Moviprep czy Olopeg

kwas askorbinowy + makrogole + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu) + sód (siarczan sodu)
Preparat stosuje się w celu oczyszczenia jelita przed zabiegami klinicznymi wymagającymi oczyszczonego jelita (np. badanie endoskopowe, badanie radiologiczne jelit).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
figa
Początkujący ✽✽
Posty: 84
Rejestracja: 30 paź 2013, 09:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Moviprep czy Olopeg

Post autor: figa » 19 lis 2014, 08:14

Witam !
czeka mnie niestety kolonoskopia ,mam do wyboru Moviprep albo Olopeg co bardziej jest przyzwoite w smaku ,czego mniej się pije ? i tak ogólnie co bardziej polecacie ? i czy macie jakąś sprawdzoną dietę ? dzięki

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Moviprep czy Olopeg

Post autor: patkaas » 19 lis 2014, 17:31

Z tych dwóch znam tylko Moviprep. 2 litry słonego płynu zabitego posmakiem cytryny do wypicia + w podobnych ilościach woda. Ciężko było mi to wypić, chociaż podobno często tu wymieniany Fortrans(4l) jest jeszcze gorszy. Osobiście mogę polecić CitraFleet, jeśli miałoby się taki wybór. Do spożycia dwie saszetki, jedna rozpuszczana w niecałej szklance, smak jak wapno, bez problemu można wypić. Wody oczywiście też trzeba 2l przynajmniej wypić, żeby dobrze przeczyściło :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

aneane
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2014, 18:16
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: Moviprep czy Olopeg

Post autor: aneane » 19 lis 2014, 20:13

ja tak z 2h temu wypiłam olopeg i to jest moja pierwsza kolonoskopia (jutrrro). Olopeg- smakuje malinowo, okropnie słodki+słony i kwaśnawy. Dziwne połączenie, zemdliło mnie trochę): Dodam, że nie słodzę za bardzo, on mi się kojarzył z takim malinowym syropem (gęstość i słodkość nawet po rozcieńczeniu zalecanym)+ ta słoność.

figa
Początkujący ✽✽
Posty: 84
Rejestracja: 30 paź 2013, 09:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Moviprep czy Olopeg

Post autor: figa » 25 lis 2014, 14:48

Dzięki za info ,zdecydowałam się na Citrafleet ,zadecydowała jednak ilość ,bo niestety po innych mam wymioty . Podpowiedziano mi jeszcze ,żeby rozpuścić proszek w odgazowanym toniku oraz ewentualny posmak "zabić" lizakiem czupa :wink: . Słyszałam ,że citrafleet dobrze czy czyści oby ......

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moviprep czy Olopeg

Post autor: joko25 » 25 lis 2014, 22:04

Ja przed ostatnią kolonka 3 tygodnie temu czyscilam sie wlasnie citra fleetem i w koncu po raz pierwszy czyszczenie nie bylo dla mnie męką! Zawsze wymiotowalam,bylo mi niedobrze i po fortransie i po phleet phospho soda, a po tym preparacie czulam sie dobrze, nie mialam nudnosci ani wymiotow. Smakuje jak wapno cytrynowe takze pije sie go bez problemow. Takze polecam! Za pare dni znow czeka mnie czyszczenie przed kolonoskopia wirtualną, ale tymrazem się go nie boje!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moviprep”