Olopeg

makrogole
Preparat stosuje się:
· w objawowym leczeniu zaparć
· w celu oczyszczenia jelit przed badaniem diagnostycznym (np. kolonoskopia) oraz przed zabiegiem chirurgicznym w obrębie jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olopeg

Post autor: Baby » 31 paź 2011, 20:23

Czy można wypić wszystkie 4 butelki dzień przed badaniem czy trzeba podzielić to na 2 dawki (2 butle dzień przed badaniem i 2 w dniu badania). Ja mam badanie 2 listopada o 15 i mam zaleconą dodatkowo wlewkę z enemy dzień przed badaniem na noc i w dniu badania na 4 godziny przed. Nie wiem czy będzie to konieczne ale zobaczymy.

Moje wrażenia - chyba wole Fortrans.

Olopeg ma bardzo miły malinowy zapach. Smak słodko, kwaśno, słony. Preparat jest słodki i czuć bardzo glukozę. Sporządzony roztwór jest w formie zawiesiny więc ciężko mi wchodzi. Pamiętam że Fortrans po rozrobieniu z wodą nałęczowianką cytrynową wchodził nawet nieźle (szczególnie pierwsze 2 litry). Olopeg męczę już 2 godzinę a dopiero 1 litr poszedł i nie czuje aby mnie coś ruszyło.

Wniosek - Olopeg super jak lubisz słodki smak i nie przeszkadza Ci smak glukozy. W przeciwnym razie polecam Fortrans :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Olopeg

Post autor: izo.sim » 15 kwie 2012, 18:41

jusss pisze:własnie wróciłam ze szpitala..przebywałam we wro, przed pojsciem zakupiłam olopeg (4 buteleczki) poniewaz miałam miec wykonana kolonoskopie...zadowolona ze nie bede musiala stosowac fortransu poszlam do szpitala niestety juz na wstepnie lekarz powiedzial ze absolutnie nie moge tego zastosowac bo ten srodek jest za slaby...pomyslalam wiec "pewnie sie nie zna bo w koncu to jest jakas nowosc" jak juz przyjeli mnie na oddzial znowu to samo" nie absoltnie" ...ale czekalam na lekarza prowadzacego i on mi wyjasnil "ze tego preparatu nie mozna stosowac gdyz nie nastapi oczyszczenie ...stosowany jest on tylko w czasie zaparc natomiast przed kolo nie mozna" wiec pozostało mi meczenie sie z fortransem
Bardzo dziwne podejście lekarzy, bo zarówno fortrans, jak olopeg to makrogol - inna jedynie forma i dodatki. No i oczywiście smak :wink:
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: Olopeg

Post autor: subzero » 04 cze 2012, 16:52

popieram
z lodówki lepsze troche
ale dla mnie to było tak słodkie, ze pusciłam bełta zanim dopiłam pierwszy litr :oops: (gorzej niz z fortransem po którym zbełtałam się dopiero przy drugim litrze :mrgreen: )
ratowałam się już tradycyjnie cytryną :oops:

ale jak ktoś lubi słodkie, to olopeg przypasuje mu chyba najbardziej :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Olopeg”