moviprep

kwas askorbinowy + makrogole + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu) + sód (siarczan sodu)
Preparat stosuje się w celu oczyszczenia jelita przed zabiegami klinicznymi wymagającymi oczyszczonego jelita (np. badanie endoskopowe, badanie radiologiczne jelit).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Posty: 778
Rejestracja: 24 lip 2012, 16:32
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Rsko
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: Mimi2 » 19 mar 2013, 17:03

Co do czyszczenia to obecnie preferuje się podzielenie dawki na wieczorną i poranną o czym będziemy pisać do kwartalnika. Takie są zalecenia ECCO.
O to w Ligocie znają nowe standardy :D:P 2l po południu, 2l od 5 rano. Efekt=nałęczowianka leci z człowieka i to bez lewatyw :)
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

andrumusz
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:03
Choroba: niesklasyfikowane NZJ w rodzinie
województwo: śląskie
Lokalizacja: zawiercie

Re: moviprep

Post autor: andrumusz » 19 mar 2013, 20:34

Dzięki , ale tak naprawde to nie wiem jak to stosowac.
Rano mam badanie , a do kliniki 50 km autkiem , więc rano chyba odpada.

Chyba zaczne po obiedzie i skoncze wieczorem , a pożniej bede popijał plynami - jesli bedzie pragnienie . :smutny:
W instrukcji jest napisane bardzo smiesznie " Gdy pacjent jest gotowy , powinien sporzadzic
i wypic drugi litr . Ktos to chyba zle przetłumaczył :mad:

pozdrawiam Andrzej

Awatar użytkownika
Panna_Mi
Początkujący ✽✽
Posty: 129
Rejestracja: 21 wrz 2012, 21:53
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: Panna_Mi » 24 cze 2013, 18:31

Testowałam wczoraj. Już podczas przygotowań okazało się że pachnie ładnie, cytrynowo. W smaku podobnie do zapachu, niemniej jak już się tego sporo wypije to czuć zaczyna być taki słodowy smak. Herbata i soki fajnie neutralizują ten posmak.

U mnie zaczął działać po około 2h, czyli po wypiciu pierwszej mieszanki proszku A+B.
Jelito do badania oczyścił dobrze.

Dodam, że wypiłam 2 litry dzień przed badaniem i raczej wolałabym nie testować tego w kombinacji litr w dniu poprzedzającym badanie i litr w dniu badania.
cale życie idę w zaparte...

Anonymous_6cf75a28

Re: moviprep

Post autor: Anonymous_6cf75a28 » 15 lip 2013, 10:52

Ja się będę czyścić tym preparatem na jutrzejsze badanie to napiszę wrażenia po :wink:

kilka godzin później...:[/i]

W smaku paskudztwo (nigdy nie piłam fortransu więc nie mam porównania), naprawdę ciężko było mi wypić te 2 litry, z trudem powstrzymywałam wymioty. Czyści hmm... no bardzo czyści... :wc: a czy skutecznie - okaże się jutro :wink:

Anonymous_13ece955

Re: moviprep

Post autor: Anonymous_13ece955 » 30 wrz 2014, 13:33

ja właśnie dostałam receptę na ten specyfik, bez słowa z mojej strony. żebyście widzieli mą minę :banan:

ciekawe jaki będzie efekt. przeklęty Fortrans nie zdał egzaminu w moim jelicie cienkim.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: kasia38 » 30 wrz 2014, 22:33

Czyściłam się tym w czerwcu, jak dla mnie rewelacja to nie jest, ale 100 razy lepszy niż fortrans chociażby z tego powodu, że jest go 2 razy mniej :)
Byłam dobrze wyczyszczona.
Jeden litr o 18 w dniu poprzedzającym badanie i o 21 było po wszystkim, rano wyjeżdżałam na badanie o 9 z domu (120 km), więc zaczęłam pić o 5:30 i spokojnie dojechałam bez potrzeby korzystania z wc, choć dla pewności jechałam w pampersie.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Anonymous_13ece955

