CitraFleet

kwas cytrynowy + magnez (tlenek magnezu) + pikosiarczan sodu
Oczyszczanie jelit do badań lub zabiegów diagnostycznych (np. kolonoskopia, obrazowanie radiograficzne).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: CitraFleet

Post autor: S_Gosia » 28 sie 2017, 22:33

Myopic pisze:Smak zawiesiny bardzo dobry, przypominający oranżadę.
to super, że ma taki smak :)
szkoda, że inne środki nie są takie smaczne :cry:
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: CitraFleet

Post autor: Lolcia_Karolcia » 29 sie 2017, 12:47

Dziś dostałam skierowanie na kolo, zapytałam o citrafleet prowadzącego. Natychmiast odpowiedział że według badań forttrans nie ma sobie równych i nie chciał słyszeć o zamiennikach...
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: CitraFleet

Post autor: Noelia » 29 wrz 2017, 10:23

Myopic pisze:Skutków ubocznych brak, poza pieczeniem wejścia do odbytu.
Podczas czyszczenia do kolono świetnie sprawdza się wilgotny papier toaletowy (nawilżane chusteczki z drogerii, Biedronki itd.), albo najlepiej mycie wodą + np. żelem do higieny intymnej (jest też taki specjalny, łagodzący preparat do mycia Procto-Hemolan Comfort - dobry jest, bo powleka skórę takim jakby filmem ochronnym - mąż tego używa, jak mu się szczelina odnawia) oraz coś znieczulającego do smarowania, np. maść Lidoposterin lub żel z lidokainą (ale to jest na receptę niestety - nie wiadomo dlaczego :neutral:).
Ewentualnie Sudocrem lub maść Linomag.
S_Gosia pisze:to super, że ma taki smak
szkoda, że inne środki nie są takie smaczne
A jaki smak ma ten Moviprep :?:
Ma ktoś może porównanie do Fortransu :?:
Wg mnie (spróbowałam oczywiście i to nie tak mało ;)) Fortrans smakuje jak mdła, słodkawa, a jednocześnie przesolona zupa rybno-marchewkowa :lol:

Mąż twierdzi, że kontrast do wypicia przed tomografią był zdecydowanie gorszy i jeszcze bardziej paskudny niż Fortrans - mało co tego nie zwymiotował, serio :shock: - a po przygotowaniach Fortransem do kolonki wydawało mu się, że już gorzej być nie może :lol:
Lolcia_Karolcia pisze:Dziś dostałam skierowanie na kolo, zapytałam o citrafleet prowadzącego. Natychmiast odpowiedział że według badań forttrans nie ma sobie równych i nie chciał słyszeć o zamiennikach...
W przypadku NZJ najlepsze są (niestety...) makrogole (czyli PEG) - Fortrans (ponoć najbardziej korzystny dla CU) oraz Moviprep (dla CD).
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: CitraFleet

Post autor: Tubisia » 29 wrz 2017, 10:51

Noelia pisze:A jaki smak ma ten Moviprep
Ma ktoś może porównanie do Fortransu
Wg mnie (spróbowałam oczywiście i to nie tak mało ) Fortrans smakuje jak mdła, słodkawa, a jednocześnie przesolona zupa rybno-marchewkowa
Kurde nie potrafię Ci dokładnie opisać -na pewno nie ma tego okropnego posmaku,no i jest zdecydowanie lepszy niż Fortrans, który dla mnie smakuje jak jakieś solone, gotowane natki różnych warzyw korzeniowych i przepłukane po jakimś brudnym naczyniu :neutral:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Noire
Początkujący ✽✽
Posty: 159
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:22
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

Re: CitraFleet

Post autor: Noire » 29 wrz 2017, 11:30

Noelia pisze:Mąż twierdzi, że kontrast do wypicia przed tomografią był zdecydowanie gorszy i jeszcze bardziej paskudny niż Fortrans - mało co tego nie zwymiotował, serio - a po przygotowaniach Fortransem do kolonki wydawało mu się, że już gorzej być nie może
Ja w swojej krótkiej karierze chorowania przed operacja miałam 2 kolonoskopie i 2x czyszczenie fortransem i 2x skutecznie zwymiotowałam większość tego specyfiku i oczywiście za każdym razem złe przygotowanie do kolonoskopii... Przed operacją miałam jakiś inny środek (mała buteleczka do wypicia i potem woda, nie pamiętam nazwy tego cudu) i też było to samo, znowu wymioty... Chyba mój żołądek nie lubi środków przeczyszczających. Ciekawi mnie czy ktoś z forum też tak miał :zastanawia:
Co prawda po operacji już mi kolonki nie grożą, ale mam mieć robiona enterografię i czytałam, że do tego też się czyści i przyznam się, że trochę stresuje mnie wizja ponownego picia środków przeczyszczających...
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia"

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: CitraFleet

Post autor: Noelia » 29 wrz 2017, 13:36

Tubisia pisze:na pewno nie ma tego okropnego posmaku,no i jest zdecydowanie lepszy niż Fortrans
O, super :roll: - to przed następną kolono spyta o ten Moviprep - zobaczymy, co pani gastro powie na tę propozycję.
Noire pisze:Ja w swojej krótkiej karierze chorowania przed operacja miałam 2 kolonoskopie i 2x czyszczenie fortransem i 2x skutecznie zwymiotowałam większość tego specyfiku i oczywiście za każdym razem złe przygotowanie do kolonoskopii... Przed operacją miałam jakiś inny środek (mała buteleczka do wypicia i potem woda, nie pamiętam nazwy tego cudu) i też było to samo, znowu wymioty... Chyba mój żołądek nie lubi środków przeczyszczających. Ciekawi mnie czy ktoś z forum też tak miał
W takich wypadkach można założyć sondę przez nos do żołądka.
Jak mąż był w szpitalu na żywieniu dojelitowym, to mu powiedzieli, że jeśli nie da rady wypić takich ilości tych preparatów, to mogą założyć taką rurkę - ale jak to usłyszał, to jakoś udawało mu się wszystko wypić :lol:, chociaż łatwo nie było.
Noire pisze:ale mam mieć robiona enterografię i czytałam, że do tego też się czyści i przyznam się, że trochę stresuje mnie wizja ponownego picia środków przeczyszczających...
Mąż miał TK z kontrastami i nie pił przed tym żadnych środków przeczyszczających - tylko dieta + lewatywy "szpitalne" z jakichś rozcieńczonych fosforanów.
Ale po pierwsze to inne badanie (u Ciebie chyba rezonans :?:), a po drugie on ma (jeszcze...) całe jelito.
No i do tej tomografii miał też wlewkę - kontrast doodbytniczy, więc może dlatego te lewatywy oczyszczające - nie wiem :neutral:
I tak lepszy Fortrans niż lewatywy, ale cóż - niestety trzeba się dostosować.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Dansa
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 30 cze 2016, 10:45
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: CitraFleet

Post autor: Dansa » 29 wrz 2017, 18:57

Mnie też nie służy fortrans Rok temu przed kolonką miałam coś innego ale nie pamiętam nazwy -popijałam ten preparat wodą A co do kontrastu przed TK to był OK

ODPOWIEDZ

Wróć do „CitraFleet”