X-Prep

kwas askorbinowy + makrogole + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu) + sód (siarczan sodu)
Preparat stosuje się w celu oczyszczenia jelita przed zabiegami klinicznymi wymagającymi oczyszczonego jelita (np. badanie endoskopowe, badanie radiologiczne jelit).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nea
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2004, 19:41
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa/ Lubin

X-Prep

Post autor: nea » 10 lip 2004, 14:16

Hej, mam pytanie.
Wlasnie czeka mnie kolonoskopia no i stwierdzilam, ze na fortransie nie dam rady (wystarczy jak to powacham to mi sie odruchy wymiotne wlaczaja, a co dopiero jak bym to miala wypic :? ). W zwiazku z tym czerpiac z bogatego Waszego doswiadczenia, wymeczylam recepte i zakupilam X-Prep. I tu niespodzianka: w przeciwskazaniach wyczytalam : stan zapalny jelita grubego. Czy to oznacza, ze ma to byc aktualny stan zapalny, czy nawet jesli mam remisje, to nadal ten stan zapalny mnie obejmuje? Przypominam, ze jestem chora na cu. Czy ktos z Was (CU) przygotowywal sie do kolanka tym preparacikiem? Czy jest opcja, ze mi zaszkodzi? Jestem w kropce. Jeszcze tydzien do kolonoskopii, wiec moze sie podzielicie swoimi doswiadczeniami...? Bo juz nie wiem czy brac i sie nie szczypac a ewentualnie potem sie martwic, czy jednak skusic sie na tego @#$%^*%$# Fortransa....


nea
...liczby s? drzwiami do tajemnicy wiekszej od nas...

Ela
Początkujący ✽✽
Posty: 279
Rejestracja: 21 kwie 2003, 21:05
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: X-Prep

Post autor: Ela » 10 lip 2004, 17:04

Cze?a Nea, ja u?ywa3am tego dwa razy i nie zauwa?y3am, ?eby co? sie dzia3o niedobrego. W obu przypadkach bra3am to zgodnie z zaleceniem lekarza. Nawiasem mówi?c, X-prep kupowa3am bez recepty. Pozdrawiam. Ela
CU, j-pouch

Jarek
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2004, 19:27
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: X-Prep

Post autor: Jarek » 11 lip 2004, 16:49

Proponuje przygotowanie do kolonoskopii za pomoc? "diety ki?lowej". Dwa dni przed badaniem jesz ostatni "normalny" posi3ek najpó?niej o godz. 15 i przechodzisz na kisiel, który mo?esz zje?a na kolacje. Nastepnego dnia na ?niadanie, na obiad i na kolacje kisiel. W miedzyczasie do woli mo?na pia wode mineraln?. Potem spaa. Rano lecisz na badanie a po nim nareszcie mo?na zje?a sobie co? innego ni? "ulubiony :evil: " kisiel. Sprawdzi3em. Zda3o egzamin.

nea
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2004, 19:41
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa/ Lubin

Re: X-Prep

Post autor: nea » 11 lip 2004, 22:15

Niestety u mnie nie zdaje, sprawdzilam to juz na sigmoidoskopii, musialam powtarzac badanie za kilka dni - nic przyjemnego.
Ale Ela podniosla mnie na duchu i juz sie czuje o wiele lepiej, bo lekko sie wystraszylam tej ulotki. Pewnie, ze troche naciagaja w opisach, ale jednak... Najbardziej sie ciesze z tego, ze beda mnie usypiac, wiec moze obejdzie sie bezproblemowo. Mam kolonoskopie we Wroclawiu, wiec jak sie sprawdza, podziele sie namiarami. Ale najpierw bede testowac na sobie :-)

Pozdrawiam, dzieki Ela :)

nea
...liczby s? drzwiami do tajemnicy wiekszej od nas...

nea
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2004, 19:41
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa/ Lubin

Re: X-Prep

Post autor: nea » 26 lip 2004, 12:56

Informuje, ze juz jestem po kolonoskopii i przygotowywalam sie do badania X-prepem, ktory mile mnie zaskoczyl - smak czekoladowy (kakaowy) i rzeczywiscie taki jak syrop.

Zaplacilam za niego 44 pln.

Tylko troche na mnie nie podzialal za bardzo, przeynajmniej nie jak fortrans....moze to efekt dwudniowej glodowki... :-) Grunt, ze badanie bylo przeprowadzone bez komplikacji i wszystko bylo widac :-)

Pozdrawiam

nea
...liczby s? drzwiami do tajemnicy wiekszej od nas...

xAniax
Początkujący ✽✽
Posty: 299
Rejestracja: 13 lis 2008, 21:31
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: :)

Re: X-Prep

Post autor: xAniax » 25 lut 2009, 12:59

Hej. ja za 2 tyg jade na badania kolonos. i endoskop.+pobranie wycinkow.To badanie mialam juz 2 razy i zawsze mam x-Prep pije wtedy duzo duzo wody ale ja nie moge wtedy wyjsc z toalety i starsznie brzuch boli ze daja mi nospe itp macie jakies sposoby zeby ten brzuch tak nie bolal.Teraz postanowilam ze nie bede jesc nic 2 dni zanim pojde do szpitala bede pila tylko wode i w szpitalu przez 2 dni oni dadz aten srodek i moze mniej bedzie mnie czyscic.POZDRAWIAM
xAniax

Dopóki walczysz jesteś zwyciężcą ! ! !

xAniax
Początkujący ✽✽
Posty: 299
Rejestracja: 13 lis 2008, 21:31
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: :)

Re: X-Prep

Post autor: xAniax » 25 lut 2009, 15:27

Dzieki majka83 za odpowiedz to zjem se kisiel i bedzie ok
xAniax

Dopóki walczysz jesteś zwyciężcą ! ! !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moviprep”