Eziclen

magnez (siarczan magnezu) + potas (siarczan potasu) + sód (siarczan sodu)
Oczyszczanie jelita grubego do badań endoskopowych lub radiologicznych oraz zabiegów chirurgicznych, wymagających jego oczyszczenia.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Posty: 295
Rejestracja: 29 cze 2006, 16:03
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Eziclen

Post autor: Miki » 29 kwie 2014, 13:53

Ze wszystkich specyfików które piłam Eziclen najlepszy - 2 małe butelki rozcieńczyć z wodą + woda + landrynki.

Wypiłam może z 1.5 buteleczki bo już mnie n wymioty zbierało i byłam czyszczona :roll: Polecam

Jelito w remisji, bardzo ładnie wygląda, wyniki hist.za 2 tyg.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Eziclen

Post autor: obyty.z.cu » 29 kwie 2014, 15:54

Jacekx pisze:Jeśli pacjent biega n razy do toalety np. 20 czy 30 razy na dobę to czyszczenie Fortransem chyba jest zbędne wystarczy lewatywa.
niestety nie.I czasem 50 razy nie wystarczy.
Co innego bieganie,a co innego oczyszczenie.
Za wiele razy miałem kolonkę, żeby się zgodzić z Twoim założeniem.
Bywało,że i bieganie i 3 l Fortransu nie wystarczało.
Bywało,że bez biegania i 2 l Fortransu wystarczyło.
Nie ma normy i dlatego trzeba się oczyszczać.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Eziclen

Post autor: Jacekx » 01 maja 2014, 13:49

Obyty
U mnie było bieganie z masywnym wypróżnianiem 3 dni po zabiegu usunięcia polipa endoskopowo nożyczkami .
Po tym miałem po 9 masywnych krwotoków ( strumienie krwi w sedesie - wypróżniałem się krwią ) i myślałem wtedy , że nadszedł mój ......

Zrobili mi po tym lewatywę i kolonoskopię :idea:

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Eziclen

Post autor: izo.sim » 03 maja 2014, 23:07

Jacekx pisze:Po tym miałem po 9 masywnych krwotoków ( strumienie krwi w sedesie - wypróżniałem się krwią ) i myślałem wtedy , że nadszedł mój ......

Zrobili mi po tym lewatywę i kolonoskopię
Te krwotoki musiały nie być aż tak masywne, bo po jednym masywnym mój syn tracił przytomność i leżał pod maszynami, a hgb spadła z 14 na niespełna 7.
Po naprawdę masywnych krwotokach nie da się robić kolo, tylko ratuje się pacjenta.
Faktem jest jednak, że robi się kolo nawet podczas krwawienia, żeby ustalić jego miejsce i ewentualnie w jej trakcie są zakładane klipsy hemostatyczne na krwawiące naczynia.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Eziclen

Post autor: Jacekx » 03 maja 2014, 23:39

Izo

Wybacz ale chyba widziałem co ze mnie leci :cry:
i liczyłem ile razy chlusnęło a hemoglobina też zleciała do ok 10.
Twój syn ile miał lat bo ja jestem starszy facet ?

Zaś kolon miałem następnego dnia po ustabilizowaniu czyli leki zakrzepowe i koniec krwawień.

Pozdrawiam i nie chodzi o licytację dla mnie to było nieciekawe wydarzenie :cry:

bryk
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: stąd

Re: Eziclen

Post autor: bryk » 06 kwie 2016, 18:19

wie ktoś może po jakim czasie zaczyna czyścić to cudo?
edit. jakby ktoś szukaj informacji u mnie ruszyło po 5 goodzinach

JarekSeeker
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2006, 17:22
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Eziclen

Post autor: JarekSeeker » 24 lut 2017, 22:52

W moim przypadku bardzo dobrze zadziałał. Tylko nie można stosować się do instrukcji. Zamiast wypić kubek wody, należy wypić 2 litry wody dodatkowo (na 1 butelkę). Zaczyna działać ok 20min po wypiciu roztworu na bazie butelki.
Most people are so ungrateful to be alive.. But not you.. not anymore..

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Eziclen

Post autor: Orzelek » 21 paź 2018, 17:52

Eziclen.

Aromat malinowy słodki, przypominający jeden z preparatów w proszku na przeziębienie (Fervex, Coldrex albo Gripex).

W smaku z początku słodki, dopiero pod koniec czuć słoność. Ten słony posmak zostaje na wargach. Przy piciu nie odrzuca na kilometr jak Fortrans. Pijąc, dla zabicia posmaku można przepłukać usta łykiem wody, a wargi przetrzeć.

Są dwie butelki. Robi się z nich roztwór do dołączonego kubka. Pojemność roztworu to prawie 0,5 litra. Należy to wypić w ciągu 30-60 minut. Następnie należy pić 1 litr klarownych płynów: woda, herbata, soki (bez miąższu). Picie następnej butelki (roztwór) powinno rozpocząć się około 2 godzin od rozpoczęcia pierwszej butelki.

Zacząłem pić od 17:20. Pierwszy roztwór wypity do 18:15. Pierwsze czyszczenie nastąpiło tuż po 19ej. Drugi roztwór pity między 19:40, a 20:40.

Jako, że mam stomię, to i czyszczenie łatwiejsze, bo wszystko ląduje w worku :roll: Oj czułem jak woda tryskała ze stomii z siłą wodospadu. Naprawdę większość to był płyn jasny, prawie wodnisty. Jelito zakończyło wydalać jakoś około 23ej.

Z opisu badania wynika, że oczyszczenie słabe. Pytałem lekarza, że faktycznie tak było, ale sobie poradził dodatkowo płukając jelito w trakcie badania. Najgorzej było przy zespoleniu.

Nie wiem czemu mnie nie wyczyściło do końca :?: Mogłem zrobić irygację, ale zrezygnowałem, bo przecież wylatywała ze mnie woda, a i przed badaniem zbytnio się nie obżerałem. Następnym razem wspomogę się irygacją.

Reasumując, polecam ten preparat :spoko: :tak: Nie mniej jednak jak ktoś waży dużo, a wie, że do wyczyszczenia potrzebuje dużo, to sugeruję nabyć dwie porcje leku.

Za jedno opakowanie zapłaciłem 62 zł :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Stan193
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2020, 11:21
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznań

Re: Eziclen

Post autor: Stan193 » 08 mar 2020, 17:19

Czy znane są powody przeciwwskazań stosowania preparatu Eziclen w przypadku NZJ? Niedawno miałem kolonoskopie diagnostyczną i do czyszczenia dostałem właśnie ten preparat. Zastanawiam się czy może on wpłynąć na wynik badania histopat? Przed badaniem nie miałem diagnozy, po obrazie w koloniskopii lekarze podejrzewają CU, zostały pobrane wycinki do badań i czytając ten wątek zastanawiam się czy zastosowany preparat może w jakoś sposób wpłynąć na wyniki? Środek ten dostałem w szpitalu, więc teoretycznie lekarz, który to przypisał wiedział co robi...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eziclen”