dobry lek przeczyszczający

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kacpero
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2009, 10:39
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: łódzkie
Lokalizacja: zgierz
Kontakt:

dobry lek przeczyszczający

Post autor: kacpero » 08 wrz 2009, 10:48

witam
nie wiem dokładnie czy wstrzelę się w temat tego forum
ale ostatnio słyszałem od paru osób - że dobrym sposobem dla zdrowia (może małej redukcji wagi)
jest oczyszczenie swojego organizmu poprzez zażycie właśnie środka przeczyszczającego np Fortrans
i właśnie moje pytanie do was - czy jest to prawda ?
czy takie jednorazowe zażycie leku niesie że sobą jakieś skutki uboczne ?
czy po zażyciu tagiego środka można spodziewać się w/w rezultatów (oczyszczenia organizmu) - czy też po prostu należy stosować to tylko przed badaniami lekarskimi?

pozdrawaiam serdecznie
Kacpero

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Posty: 486
Rejestracja: 08 wrz 2006, 20:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: Słonko » 08 wrz 2009, 11:40

kacpero zwyczajnie się zapytał, więc postarajmy się odpowiedzieć. Moim zdaniem jest to jakiś sposób, ale dość ryzykowny. Nie wiem, czy ktoś bez konieczności chciałby się katować Fortransem, to bardzo nieprzyjemne. Uważam, że lepszym rozwiązaniem byłaby lewatywa. Pytanie podstawowe: czy to naprawdę jest Ci potrzebne do życia?

Misia

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: Misia » 08 wrz 2009, 11:49

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: CAMPARI34 » 08 wrz 2009, 11:54

a piłeś już kiedyś już ten środek?chyba nie wiesz na co się rzucasz :wink: :lol:
:D

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: obyty.z.cu » 08 wrz 2009, 11:57

kacpero pisze:ale ostatnio słyszałem od paru osób - że dobrym sposobem dla zdrowia (może małej redukcji wagi)
jest oczyszczenie swojego organizmu poprzez zażycie właśnie środka przeczyszczającego np Fortrans
i właśnie moje pytanie do was - czy jest to prawda ?
redukcja wagi powinna sie odbywac droga naturalna, czyli odpowiednia dieta, ruch,wysilek fizyczny itp.
Stosowanie lekow przeczyszczajacych dla takich celow moze doprowadzic do zmian chorobowych .
Mozesz "wyplukac" z organizmu to co wartosciowe,(chocby przykladowo flore bakteryjna jelit ).
Jesli chodzi zas o "oczyszczenie" organizmu z toksyn itp. sa odpowiednie diety , szybko je znajdziesz w necie, bez szkody dla zdrowia , a nawet wprost przeciwnie.
Dobrze ulozone i zastosowane, moga pomoc Twojemu organizmowi.
Stanowczo odradzam srodki przeszczajace do takich celow jak piszesz.

Swoja droga, ten co doradzil Tobie Fortans chyba niewiedzial jak to dziala , albo
chcial Tobie niezle dolozyc :razz: w ramach sportu bieg do lazienki :wc: i nieprzespana nocka :wink: .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: magda281 » 08 wrz 2009, 11:57

Środki przeczyszczające są stosowane przed badaniami i zabiegami,nie słyszałam żeby ktoś stosował np,fortrans w celu odchudzającym i oczyszczającym organizm.Poza tym przeczyszczanie fortransem jest nie przyjemnie-u mnie wywołuje straszne wymioty,bóle brzucha itd,także zastanów się czy jest Ci to potrzebne,są inne sposoby na oczyszczanie organizmu (dieta,picie dużej ilości wody mineralnej niegazowanej itp)
Jeśli masz problemy typu zaparcia -możesz zawsze zrobić lewatywę.
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

kacpero
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2009, 10:39
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: łódzkie
Lokalizacja: zgierz
Kontakt:

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: kacpero » 08 wrz 2009, 11:59

redukcja wagi to sprawa zupełnie 2rzędna

chodziło bardziej o oczyszczenie jelit z syfu który jemy, złogów
czytałem że w naszych jelitach zalega ok 4 kg takich właśnie "śmieci"

Misia

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: Misia » 08 wrz 2009, 12:00

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: maggie0278 » 08 wrz 2009, 12:09

chyba się domyślam kacpero o co Ci chodzi, że oczyszczanie jelita ze wszystkich złogów, kamieni kałowych tworzących się w toku życia jest bardzo korzystne dla funkcjonowania jelit i ogółem dla poprawienia kondycji ukł.pokarmowego, dobrego samopoczucia, itd.