Re: moviprep

Post autor: Anonymous_13ece955 » 30 wrz 2014, 23:17

kasia38, dzięki za te informacje :)

ja dostałam nawet kolorową kartkę z pięknie rozrysowanymi strategiami picia - albo 2 litry w dzień poprzedzający, albo tak jak napisałaś. Ja jednak obstawiam u siebie 2 litry na raz :twisted:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: ranka » 01 lis 2014, 18:47

mam kolonoskopie 7 listopada i tez zamierzam go kupic i wypic. dla mnie wszystko tylko nie Fleet , a jak jest jeszcze go niej niz Fortransu to suuper :)
tylko ja chyba wypije 2 litry w dzien poprzedzajacy poniewaz musze byc w szpitalu przed 8 to chyba nie da rady rano :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: ranka » 06 lis 2014, 20:55

pije i pije.. masakra. dobrze ze tylko 2 litry.
zaczal czyscic po 3 szklance czyli znacznie szybciej niz Fortrans.
musze wypic 2 litry dzisiaj bo rano musze byc w szpitalu a jeszcze dojechac trzeba.
Obrazek

Anonymous_13ece955

Re: moviprep

Post autor: Anonymous_13ece955 » 06 lis 2014, 21:06

ranka, a smak? :oops:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: ranka » 06 lis 2014, 21:10

Okropny. Jak dla mnie to Fleet z mocno cytrynowym posmakiem. Blee. Nie wiem co lepsze czy Fortrans czy to
Obrazek

Anonymous_13ece955

Re: moviprep

Post autor: Anonymous_13ece955 » 06 lis 2014, 21:23

ranka, ok, czyli nie ma się co łudzić :P jedyny plus, ale jak wielki, że to tylko 2 litry.

trzymam kciuki!!

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: ranka » 07 lis 2014, 18:32

Jestem juz po badaniu. Jelito zajete cale jak dawniej natomiast wg doktora nie jest zle. Najgorzej w esicy i w wstepnicy.

Jesli chodzi o preparat to ostatnia szklanke wylalam do zlewu bo juz mialam dosyc, ale oczyszczone jelito bylo dobrze. Badanie bylo w znieczuleniu i powiem jedno: z czy bez to jak niebo a ziemia!
Obrazek

Anonymous_13ece955

Re: moviprep

Post autor: Anonymous_13ece955 » 07 lis 2014, 19:57

ranka,

1. szczerze gratuluję przejścia przygotowania :wielbie:
2. oraz badania
3. ojtam z 1 szklanką ;) grunt, że była czystka! bardzo dobrze to świadczy o tym środku
4. przykro mi, że nie ma poprawy :smutny:

"Badanie bylo w znieczuleniu i powiem jedno: z czy bez to jak niebo a ziemia!"
zapamiętam to sobie przy kolejnej próbie wmówienia, że na żywca to nic takiego :neutral:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: moviprep

Post autor: ranka » 07 lis 2014, 20:02

generalnie ja nie odczuwam zeby bylo zaotrzenie - od kiedy zrezygnowalam z produktow mlecznych, typu jogurty, ser, swieze mleko - nie krwawie. czyli od 1,5 mca. moja morfologia lepsza: HGB z 10,9 skoczyla na 12,1. jak dla mnie bajka :) wyproznienia regularne.
przed odstawieniem nabialu krwawilam obficie dzien w dzien..
rok temu najbardziej katnica byla zaatakowana, az doktor mowil ze zle a teraz jest lepiej, wydaje mi sie ze idzie ku dobremu ;)
nie wiem czy doktor zdecyduje sie na biologie - zobaczymy jeszcze jak wyjda wycinki.

polecam kolonki w znieczuleniu!! :)

ps. w szpitalu na oddziale lezaly gazetki J-elity ;) poczytalam :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moviprep”