Olopeg

makrogole
Preparat stosuje się:
· w objawowym leczeniu zaparć
· w celu oczyszczenia jelit przed badaniem diagnostycznym (np. kolonoskopia) oraz przed zabiegiem chirurgicznym w obrębie jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Olopeg

Post autor: -Ania- » 20 lip 2009, 20:41

Chyba to jakas nowosc, nigdy o takim nie slyszalam.
A jesli nie bedzie "dobry" zawsze mozesz siegnac po Xprep

Daj znac co i jak
Trzymam kciuki :)

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Magda2313
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2008, 16:10
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: oklice Będzina
Kontakt:

Re: Olopeg

Post autor: Magda2313 » 25 sie 2009, 19:42

Jest słodki owszem...czyszczę się nim teraz...ale mój żołądek nie toleruje chyba takiego rozcieńczenia jak oni podają, bo prawie już bym 2 razy zwymiotowała....

jak myślicie stanie się coś jak będę go rozcieńczała z większą ilością wody ?? wiem pewnie będzie miał gorsze działanie...ale chyba lepsze to niż, żebym go zwymiotowała...;/

Magda2313
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 11 gru 2008, 16:10
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: oklice Będzina
Kontakt:

Re: Olopeg

Post autor: Magda2313 » 26 sie 2009, 18:42

spokojnie Martusiu wyczyściłam się dobrze... wszystko poszło ok :D nie zwymiotowałam... tylko mnie muliło, a dałam radę...

a ja mam takie przekonanie, że jak nie muszę brać tabletki to jej nie biorę...dałam radę... chce mieć wątrobę...

a mówiłam lekarce, że po flecie wymiotuję to nic nie powiedziała...

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Posty: 295
Rejestracja: 29 cze 2006, 16:03
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olopeg

Post autor: Miki » 27 paź 2009, 19:57

martita-ja będę się czyściła środkiem OLOPEG w ndz. bo w poniedziałek mam badanie, czy na ulotce jest napisane ile trzeba wypić tego środka na masę kg... ? Pamiętam że jak piłam FORTRANS to lekarz jakoś wyliczał ile mam wypić.
I mam pytanie czy dniu kiedy się czyściłaś jadła coś, chociaż jakiś kisiel?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Posty: 295
Rejestracja: 29 cze 2006, 16:03
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olopeg

Post autor: Miki » 27 paź 2009, 21:08

Dzięki że tak szybko odp.
Mi zalecił 3 ale na moje małe kg. 45 może wystarczą 2 :roll:

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Posty: 295
Rejestracja: 29 cze 2006, 16:03
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olopeg

Post autor: Miki » 28 paź 2009, 21:19

Oki, zmówiłam w aptece 3 but.
Mam nadzieję że dam radę wypić :smutny: Czy naprawdę smak malinowy i jest lepszy od fortransu?

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Posty: 295
Rejestracja: 29 cze 2006, 16:03
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olopeg

Post autor: Miki » 30 paź 2009, 10:38

Byłam dzisiaj w szpitalu na badaniach krwi.
Badanie mam w poniedziałek o 11, w niedzielę mam wypić 3 litry OLOPEG. Czytałam ulotkę 200ml. tego roztworu rozpuścić w 800ml. wody.
Mam pytanie martia martia od której godz. piałaś OLOPEG w dzień poprzedzający badanie czy w niedzielę mogę coś zjeść rano? Czy przez te 24 godz. mam nic nie jeść tylko pić ten płyn i wodę? Ja zazwyczaj miałam dobrze oczyszczone jelito ale nie idealnie ( po fortransie wymiotowałam i x-pre też).

