegunek nie ma... Bo co on mi może pomóc w tej chwili? Opcje się kończą, a pod nóż mi się nie spieszy... Piję hektolitry siemienia. Nic podobnego mi się do tej pory nie zdarzyło...
A zauważyłaś, żeby takie okresowe pogorszenia wiązały się z dietą?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: pieczenie jelit, remicade nie działa??

Post autor: Mamcia » 24 lut 2011, 20:04

nemezis proszę zmień opis z choroba nie ustalono na cokolwiek, bo wygląda, że w MSWiA podają infliximab na wszelki wypadek. Co do bólu to może być i dieta i nadkażenie bakteryjne ale także zaostrzenie.
Masz ten luksus, że możesz to skonsultować z lekarzem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

nemezis
Początkujący ✽✽
Posty: 194
Rejestracja: 24 kwie 2007, 21:50
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: pieczenie jelit, remicade nie działa??

Post autor: nemezis » 24 lut 2011, 20:48

Mamciu, profil zmieniony.
Ja wiem, źe mogę wszystko skonsultować, ale jednak staram się dzwonić w sytuacjach, kiedy dzieje się coś naprawdę niepokojącego. A to, co teraz się dzieje, to ja nie mam pojęcia jak interpretować. Nie mam biegunki - ba - nie byłam dziś w toalecie wcale, ostatnio wczoraj rano - kupa w normie. Więc nie bardzo mi to do nadkaźenia pasuje - przy ostatniej bakteriozie srałam na zielono... Zanim zadzwonię, chciałabym się zorientować, czy ktoś miewał podobne bóle. Dla mnie do tej pory było albo dobrze - zwykle na sterydach, albo zupełnie źle - czyli przed sterydami niestety, bo na nich się kończyło. Stanu nie bardzo po prostu nie znam, dlatego mnie to poblewanie i pieczenie tak niepokoi.
najbardziej mnie niepokoi ten ból przy badaniu usg, bo był zbyt wyrażny jak na dyskomfort. A może jelitowcy już tak mają, że takie badanie jest bolesne?
Elwirko, prowadzi mnie dr Baczewska, ale odkąd biorę Remicade konsultuję się w sprawach bieżących z dr Łudygą - on się mną zajmuje. Racja, jestjeszcze humira, ale to niefajne, bo lista leków mi się coraz bardziej skraca... :smutny:

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Posty: 419
Rejestracja: 22 mar 2010, 23:26
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: pieczenie jelit, remicade nie działa??

Post autor: gabriella » 06 sie 2011, 18:17

Ja jestem po 3 dawkach Remicade i 2 razy pojawiła się krew... ale biegunki nie mam. Boję się jak cholera.
Ale mam w związku z tym pytanie - wiecie może, ile kosztuje dawka Remicade?

Zablokowany

Wróć do „Infliximab”