Fortrans... XPrep.. i.. ?

makrogole + sód (siarczan sodu)
Preparat stosuje się w celu oczyszczenia okrężnicy w ramach przygotowania do:
- badań endoskopowych lub radiologicznych
- zabiegów chirurgicznych okrężnicy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: obyty.z.cu » 07 gru 2008, 19:00

ale żeby mnie specjalnie przeczyścił to nie ( 2 razy na i koniec)
_________________
no bo Ty sie pewnie za duzo kreciłaś zamiast sie s-kupic na sprawie... :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Olgusia
Początkujący ✽✽
Posty: 228
Rejestracja: 07 sty 2007, 20:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: Olgusia » 29 gru 2008, 22:02

Ja piłam Fortrans przez dwa dni po dwa dzbanki dziennie już po jednym dzbanku zaczeło się "czyszczenie".Drugiego dnia przed gastroskopią kupkałam tylko wodą.
Ale ten Fotrans trzeba pić na pusty żołądek ponieważ jeśli się go pije a on przeczyszcza to jeżeli się coś zje to jedzenie wyjdzie jako kupka :lol:
Love of beauty is taste. The creation of beauty is art.

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Posty: 309
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:35
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: makika83 » 31 gru 2008, 09:24

przedwczoraj przygotowując się do badania po dniu na płynnej diecie miałam sobie zafundować Enemę - czyli lewatywę. od razu mnie przeczyściło, jakby ktoś we mnie wsadził granat (przepraszam wrażliwych za obrazowość ;) ) normalnie rozsadziło mnie od środka. rano następna enema - ale już tylko woda i śluz leciały. jak pojechałam do lekarza to zdążyłam jeszcze się wysikać i poczułam parcie na kiszkę, pomyślałam sobie, że no ładnie,teraz jeszcze okaże się, że nie umiem się przeczyścić, ale o dziwo - wyleciała tylko kulka albo coś śluzu. a lekarz przy badaniu był w szoku jak dobrze się przeczyściłam :) no i pierwszy raz, bo to tylko sigmoido albo nawet rektoskopia była, byłam tylko po głupim jasiu i - chociaż bez okularów - ale mogłam :?: popatrzeć na swoje wnętrze. z racji słabego wzroku to więcej mi wyobraźnia podpowiedziała, ale oglądanie swoich flaczków mam zaliczone :) więc polecam na krótkich odcinków badanie lewatywy!
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

mamaoli14
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:27
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Lokalizacja: kluczbork

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: mamaoli14 » 13 maja 2009, 15:19

Ostatnio bylam u innego gastrologa,spytal sie mnie czy pamietam czym sie oczyszczalam przed kolonoskpia,ja mu na to :fleetem,a on:no wlasnie,ja nigdy nie pozwalam sie tym oczyszczac poniewaz nawet jesli jelito jest zdrowe to po tym srodku w badaniu wyglada na chore.Gdyby potrzebna byla druga kolono to absolutnie zabronil mi tego srodka,co wy na to?

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Posty: 1188
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubinek :)

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: CzarnaMamba » 22 maja 2009, 22:57

hmmm, w poniedzialek mam kolonke, mam wlasnie ten preparat, zobaczymy.... po X-prep bylo strasznie, az wymiotowalam :(
Obrazek

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: ita71 » 22 maja 2009, 23:35

anecia170 pisze: po X-prep bylo strasznie, az wymiotowalam
Syn woli X-prep,lecz lekarz niechętnie wyraża zgodę,ponoć gorzej czyści.
I musi męczyć się z fortransem :smutny: o innych środkach nie było mowy.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Posty: 1188
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubinek :)

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: CzarnaMamba » 22 maja 2009, 23:39

ita71 pisze: Syn woli X-prep,lecz lekarz niechętnie wyraża zgodę,ponoć gorzej czyści
Ja po x-Prep bylam znakomicie wyczyszczona, ale w dodatku robilam sobie eneme :) no ale niestety, czyscilo mnie z obu stron :/

[ Dodano: 22-05-2009 ]
jestem bardzo ciekawa jaka teraz po tym Fleet bedzie reakcja....