Pozdrawiam i czekam na jakieś wskazówki które pomogą mi przetrwać niedzielę :smutny:

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Posty: 295
Rejestracja: 29 cze 2006, 16:03
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olopeg

Post autor: Miki » 31 paź 2009, 14:31

Na dzień dzisiejszy zajadłam śniadanko... na obiadk makaron z męskiem gotowanym, no i jakaś lekka kolacja i piję dużoooo wody.
Jutro czyszczenie :smutny: zastanawiam się czy się dobrze oczyszczę (mam teraz remisję, :wc: raz dziennie, k... idealna :lol: Czy już po 1 literku zacznie się oczyszczanie?

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Posty: 295
Rejestracja: 29 cze 2006, 16:03
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olopeg

Post autor: Miki » 01 lis 2009, 12:06

Wypiłam litr i nic... normalna k...
Chcę do 15 wypić 2 i mam nadzję że coś zacnie się dziać a tak swoją droga to powinni chyba zobić lewatywę.... nigdy mi jej nie robili :mad:

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Posty: 295
Rejestracja: 29 cze 2006, 16:03
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Olopeg

Post autor: Miki » 01 lis 2009, 19:42

Spoko... ruszyło się... kilkanaście razy zaliczyłam :wc: idzie żółta woda... a lizaki sper sprawa, głodu nie czuję, oby do jutra do 11 znieczulenie i będę spała i nic nie czuła :roll:

Megdi
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2010, 19:00
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olopeg

Post autor: Megdi » 24 lut 2010, 22:39

Rzeczywiście, w internecie jest bardzo mało informacji o tym środku. Nigdy wcześniej o nim nie słyszałam, ale myślę, że warto byłoby spróbować.
Może ktoś jeszcze coś powie o tym preparacie?
Crohn zdiagnozowany ok pół roku temu ale... pojawiły się wątpliwości czy diagnoza była właściwa <lol>

Olimpijka

Re: Olopeg

Post autor: Olimpijka » 28 cze 2010, 13:49

Zakupilam i wlasnie zazywam. Wzielam 5 lykow i juz czuje, ze sie zbiera :oops:

Paja
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 07 kwie 2010, 14:45
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Olopeg

Post autor: Paja » 18 mar 2011, 09:31

Ja wiem, że temat nieco przestarzały, ale odważę się go "odnowić" jako, że po miesiącu prób i błędów wreszcie zalogowałam się na swoje konto :)W przyszłym tygodniu mam kolonoskopię, po raz pierwszy od czasu, gdy zdiagnozowali u mnie kochanego Crohna... I szczerze mówiąc, troszkę się boję przygotowań. Dostałam Olopeg, pierwszy raz o czymś takim słyszę, a tam na ulotce: "Nie należy stosować leku Olopeg w przypadku ciężkich, zapalnych schorzeń jelit (choroba Crohna, itp)". Nie wiem, to normalne? :D Mam pić to i nie jeść przez 3 dni... Przeżyję?

Paja
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 07 kwie 2010, 14:45
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Olopeg

Post autor: Paja » 18 mar 2011, 10:20

Wielkie dzięki, od razu mi lepiej ;)

jusss
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 09 lip 2011, 17:02
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Re: Olopeg

Post autor: jusss » 09 sie 2011, 14:31

własnie wróciłam ze szpitala..przebywałam we wro, przed pojsciem zakupiłam olopeg (4 buteleczki) poniewaz miałam miec wykonana kolonoskopie...zadowolona ze nie bede musiala stosowac fortransu poszlam do szpitala niestety juz na wstepnie lekarz powiedzial ze absolutnie nie moge tego zastosowac bo ten srodek jest za slaby...pomyslalam wiec "pewnie sie nie zna bo w koncu to jest jakas nowosc" jak juz przyjeli mnie na oddzial znowu to samo" nie absoltnie" ...ale czekalam na lekarza prowadzacego i on mi wyjasnil "ze tego preparatu nie mozna stosowac gdyz nie nastapi oczyszczenie ...stosowany jest on tylko w czasie zaparc natomiast przed kolo nie mozna" wiec pozostało mi meczenie sie z fortransem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Olopeg”