Osobiście mam negatywny stosunek do takich eksperymentów - oczyszczanie na własną rękę, obojętnie jakimi metodami - czy to środkiem przeczyszczającym czy np. poddawaniu się coraz bardziej modnym zabiegom hydrokolonoterapii ("płukaniu" jelita grubego) nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli liczysz na efekt odchudzenia to nic z tego, w ten sposób nie schudniesz tylko stracisz wodę z organizmu.

Podstawą jest mądre odżywianie, tak by normalizować pracę ukł. pokarmowego a więc nie doprowadzać do zaparć (nie przesadzać ze słodkim), trochę ruchu, i Twój organizm będzie sam się regularnie oczyszczał :wink:


P.S Jedni dosłownie bronią się rękoma i nogami (moje dziecko :wink: ) by nie pić fortransu a inni chcą sobie zafundować taką "przyjemność" na własne życzenie :lol:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Misia

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: Misia » 08 wrz 2009, 12:11

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: obyty.z.cu » 08 wrz 2009, 12:23

kacpero pisze:chodziło bardziej o oczyszczenie jelit z syfu który jemy, złogów
czytałem że w naszych jelitach zalega ok 4 kg takich właśnie "śmieci"
Widzisz, ze to forum jest dla ludzi chorych na jelita.
My niewiemy, czy Ty jestes zdrowy,wiec i trudno odpowiedziec na takie pytanie.
Prawda jest natomiast to, ze w jelitach nagromadzaja sie rozne niepotrzebne rzecz.
Jednak, kazdy czlowiek ma inaczej , inna perystatyke jelit,sposob zywienia,jeden prowadzi siedzacy tryb, inny uprawia sport czy turystyke.
Chodzi o to, ze takie "oczyszczanie" powinno sie przeprowadzac w oparciu o taka
"spowiedz".Najlepiej by zrobic to pod kontrola dietetyka.
Jesli jednak chcesz inaczej probowac, to sprobuj jeden dzien glodowki, duzo wody niegazowanej pitej malymi łykami,w nastepne dni delikatne jedzenie, w malych ilosciach,dietetyczne, w odstepach conajmniej 4 godzinnych (typu kleik ryzowy, kaszka, marchewka itp), Itd,codziennie dodajac sobie cos tam wiecej.
Niewiem , jakie masz wiadomosci o "komponowaniu" jedzenia, jakie produkty laczyc, z jakich zrezygnowac, jakie jedzenie preferujesz, co z surowymi owocami i warzywami.
Wazny w codziennej diecie jest blonnik, on reguluje prace jelit.
Wejdz w nasze poradniki czy kwartalniki Jelity, tam znajdziesz piramide zdrowego jedzenia .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: Miska Ryżu » 08 wrz 2009, 21:57

Nie wiem czy taką metodę mogę polecać, ale osoba z mojej pracy opowiadała (kobieta ok 60 lat) że robiła sobie kiedyś właśnie takie 'płukanki jelit'. Mówiła, że robiła sobie 'lewatywy' z soku z cytryny z wodą na leżąco a później masowała brzuch by się to porozchodziło. Mówiła że bardzo jej to pomogło, czuła się lekka i wspominała tez coś właśnie o oczyszczeniu z wszelkich złogów czy jak tam. Nie wiem ile to stosowała ale mówiła ze za każdym takim zabiegiem dochodziła z tym dalej. Ja pamietam że skwitowałam ją wtedy tym, że zamiast się męczyć lewatywami doodbytyniczymi wolałabym użyć raz fortrans i pozamiatane, ale ona powiedziała że to sie tak nie da :D Czy to odpowiada na Twoje pytanie? Nie wiem :D Niemniej jeżeli chodzi o utratę wagi to zapewne trochę na wadze Ci spadnie bo m.in. wody się pozbędziesz z organizmu, jak potrzebujesz zrzucić troszkę nadmiaru to zacznij lepiej chodzić na basen, ruch Ci zrobi lepiej i efekt będzie na dłużej. No i oczywiście odpowiednia dieta ;)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Misia

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: Misia » 08 wrz 2009, 22:30

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: Natalka » 09 wrz 2009, 13:07

kacpero, mógłbyś spróbować pić wodę z miodem i cytryną (szklanka wody, łyżka miodu i sok z cytryny) codziennie rano przez 2 tygodnie, to podobno oczyszcza organizm i dodaje wigoru :wink: sama na sobie nie próbowałam, ale jak chcesz to spróbuj.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Misia

Re: dobry lek przeczyszczający

Post autor: Misia » 09 wrz 2009, 13:38

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o środkach przeczyszczających”