[ Dodano: 24-05-2009 ]
wyrazam swoja opinie o Fleet: Preparat znakomicie mnie wyczyszcza, nie mam odruchow wymiotnych (to plus), brak takich skurczy jak po X-prep, jedyny minus: smak! Bleah wypicie tego graniczy z cudem :mad: idzie dostac wytrzeszczu oczu :cry: a jutro druga butelka.....
Obrazek

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: CAMPARI34 » 11 cze 2009, 12:54

black65 pisze:2 Lipca 2009 kolonoskopia :cry: pod narkozą oczywiście szpital w Nenagh Irlandia.
Do czyszczenia jelit dostałem KLEAN PREP czy ktoś może tego używał bo ja pierwszy raz.
Pozdrawiam :jupi:
też miałam w irlandi i też pod narkozą i też piłam teo świństwo współczucia nie pij całych 4 litrów a wymieszaj 2 saszetki w litrze wody i powodzenia :wink:
:D

Renusia
Początkujący ✽✽
Posty: 73
Rejestracja: 22 lut 2007, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Cannock uk
Kontakt:

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: Renusia » 13 cze 2009, 19:02

Witam ,
ja też używałam do czyszczenia CLEAN PREP w sumie trzy razy. Jest bardzo podobny do polskiego fortransu, w smaku również. Aby polepszyć smak dodawałam świeżo wyciśniętego soku z cytryny. I było nawet ok, wypiłam 3,5 litra. Życzę powodzenia.
Renusia

Awatar użytkownika
black65
Początkujący ✽✽
Posty: 87
Rejestracja: 30 sty 2009, 12:02
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: black65 » 17 cze 2009, 10:27

Dziękuje za wsparcie muszę to jakoś przeżyć.Pozdrawiam black65
Wiara Fundamentem Życia.

sfl
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 30 maja 2009, 09:43
Choroba: CU
województwo: opolskie
Lokalizacja: znikad :)
Kontakt:

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: sfl » 14 lip 2009, 13:51

ech.... kurcze... ja mam w czwartek (16.07) kolonoskopie... i wlasnie zakupilem fortrans. moge cos dzisiaj jeszcze wtracic czy juz do czwartku scisly post? marzy mi sie chociaz kanapeczka z indykiem... :cry:

aha, do wyboru mialem fleet i fortrans, ale jak poczytalem o skutkach ubocznych flita to mi przeszlo... :oops:
16 lat z CU - mam dwoje synow, zyje, pracuje i... cholera ZJADLBYM COS Z GRILLA!!!!

sfl
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 30 maja 2009, 09:43
Choroba: CU
województwo: opolskie
Lokalizacja: znikad :)
Kontakt:

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: sfl » 15 lip 2009, 21:37

niech to jasny szlag z tym fortransem... czysci lepiej niz domestos tylko ze caly czas walcze z nudnosciami, :mad: byle do jutra... trzymajcie kciuki. bede "nadziany" na dwie rury, mam tylko nadzieje ze faktycznie beda dwie a nie jedna, najpierw od tylu a potem do buzi... :wink:
16 lat z CU - mam dwoje synow, zyje, pracuje i... cholera ZJADLBYM COS Z GRILLA!!!!

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: toczka » 02 gru 2009, 16:45

Wlasnie po 3 godzinach modlenia sie do kubka z rozcienczonym Fleeten napilam sie dwoch lyków. Popilam chyba z litrem wody i musialam wziac gume do zucia na zabicie smaku. To jest KOSZMAR!!!!!!! Juz drugi raz mnie tym mecza. Najgorzej bedzie nad ranem, juz po wyczyszczeniu i na pusty zoladek, wypić drugą butelke :cry:
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

SWIETY
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2009, 07:31
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wroclaw

fleet

Post autor: SWIETY » 10 gru 2009, 12:08

Witam.Ja mam dzisiaj kolo i gastro i czyszcze się fleetem ale mam straszne bule głowy i nudności.Czy to normale? :smutny:

SWIETY
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2009, 07:31
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wroclaw

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: SWIETY » 10 gru 2009, 13:12

Czyszczę się od wczoraj,a badanie mam o 20.40 więc zdążę się wypłukać do tego czasu :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fortrans”