moviprep

kwas askorbinowy + makrogole + potas (chlorek potasu) + sód (chlorek sodu) + sód (siarczan sodu)
Preparat stosuje się w celu oczyszczenia jelita przed zabiegami klinicznymi wymagającymi oczyszczonego jelita (np. badanie endoskopowe, badanie radiologiczne jelit).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zuzia87
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2016, 02:51
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Moviprep do kolonki - 6 godzin zanim zadziałał.

Post autor: Zuzia87 » 08 kwie 2016, 21:46

Hej.
Jestem w trakcie diagnozy, z której nic narazie nie wynika, gdzieś tam na "izbie przyjęć" założyłam swój wątek.
Makroskopowo badanie nie wykazało nawet najmniejszych odchyleń, przed badaniem miałam wypić 2 litry preparatu moviprep.
Wypiłam i... nic!
Czekałam 6 godzin aż to ustrojstwo zacznie działać, brzuch jak bąba, przelewa się, kopie i nic. Dopiero po 6 godzinach ruszyło. Chwila moment i po wszystkim. Miałam mieć noc nieprzespaną i z toalety nie wychodzić itp. Nic takiego się nie działo. Samo badanie nic nie wykazało, jelito było czyste, ale cały czas jeszcze dopiero spływał ten płyn wypity, czy takie działanie takiego preparatu może jakoś naprowadzać diagnostycznie ? tym bardziej że zwykle cierpie na zaparcia, nie biegunki.
Mam prawidłowy wynik gastroskopi i kolonoskopii. Wynikow histopatu jeszcze nie mam, ale w zwiazku z brakiem zmian makroskopowych niczego wyjasniającego się po histopatach nie spodziewam. Przybiją mi jelito drażliwe i na tym się diagnostyka skończy.

przeniosłam i scaliłam.
proszę o używanie opcji 'szukaj' i nie zakładanie tematów, które są już na forum
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2016, 22:14 przez Zuzia87, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moviprep”