Fortrans... XPrep.. i.. ?

makrogole + sód (siarczan sodu)
Preparat stosuje się w celu oczyszczenia okrężnicy w ramach przygotowania do:
- badań endoskopowych lub radiologicznych
- zabiegów chirurgicznych okrężnicy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mika
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 17 cze 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: mika » 26 wrz 2005, 20:11

Ja byłam zatkana dwukrotnie przy czyszczeniu. Raz przez Fortrans, a drugi raz przez X-Prep, więc u mnie remis :) Oba przypadki zdarzyły mi się w szpitalu. Pierwszy to był mój debiut, więc nie bardzo wiedziałam co robić ;) za drugim razem zażyczyłam sobie lewatywkę (właściwie wypłakałam) i udało mi się wyczyścić.
A czy na zatykanie przy czyszczeniu nie maja wpływu przewężenia? Ja miałam wtedy dość znaczne...

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: inkaska » 27 wrz 2005, 09:05

mozna byc 3 dni przed badaniem na diecie polplynnej
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Misia

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: Misia » 27 wrz 2005, 10:29

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

cleo
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 22 cze 2005, 12:59
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: cleo » 27 wrz 2005, 12:46

Wiecie co? Mam crohna 13 lat; miałam 6 operacji i nigdy nie miałam kolo!
Gastro i owszem bo było podejrxenie dwunastnicy, ale kolo nie! Chwała Bogu! Żaden z prowadzących mnie lekarzy nie uznał tego badania za konieczne po kilku histopatologiach.
cleo
Bierz życie jakim jest...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: Mamcia » 27 wrz 2005, 19:27

Bo miałaś hist-pat z tkanek pooperacyjnych, a Zeno nie. Ja z kolono mam zero osobistych doświadczeń. Moja Panna miała raz i wyszło OK.Było to na etapie diagnozy. Wiem, że wiele osób stosje 3 dni dietę np kisielki zamiast tych obrzydliwych brzeczek.
Zeno życzę Ci powodzenia
Mamcia

Gosc

Fortrans...

Post autor: Gosc » 28 wrz 2005, 09:59

Moje dziecko ma zdiagnozowanego Crohna ale wyłącznie na podstawie pasazu jelit. Kilka podejsc do kolonoskopii sie nie udalo. Za pierwszym razem zrezygnowalo, bo chcieli "na żywca" i lekarz nie ukrywał, ze badanie bedzie bolesne wiec strach wziąl gore.Za drugim i trzecim zapisano Fortrans i skutki były rewelacyjne: zamiast dolem wszystko wracalo gorą w postaci wymiotow i to takich jakich swiat nie widzial. Dlatego zrobiono pasaz... Obecnie chyba mamy remisje ( chyba, bo moim zdaniem wzgledna, przy CRP w normie nadal nieco podwyzszony poziom leukocytow. Lekarz mowi, ze to w granicach bledu ...a ja jestem nieufna) i na pytanie czy nalezy robic kolonoskopie lekarz prowadzący z Kliniki powiedzial, że to na razie niepotrzebne. Jak myslicie :P darowac sobie tą kolo czy nie ?

zosia
Debiutant ✽
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2005, 17:17
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: zosia » 28 wrz 2005, 11:49

pewnie. okropna rzecz i jak nie ma bezwzględnej potrzeby chyba nie warto męczyć dziecka?

Emi

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: Emi » 28 wrz 2005, 12:03

Jeżeli wyniki są dobre to myślę że nie warto robić kolonoskopi. Gdyby pogorszyły sie to może warto byłoby sprawdzić jak rozległe są zmiany. Ale przy prawidłowym CRP to nie radzę. Życzę dalej dobrych wyników. Pozdrawiam!

Misia

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: Misia » 28 wrz 2005, 12:39

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

cleo
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 22 cze 2005, 12:59
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: cleo » 28 wrz 2005, 13:12

Ja też miałam pasaż-3 razy i to nie jest przykre badanie, a szkoda faktycznie dziecka
cleo
Bierz życie jakim jest...

Anka

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: Anka » 30 wrz 2005, 11:55

U mojego dziecka przy prawidłowym CRP i ogólnie niezłych wynikach wyszła CU. Nie zrobili jej kolonoskopii tylko rektoskopię bo spodziewali się jakiegoś polipa, albo hemorjda. Tak więc róznie to bywa.

:) :) :)

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: :) :) :) » 30 wrz 2005, 20:16

To ja też przyłączę się do tych zwierzeń :D Miałam kolonoskopię cztery razy (wszystkie w znieczuleniu ogólnym :D ) Milutko spałam a lekarze robili co chcieli. Gastroskopia 6 razy z czego tylko dwie "na żywca" (pozostałe cztery równocześnie z kolonoskopią). Mam dość znaczne zwężenie więc po jednej kolonoskopii lekarze mieli poważny kłopot. W czasie badania tak wytrwale próbowali mimo wszystko pokonać ww. przewężenie, że na drugi dzień w pełnym popłochu kierowali mnie na kolejne badania. Miałam objawy perforacji na szczęście na objawach się skończyło. Pasaż jak dotąd dwa razy, przy czym kontrast miałam wprowadzany przez sondę. Z doświadczenia - nie polecam sondy przez gardło tzn. łykania rurki przypominającej długaśny i dość gruby makaronik, przez nos jest dużo znośniej :D Co do przeczyszczaczy, to nie powiem nic nowego, za każdym razem działają inaczej.

bogus
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2008, 18:18
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: gruszkowo

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: bogus » 11 lip 2008, 13:49

Też dostałem Fortrans do czyszczenia okrężnicy. Zacząłem przyjmować go w dzień przed badaniem. O godzinie 14.00. rozpoczęłem picie Fortransu na pusty żołądek z częstotliwością podana na opakowaniu. Około godziny 16.00 zaczęły się wędrówki do toalety :wc: I tak dalej Fortrans, toaleta, Fortrans, toaleta milion razy. I wyglądało na to, że wszystko jest jak należy dopiero w dzień następny rano przed badaniem dowiedziałem się, że po Fortransie trzeba było wypić dużo wody mineralnej niegazowanej żeby wypłukać go z organizmu, bo może byc szkodliwy nie mniej jednak badanie się udało, a ja mimo tego, że pozostałości po Fortransie dopiero o godzinie 14.00 rozpocząłem wypłukiwać czystą wodą czuję się dobrze. :grin: Przed badaniem mnie uśpili, także badanie przespałem po wybudzeniu czułem się dobrze. :jupi:

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽
Posty: 121
Rejestracja: 08 lip 2008, 22:32
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: Joanna505 » 07 sie 2008, 20:22

Jeszcze jest taki preparat przeczyszczjący FLEET.
Nie wiem, jak się sprawdza u osób, które mają problemy... z reakcją :razz: .
W każdym razie jest "mniej inwazyjne" podczas picia... (jest tego mniej) i lepiej smakuje.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Fortrans... XPrep.. i.. ?

Post autor: ranka » 07 sie 2008, 22:11

bleeh
nie cierpie tego,wole juz Fortrans
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fortrans”