Fortrans

makrogole + sód (siarczan sodu)
Preparat stosuje się w celu oczyszczenia okrężnicy w ramach przygotowania do:
- badań endoskopowych lub radiologicznych
- zabiegów chirurgicznych okrężnicy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Artur

Fortrans

Post autor: Artur » 05 maja 2005, 13:21

Witam

Musz? niestety ?ykn?c fortrans. Jako ?e b?dzie to mój pierwszy raz :) mam pytanie. Otó? chcia?bym sie dowiedzie?, jak d?ugo trwa biegunka po tym swi?stwie? Mam go pi? pomi?dzy 14 a 18. Czy noc sp?dz? w miare spokojnie czy te? czeka mnie ca?onocne czuwanie w wc? No i jak tam samopoczucie rano przed badaniem? Dalej gna si? do wc?

Pozdrawiam

Artur

Ajem
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 28 sty 2005, 16:03
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Fortrans

Post autor: Ajem » 05 maja 2005, 18:25

Nie ma strachu.W moim przypadku noc i ranek spokuj,praktycznie od mometu zako?czenia popijania nic si? nie dzia?o.

Artur

Re: Fortrans

Post autor: Artur » 05 maja 2005, 21:29

To mnie pocieszyli?cie nieco. Dzi?ki

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 26 kwie 2004, 19:33
Choroba: CD
Lokalizacja: Torun

Re: Fortrans

Post autor: lucek » 08 maja 2005, 18:47

ja pilem forntrans od rana i mnie gonilo nawet w nocy! Fortrans to ohyda! KTos na forum kiedys wspominal o preparacie X - prep czy cos takiego, podobno to dobry soczek a efekt taki sam jak przy fortransie! :) Z tego co wiem to zawsze mi kazali pic 3 litry w ciagu dnia, wiec nie wiem jak zdolasz wypic o 14-18 ?!! Ja juz mialem pawie po 1 litrze :) Pozdrawiam
"Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośiwy"

gg : 1420958

lila
Początkujący ✽✽
Posty: 213
Rejestracja: 02 mar 2005, 09:39
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Fortrans

Post autor: lila » 17 maja 2005, 17:29

:? ja po fortransie i po x-prep dostalam skretu :? Dobrze ze w szpitalu pod okiem lekarzy :roll:
Powodzenia
Wszyscy maja bloga....mam i ja www.matkawariatka.blogspot.pl

Mercaptopurinum 75mg, metypred 32mg, salofalk 500mg 2x3, wapno

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

Adam

Re: Fortrans

Post autor: Adam » 17 maja 2005, 17:57

Ja mam dziwnie... po srodkach przeczyszczajacych nie mam biegunek o.O a po byle czym mam (przynajmiej mialem wczesniej - teraz juz raczej nie bo po infliximabie)...

Awatar użytkownika
Wojtas
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 02 cze 2005, 14:39
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Fortrans

Post autor: Wojtas » 02 cze 2005, 14:42

Mnie tez goni?o ostro, w ko?cu po to to jest, ale noc mia?em spokojn? (tzn. w pozycji le?acej a nie siedz?cej :D )

zosia
Debiutant ✽
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2005, 17:17
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fortrans

Post autor: zosia » 05 cze 2005, 20:49

o rany, fortransem o ma?o mnie nie zabili kiedy?... to by?o straszne. najgorsze chwile w ca?ym moim ?yciu. po dwóch kubkach nie by?am w stanie tego pi?, zacz??am wymiotowa? i za?o?yli mi sond?... do toalety chodzi?am ponad 20 razy! nie przespa?am ani minuty... brr...

za to po x-prep by?o znacznie lepiej. z piciem bez problemy, bo to dwa ?yki a potem tylko woda, i jako? lepiej na to zareagowa?am. polecam!

Gość

Fortrans

Post autor: Gość » 30 paź 2005, 21:44

Witam
A ja mialem do wypicia 5 litrów tego przesmacznego ;( specyfiku w ciągu chyba 4 godzin. Nie dałem rady. Wypiłem jakieś 4 litry. Preparat jest obrzydliwy i mam nadzieję ,że wymyslą coś nowego o bardziej przyjemnym smaku ;). Pilem w sumie dwa razy( dwa badania ) i mam nadzieję ,że nie będę ponownie musiał go pić.
Pozdrawiam.

Misia

Re: Fortrans

Post autor: Misia » 31 paź 2005, 12:20

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

doem76
Początkujący ✽✽
Posty: 206
Rejestracja: 26 paź 2005, 21:03
Choroba: CU
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Fortrans

Post autor: doem76 » 31 paź 2005, 20:33

Po przygodach z Fortransem [biegunka i wymioty prawie jednoczesnie, do tego bolacy zoladek i caly brzuch] stwierdzilam, ze nastepnym razem bede madrzejsza. Uzgodnilam z lekarka przygotowanie jelita grubego do badan. Tak naprawdę to wystarczy zrobić sobie dwa dni diety kisielowej lub na kleju ryzowym [oczywiscie nie mozna chodzic do pracy, lepiej wziac 2 dni zolnienia, bo czlowiek z sil bardzo opada], a przed samym badaniem lewatywa. Polecam
CU: Lepiej być nie może :-)

;)

Fortans???

Post autor: ;) » 31 paź 2005, 22:28

Witam
Wierzyć mi sie nie chce ,Fortrans nie zadzialal. Dziwne. U mnie dzialal perfekcyjnie, dwie proby i dwa razy bez pudla.;).Moze cos dodalas dla zabicia smaku. :)

Awatar użytkownika
Wojtas
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 02 cze 2005, 14:39
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Fortrans

Post autor: Wojtas » 01 lis 2005, 14:00

Ja zaczelem pic o 15 od 16 sie zaczelo latanie do kibla ale o 23 juz mialem spokuj i noc przespalem bez problemu. Najgorzej wspominam ten ochydny smak,czytalem gdzies ze dobrze dodac troche skou malinowego ale tej informacji osobiscie nie sprawdalem. Generalnie fortrans to lipa ale da sie przezyc. Co nas nie zabije to nas wzmocni :)

sloma
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2005, 14:46
Choroba: CU
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Fortrans

Post autor: sloma » 03 lis 2005, 12:25

Hej doem76! Moja przygoda z Fortransem jest inna. Nie mam tak przykrych doświadczeń jak Ty, znoszę to łagodniej. Organizmy nasze reagują tak a nie inaczej. Każdy z nas słyszał z pewnością od lekarzy o tym że musimy sami przekonać się jak reagują nasze organizmy na leki, diety tzw. metodą prób i błędów :wink:
pozdrawiam gorąco
sloma gg 1053817

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Posty: 496
Rejestracja: 25 mar 2004, 14:27
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdansk-Przymorze
Kontakt:

Re: Fortrans

Post autor: Ania16 » 23 lis 2005, 19:52

ja mialam tez przygode z fortransem :D bo musialam wypic trzy litry tego swinstwa i wypila bym... ale pielegniarka powiedziala ze musze wypic to pol butelkiktore mi zostalo w przeciagu 20minut, nie wypilam(bylo to juz ostatnie polbutelki z trzech litrow) i... powiedziala ze zaklada mi sonde:p nie byl to dobry pomysl :D gdy probowala mi ja zalozyc wszystko zwrocilam wprost na nia :D :D i wcale sie nie smuce z tego powodu, bo ani ona nie lubi mnie ani ja jej :D :D :D
fortrans mozna zastapic innym lekiem przeczyszczajacym... np, Xprepem... a ten akurat nalezy do dobrych lekow przeczyszczajacych :wink:
pozdrawiam
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fortrans”