CitraFleet

kwas cytrynowy + magnez (tlenek magnezu) + pikosiarczan sodu
Oczyszczanie jelit do badań lub zabiegów diagnostycznych (np. kolonoskopia, obrazowanie radiograficzne).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: CitraFleet

Post autor: magda281 » 13 mar 2014, 12:41

A jak smakuje ten preparat?
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: CitraFleet

Post autor: magda281 » 13 mar 2014, 12:57

Brawurka, to gorszy smakowo jest od fortransu?
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: CitraFleet

Post autor: Baby » 13 mar 2014, 13:05

Brawurka pisze:magda281, nieeee, ma posmak, ale na początku czujesz, a potem to już mnie osobiście szarpało na wymioty brrrr.
Najłatwiej mi wszedł Olopeg chyba, malinowy :wink:
Mnie najlepiej wchodzi Fortrans z wodą cytrynową. Pijąc Olopeg chciało mi się wymiotować już po pierwszym kubeczku. Ale wiele osób chwali sobie Olopeg.

Cinimini a czy ten preparat jakoś bardzo Cię przeczołgał? Czy bolał Cię brzuch? Do czego porównałabyś jego smak?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: CitraFleet

Post autor: magda281 » 13 mar 2014, 13:14

no ale to chyba i ilościowo jest różnica,no ostatnio moviprep piłam to tylko 2 l tego się rozrabia-fortransu jest 4l a tego citra fleet?
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: CitraFleet

Post autor: Cinimini » 13 mar 2014, 16:17

Baby pisze:Do czego porównałabyś jego smak?
Dla mnie identyczny jak fervex, może z delikatnym posmakiem Fleet'a klasycznego - piłam na wdechu, żeby się nie rozsmakowywać ;P. Dla mnie Fortrans i Fleet są nie do przejścia, także CitraFleet porównując to niebo, a ziemia. Szkoda tylko, ze 50 zł poszło w kibel :P
magda281 pisze:moviprep piłam to tylko 2 l tego się rozrabia-fortransu jest 4l a tego citra fleet?
Pod tym względem luksus, bo są do wypicia dwie saszetki, każdą się rozrabia tylko w 150 ml. wody. Jedną wypiłam o 16 dnia poprzedzającego badanie, a drugą o 6 w dniu badania, które było o 14.
Łącznie wypiłam ok 2l płynów.
Baby pisze:Cinimini a czy ten preparat jakoś bardzo Cię przeczołgał? Czy bolał Cię brzuch?
Trudno mi się odnieść do tego, bo mnie zazwyczaj przy wypróżnieniach boli i jestem słaba jak kot. W sumie w wc byłam ok 6 razy.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

Re: CitraFleet

Post autor: Olcia24 » 18 mar 2014, 11:40

A czy jak jestem w szpitalu i mam ze sobą ten citrafleet to pozwolą mi się tym czyścić??? Nie jadłam od wczoraj, oszczedzam jelitko i nie chce sie zwijać z bolu po fortransie....a poza tym mam taki odruch wymiotny ze wystarczy ze powącham i bede :cry:

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: CitraFleet

Post autor: ulka1986 » 18 mar 2014, 11:57

Olcia24, musisz spytać lekarzy, i powiedz że masz problemy z piciem innych preparatów. Ja w trakcie pobytu miałam fleeta i pozwolili mi :roll:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: CitraFleet

Post autor: Baby » 18 mar 2014, 12:00

Olcia24, mnie w szpitalu nie pozwolili czyścić się czymś innym niż Fortrans. Poza tym Mamcia pisała ostatnio, że inne preparaty mogą zaburzać wyniki badania i podrażniać jelito.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

Re: CitraFleet

Post autor: Olcia24 » 18 mar 2014, 13:58

tak wiem co mamcia pisała, czytam wasze wszystkie odpisy. Jestem juz po wywiadzie, pozwolili mi sie czyscić tym cudownym napojem...wypiłam juz jedną saszetkę i czekam...
swoją drogą od 2 dni sie przygotowuje i nic nie jadłam...tylko 4 krążki z dzemem od wczoraj. problem w tym ze przynioslam ze sobą duzy sok i wode wiec pewnie bede musiala zejsc gdzies niżej do sklepiku:)
wątpię zebym dotarła w całości :cry: :wc:

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: CitraFleet

Post autor: palula88 » 14 kwie 2014, 10:14

Wlasnie jestem w trakcie czyszczenia tyym nowym cudem. Smak jak wapno i nie ma problemow z wypiciem ale ja osobiscie gorzej sie po nim czuje niz po fortransie. Slaba zawroty glowy bol brzucha mdlosci. Fortrans ciezko bylo wypic ale nie bylo skutkow ubocznych.

Dziwi mnie ze w ulotce wyraznie jest napisane ze nie powinno sie stosowac tego preparatu przy cd i cu.. a mimo to zostal mi on przepisany!


Preparat odwodnil mnie mimo wypicia 4l wody i zastosowania sie do ulotki,wywolal wymioty i przechodzilam meki dzien przed i na kolonoskopii bo zle mnie oczyscil. Jedyny plus to smak i ilosc. Ale tak mnie zmartretowal ze wole fotrans mimo ochydnego smaku.
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: CitraFleet

Post autor: kasia38 » 27 maja 2014, 22:20

magda281 pisze:no ale to chyba i ilościowo jest różnica,no ostatnio moviprep piłam to tylko 2 l tego się rozrabia-fortransu jest 4l a tego citra fleet?
ja pierwszy raz będę się czyściła tym mowiprep, Magda jak to smakuje?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Adorable
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2014, 10:06
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: CitraFleet

Post autor: Adorable » 11 sie 2014, 15:49

Hej. Za miesiąc mam pierwszą w życiu kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym ;) Niestety nie udało mi się zapytać pielęgniarki o możliwość zamiany Fortransu na Citra Fleet... Myślicie, że mogę przygotować się tym drugim preparatem? Bardzo chciałabym uniknąć Fortransu, moi rodzice się nim oczyszczali i wiem jak to wygląda :( Czy Citra Fleet jest tak samo skuteczny jak Fortrans? Jest on na receptę, tak? Można go dostać od razu czy trzeba zamówić w aptece? Aha i czy mógłby mi ktoś napisać jak ma wyglądać przygotowanie do kolonoskopii z Citra Fleet? Na stronie mojego szpitala jest rozpiska dla przygotowania Fortransem. Z góry dziękuję za odp. i przepraszam za tyle pytań, ale jestem zielona w tym temacie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CitraFleet

Post autor: Mamcia » 11 sie 2014, 20:42

Nie zmieniałabym, bo "citra fleet" może ob zmienić obraz. Natomiast nie widzę przeciwwskazania do Moviprebu. To tylko 2 litry środka czyszczącego i 2 litry płynu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Adorable
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2014, 10:06
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: CitraFleet

Post autor: Adorable » 11 sie 2014, 22:13

Mamcia pisze:Nie zmieniałabym, bo "citra fleet" może ob zmienić obraz. Natomiast nie widzę przeciwwskazania do Moviprebu. To tylko 2 litry środka czyszczącego i 2 litry płynu.
A dlaczego może zmienić obraz? (Nie choruję na CU ani CD raczej.)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CitraFleet

Post autor: Mamcia » 12 sie 2014, 13:04

Jeśli to ma być kolonko w kierunku rjg, to może być i citra.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CitraFleet”