Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy masz odruchy wymiotne po "przeczyszczaczu"?

Tak, zawsze
54
45%
Tak, ale czasem
27
23%
Raczej nie
16
13%
Nie, nigdy
23
19%
 
Liczba głosów: 120

Mutti
Początkujący ✽✽
Posty: 257
Rejestracja: 25 paź 2005, 18:33
Choroba: CD u rodzica
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: Mutti » 28 kwie 2010, 09:59

Kochani, czy nikt z was nie próbował wymieszać Fleet Soda z sokiem jabłkowym , czystym, klarowanym ? Ten sposób kiedyś polecono mi w sp-ni MEDicina, gdzie robiłam kolonoskopię. Da się wypić, smak nie tak obrzydliwy jak z wodą, można popijać samym czystym sokiem.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: Baby » 31 paź 2011, 19:52

martita pisze:jj biedaki, biedaki. Nikt chyba nie czytał mojego tematu o Olopegu a szkoda, bo niepotrzebnie sie tak meczycie :wink:
ja miałam w zeszłym tygodniu kolo i wypiłam 3 litry tego specyfiku i powiem tak:spoko jest. Mam porównanie z fleetem i olopeg wypada super. Nawet zapijać nie trzeba, ale ja sobie landryneczki zajadam mimo wszystko. A wy męczcie się dalej :wink:
- odgrzebuje wątek :)

Po przeczytaniu wątku o Olopegu poprosiłam lekarza o ten preparat (fortrans piłam 3 razy i nie jest najgorszy z wodą cytrynową). Jutro zaczynam się czyścić i trochę się boję bo gdyby mi "nie wchodził" to lipa bo jutro 1 listopad a kolonkę mam 2 (wszystko pozamykane a bez recepty nic nie kupie). Poza tym na ulotce jest tyle skutków ubocznych że aż strach a ja mam obolałe jelitko. Ale spróbuje a co - co nas nie zabije to wzmocni. Napiszę wrażenia po:) Trzymajcie kciuki.



Olopeg ma bardzo miły malinowy zapach. Smak słodko, kwaśno, słony. Preparat jest słodki i czuć bardzo glukozę. Sporządzony roztwór jest w formie zawiesiny więc ciężko mi wchodzi. Pamiętam że Fortrans po rozrobieniu z wodą nałęczowianką cytrynową wchodził nawet nieźle (szczególnie pierwsze 2 litry). Olopeg męczę już 2 godzinę a dopiero 1 litr poszedł i nie czuje aby mnie coś ruszyło.

Wniosek - Olopeg super jak lubisz słodki smak i nie przeszkadza Ci smak glukozy. W przeciwnym razie polecam Fortrans :) Ja wolę Fortrans.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
asienka8848
Początkujący ✽✽
Posty: 111
Rejestracja: 24 cze 2013, 10:22
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: asienka8848 » 25 lis 2013, 17:40

witam, w następnym tygodniu mam kolonoskopię.. Zawsze czyszczę się Fortransem ale tak źle go znoszę że postanowiłam zmienić na coś innego.. Słyszałam o x-prep.. poszłam do apteki zapytać i okazało się że środek ten został wycofany już z aptek i nie dostanę go nigdzie :( a miałam taką nadzieję że będzie lepiej niż zawsze.. :( Pani aptekarka zaproponowała Fleet... tyle że nie stać mnie na tak drogi środek przeczyszczający więc odpada. Czy u Was tez już nie ma x-prep? czym czyścicie się - nie licząc tego okropnego Fortransu?
Pozdrawiam wszystkich :*

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: ulka1986 » 25 lis 2013, 19:41

Ja piłat już 2 razy fleet photo soda z tego raz w szpitalu potem krzyżówki i wc :wc: i nie wypilabym chyba tego fortransu po tym jak widzialam jak inni pacjenci się z tym meczyli
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
asienka8848
Początkujący ✽✽
Posty: 111
Rejestracja: 24 cze 2013, 10:22
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: asienka8848 » 25 lis 2013, 20:44

Ooo! O tym nie słyszałam: Olopeg. Czy on jest na receptę? Nie wiem czemu mój lekarz zawsz wypisuje mi Fortrans... :(
Naprawdę on jest taki słodki?? I lepszy niż Fortrans? :)
Ile i w jakim czasie trzeba go wypić? Rozumiem że też się rozcieńcza tak jak Fortrans z wodą?
Pozdrawiam wszystkich :*

Awatar użytkownika
asienka8848
Początkujący ✽✽
Posty: 111
Rejestracja: 24 cze 2013, 10:22
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: asienka8848 » 27 lis 2013, 14:03

Niszka pisze:ale niestety podobnie śliski i syropowaty ;)
śliski??
podobnie? do czego?


poprawiłam cyt.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2013, 14:41 przez asienka8848, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam wszystkich :*

Awatar użytkownika
asienka8848
Początkujący ✽✽
Posty: 111
Rejestracja: 24 cze 2013, 10:22
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: asienka8848 » 27 lis 2013, 16:29

Fortrans jak syrop ma konsystencje???
Czy nie mylisz fo z czymś? Fortrans jak wsypie i rozrobie to nie zmienia konsystencji wody :P
Pozdrawiam wszystkich :*

Awatar użytkownika
asienka8848
Początkujący ✽✽
Posty: 111
Rejestracja: 24 cze 2013, 10:22
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: asienka8848 » 28 lis 2013, 10:12

Nom ja nie zauważyłam żeby śliski był i kleisty hehe :P konsystencja wody tyle że o INNYM smaku.. bleee...
Pozdrawiam wszystkich :*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o środkach przeczyszczających”