INFLIXIMAB ??????

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: Mamcia » 30 mar 2008, 10:34

Przetoki ne są przeciwwskazaniem, a wskazaniam. Problem jest bdy tworzą się ropnie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
pytka
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2004, 16:58
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: pytka » 03 kwie 2008, 23:22

Mikrusia pisze:Mamcia, mi to zawsze tłumaczyli tak, że każdy musi, ze względu na skutki uboczne ... pogubiłam się już. Dlaczego w takim razie w Polsce tak nie ma ?
ja dostawalem remicade w Gdansku. 4 godziny kroplowka na oddziale, a potem kazali mi zostac pol godziny - posiedziec i do domku.

czyli wyglada na to ze co szpital to obyczaj... a moze poprostu chcieli zaoszczedzic na jedzeniu dla mnie ;)
... newet Crohn może zostać twoim przyjacielem, jak o niego dbasz :D

izolda
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2008, 14:33
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Konstancin

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: izolda » 05 kwie 2008, 14:38

ja wczoraj bylam na 3 dawce i tez po 2 godz mnie wypuscili.sprawdzono mi jelitko i praktycznie nie ma zadnej poprawy. mam pytanie czy ktos sie odwolywal majac przyznana rente o lepsza grupe(ja mam 3 a chodzi mi o 2)??

izolda
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2008, 14:33
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Konstancin

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: izolda » 05 kwie 2008, 21:12

przepraszam zapomnialam ze to nie ten temat ale dziekuje za odpowiedz.

Tasiemka
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:13
Choroba: CU u rodzica
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: Tasiemka » 24 kwie 2008, 16:04

czy,są przypadki podawania infliximabu na początku choroby(3lata od ujawnienia się choroby).Od lipca 2007 lekarze nie mogą wprowadzić syna w remisję.Stać mnie na pokrycie kosztów z własnej kieszeni.
Tasiemka

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Posty: 307
Rejestracja: 19 cze 2006, 21:50
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: podblond » 24 kwie 2008, 17:06

Ja mam CU i podano mi Remicade deko ponad miesiąc od diagnozy i niecałe dwa miesiące od jakichkolwiek pierwszych objawów choroby (przeszłam i sterydy i immunosupresję, ale nic nie działało). Nie płaciłam za niego z własnej kieszeni - wytępowałam o sfinansowanie niestandartowego leczenia farmakologicznego. Najpierw o zaopiniowanie do konultanta wojewódzkiego, a następnie o ostateczne rozpatrzenie do krajowego ds gastroenterologii. Wszystko zakończyło się pomyślnie i całościowo dostałam 8 infuzji inflximabu.
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Tasiemka
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:13
Choroba: CU u rodzica
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: Tasiemka » 24 kwie 2008, 17:54

to jesli Ci podblond podano remicade i po dwóch miesiącach miałaś zaostrzenie to czyli co...nie podziałał?
Tasiemka

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Posty: 307
Rejestracja: 19 cze 2006, 21:50
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: podblond » 24 kwie 2008, 19:40

Nie, nie... Miałam pierwsze objawy. Po 3 tygodniach kolonoskopia i zdiagnozowano CU, a po ponad miesiącu od diagnozy dostałam Remicade. Wszystko było okey, do czasu aż mi nie zwiększyli dawki (dwie ostatnie infuzje). Wtedy łapałam wszelkie możliwe infekcje (automatycznie i jelita w wiadomy sposób reagowały :wc: ). Postanowiono, że po uspokojeniu jelit odstawimy Remicade.
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: Mamcia » 24 kwie 2008, 21:52

infliximad w leczeniu Cu u dzieci nie jest terapią standartową. Nie wiem czy jest jakiś prgram badań klinicznych. W USA u dzieci podaje się naet na samym początku choroby w CD.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: Mamcia » 24 kwie 2008, 21:57

Były to pp badania kliniczne, w których sprawdza się wiele rzeczy. Inaczej medycyna nie posuwałby się do przodu. Polecam artykól w ostatnim kwartalniku już dostępny na stronach J-elity
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Olek

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: Olek » 25 kwie 2008, 12:37

Mamcia pisze:infliximad w leczeniu Cu u dzieci nie jest terapią standartową. Nie wiem czy jest jakiś prgram badań klinicznych. W USA u dzieci podaje się naet na samym początku choroby w CD.
Mi powiedziano, ze jestem pierwszą w Polsce osobą niepełnoletnią, która dostała remicade przy CU.

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Posty: 307
Rejestracja: 19 cze 2006, 21:50
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: podblond » 25 kwie 2008, 14:32

Leczono mnie Azatiopryną, ale miałam po niej leukopenię, więc ją odstawili. Z tego co wiem, to miałam rzut bardzo ciężki (zajęte całe jelito, 30 wypróżnień dziennie, skrajne odwodnienie oraz wycieńczenie) i doszło do tego w 3 tygodnie...
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Posty: 209
Rejestracja: 17 mar 2007, 12:39
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: tata pirata » 25 kwie 2008, 15:49

Niedawno w prasie było głośno o infliximabie i to w kontekście korupcyjnym. Jednak w informacji tej istotne jest to, że podanie infliximabu ma być jedyną terapią inicjującą w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów.
Więcej szczegółów w "Dzienniku":
http://www.dziennik.pl/polityka/article ... nopol.html

pozdrawiam

Tasiemka
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:13
Choroba: CU u rodzica
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: Tasiemka » 25 kwie 2008, 18:31

Syn nie jest już takim dzieckiem,w czerwcu skończy 18lat ale jest chory też na autyzm.Od lipca jest na encortonie i gdy tylko próbujemy go odstawić wszystko zaczyna sie od początku.Dlatego myślałam o remicade.Wcina też asamax i jeszcze włączyli Mu od 7kwietnia AZA . A tak poza tym to nic z tej choroby nie rozumiem...autyzm jest prostszy i łatwiejszy w opanowaniu :D
Tasiemka

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: INFLIXIMAB ??????

Post autor: izo.sim » 22 lut 2009, 17:03

Tasiemka - co do autyzmu myślę dokładnie tak samo, a poza tym na autyzm raczej się nie umiera. Też mam syna z autyzmem, a teraz ma ostry rzut CD i robią badania, żeby podać remicade. Pozdrawiam Cię serdecznie.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Zablokowany

Wróć do „Infliximab”