moviprep

kwas askorbinowy + makrogole + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu) + sód (siarczan sodu)
Preparat stosuje się w celu oczyszczenia jelita przed zabiegami klinicznymi wymagającymi oczyszczonego jelita (np. badanie endoskopowe, badanie radiologiczne jelit).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous_13ece955

Re: moviprep

Post autor: Anonymous_13ece955 » 08 gru 2014, 15:14

zaraz zaczynam, ale chyba schłodzę jak napisano w ulotce.
to mój pierwszy raz z tym środkiem :shy:

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: kasia38 » 08 gru 2014, 17:09

będzie dobrze, ja już nigdy nie wezmę fortransu tylko to :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Anonymous_13ece955

Re: moviprep

Post autor: Anonymous_13ece955 » 08 gru 2014, 17:22

dzięki kasia38,
przede mną trzeci kubek. jestem mięczakiem :blee:

w porównaniu do Fortransu ma to dla mnie bardziej intensywny smak, nie wiem co gorsze :twisted:

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: patkaas » 08 gru 2014, 17:35

Maatylda, na zdrowie! Każdy łyk za jakiegoś forumowicza, do wyboru masz 4415 użytkowników :P Swoją drogą przy tym środku gorzej znosiłam wypicie tego niż sam efekt czyszczący :yay: Poza tym, to jak dzisiaj wszystko wypijesz, to jutro rano już powinnaś mieć spokój z :wc: . Powodzenia :spoko:

ps. następnym razem postaraj się o CitraFleet, którego wypicie to pestka przy tym :mrgreen:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: moviprep

Post autor: Anonymous_13ece955 » 08 gru 2014, 18:20

patkaas, dziena :friends:

nadal się łudzę, że to mój ostatni raz :P ale zapewne będę krzyczeć o Citra. Smak tego jest nie do przyjęcia. Przy Fortransie nie miałam takiej odrazy :twisted:

Litr za mną, trochę mi słabo już, nie bardzo ma co ze mnie wyjść, oprócz wody.

zjadłabym coś dobrego :eat:

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: patkaas » 08 gru 2014, 20:19

Anonymous_13ece955 pisze:Litr za mną, trochę mi słabo już, nie bardzo ma co ze mnie wyjść, oprócz wody.
Jak już słabo, to kiepsko to znosisz. Ja miałam tylko problem z wypiciem ze względu na smak i trochę mnie naciągało. Jeszcze tylko litr, a jak schodzi już woda to bardzo dobrze ;) Ja przy dwóch kolonoskopiach ani razu nie doświadczyłam lecącej ze mnie czystej wody :mrgreen:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: moviprep

Post autor: Anonymous_13ece955 » 08 gru 2014, 20:29

bo ja generalnie w złej formie jestem. dlatego tak się obawiam jutrzejszego dojazdu, no ale co będzie, to będzie.

raz schodzi woda, raz 'sok pomarańczowy'. :yay:

w porównaniu do mojej ostatniej kolono, jest zupełnie inaczej. przy zeszłej (Fortrans) również nie byłam dobrze wyczyszczona, co jest nawet w opisie. nigdy nie leciało ze mnie tak jak teraz, więc mam nadzieję, że tym razem 'zaliczę' :>

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: patkaas » 08 gru 2014, 21:04

będzie dobrze
Don't Worry Be Happy
:gitara:
no to życzę Ci tego "zaliczenia", daj znać jak poszło ;)

ps. jak boisz się dojazdu, to zabezpiecz się jakimś damskim gadżetem mocno wchłaniającym :P
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: moviprep

Post autor: Anonymous_13ece955 » 08 gru 2014, 21:25

mam nadzieję, że dam radę "dać znać" :P dziękować!

tu bardziej chodzi o strach przed zejściem po drodze :wink: i wtedy całe przygotowanie i męka na darmo :mad:

ale i tak się zabezpieczę :!:

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: kasia38 » 09 gru 2014, 00:52

Maatylda, pewnie już śpisz :)
Ja drugi litr piłam rano i jechałam 120 km, nic się nie działo, choć byłam w pampersie.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Anonymous_13ece955

Re: moviprep

Post autor: Anonymous_13ece955 » 09 gru 2014, 10:15

kasia38, nie bylabym w stanie zafundować sobie takiego śniadania :wink:

Właśnie jadę tramwajem na badanko. Jakoś stoję, może te 50 minut wytrzymam.

Teraz zastanawiam się jak długo będą mnie zbierać 'po'..

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: kasia38 » 09 gru 2014, 16:46

przeżyłaś? :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: ranka » 09 gru 2014, 18:38

dla mnie Fortrans w smaku byl lepszy ale wole Moviprep bo tylko 2 litry.. a i tak oszukalam bo nie wypisalm do konca, ostatnia szklanka poszla do zlewu. mimo tego doktor podobnoz nie narzekal a przy Fortransie bardzo.

najlepsze to to ze moj wynik histo to male i srednie zmiany.. a byly duze. jestem happy :)
Obrazek

Anonymous_13ece955

Re: moviprep

Post autor: Anonymous_13ece955 » 09 gru 2014, 19:02

Przeżyłam :)
Personel i warunki na medal. Wybudziłam się pod koniec i zaczęłam gadać. Strasznie fajnie patrzyło się na to jak pobierano wycinki i całokształt ;)

To jak sie czuję teraz, a jak było po poprzedniej kolono to absolutny kosmos. Byłam pewna, że skończę na Tramalu, wzięłam standardowo 4 paczki chusteczek do płaczu. Po drzemce chciałam juz jeść i iść tańczyć.

Dziękuję wszystkim na forum za wsparcie :*
Naprawdę pomogło, zwłaszcza przy piciu trutki (miałam system: 3 łyki i napiszesz post itp. :D )

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: ranka » 09 gru 2014, 19:07

no wlasnie kolonko bez znieczulenia a ze znieczuleniem to jak niebo a ziemia...
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moviprep”