Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy masz odruchy wymiotne po "przeczyszczaczu"?

Tak, zawsze
54
45%
Tak, ale czasem
27
23%
Raczej nie
16
13%
Nie, nigdy
23
19%
 
Liczba głosów: 120

Dante

Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: Dante » 05 lis 2007, 18:48

Witam.

Czy są w Polsce dostępne preparaty przeczyszczające zupełnie (do kolonoskopii) o normalnym smaku, nie powodującym odruchów wymiotnych?

Bratanek mój stosował dotychczas Fortrans (można też się czyścić Xprepem, takim słodkim syropem, ale on może podrażnić ściany jelita), ale dostaje odruchów wymiotnych. Nigdy nie wypija więcej jak 1700 - 1800 ml - a to raczej zbyt mało do dobrego przeczyszczenia...

I tu się właśnie nasuwa moje pytanie: czy wynaleziono coś - mamy podobno XXI wiek - co przeczyszcza dobrze, nie podrażnia jelit i ma znośny smak? Czy trzeba zawsze przechodzić tę udrękę, jak to on sam określa?

Dzięki z góry - nie będę mógł pisać na forum przynajmniej przez dwa i pół tygodnia, więc nie dziwcie się, że nie odpisuję, jakby co.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: sztaba » 05 lis 2007, 22:04

jak po raz pierwszy przygotowywałem się do kolonoskopii, to miałem dwa wyjścia: X-Prep albo głęboka lewatywa (chyba zalecali z 1,5 litra wody). Wybrałem X-prep.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: Raysha » 09 lis 2007, 16:23

Ja miałam chyba z 2-3 razy fortrans ale wymiotowałam, potem dali mi X-prep i było spoko tylko ta woda... ehh wydawało mi się że zaraz pękne. Ale uważam że X-prep jest najlepszy ;]

Awatar użytkownika
kineczkaa
Początkujący ✽✽
Posty: 465
Rejestracja: 07 cze 2006, 10:16
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: kineczkaa » 09 lis 2007, 21:56

Nie słyszałam o tym żeby było coś innego do przeczywszczenia przed kolonoskopią. Ja na początku też dostałam fortrans ale po jednym łyku wiedziałam że za Chiny tego świństwa nie rusze i sie zapytałam czy mam jakiś inny wybór :)

Teraz pielęgniarki wiedzą ze ze mną jest ciężko i zawsze dostaje X-Prep :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: Raysha » 10 lis 2007, 10:12

Ale słyszałam że fortrans można wymieszac z sokiem cytryny albo z sokiem jabłkowym to prawda ?

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: -Ania- » 10 lis 2007, 11:08

można, ale nie w każdym szpitalu się na to zgadzają
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Posty: 295
Rejestracja: 29 cze 2006, 16:03
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: Miki » 10 lis 2007, 12:54

Ja piłam fortrans 4-5 razy ( fuuuuuuuu) coś strasznego :mad: Masakra, ostatnio czyli 2 lata temu wymiotowałam jak kot, nie dałam rady wypić 4 saszetek, po 1 łyku zwymiotowałam i tak cały czas, więc jelito było nie za dobrze oczyszczone. Teraz w styczniu-lutym mam mieć kolejną i zastanawiam się nad X-prep? Czy oczyszcza tak samo dobrze jak fortrans(lekarka mówiła że jest najlepszy)? Wizytę mam 4 grudnia i chcę ją przekonać do X-prep, bo na samą myśl ze mam pić fortrans-CHCE MI SIĘ PŁAKAĆ :smutny:

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: -Ania- » 10 lis 2007, 13:08

mi mówiono, że jeśli pije się X-prep zgodnie z zaleceniami (ulotką) to efekt oczyszczania będzie taki sam jak przy fortransie. Poza tym wg mnie bezsensowne jest picie fortransu przy wymiotach. Jelito nie bedzie wtedy dobrze oczyszczone.
Poza tym, w razie niedokladnego oczyszczenia zawsze mozna poprosić o wlewkę.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: Raysha » 10 lis 2007, 16:46

a mogłabym do popcia X-prepu bo woda wydaje mi się taka wtedy strasznie neutralna wypic se sok jabłkowy ? Czy lepiej skonsultowac z lekarzem ? Bo woda smakowa mi nie smakuje ... :neutral:

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: -Ania- » 10 lis 2007, 18:32

Mikrusia, czym popijać X-prep to musisz skonsultować z lekarzem.
Ja popijam sokiem winogronowym. Ten sok jest u mnie na tzw. "czarnej liście" a to oznacza, że piję go tylko podczas czyszczenia.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽
Posty: 120
Rejestracja: 26 wrz 2005, 11:01
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: julianka » 10 lis 2007, 21:36

raz piłam czekoladowy x-prep i jakoś przeżyłam,ale zgadzam się z mikrusią,ma się wrażenie, że pęknie się od tej ilości wody :lol:
no a później piłam fortrans :cry: to było coś strasznego :cry: ostatni litr piłam rycząc :mrgreen:

adamm- dzięki za podpowiedź Fleet Phospho-soda,w razie czego spróbuję :wink:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: Raysha » 11 lis 2007, 09:36

Dziękuję za odpowiedź spytam się lekarza, będę błagać na kolanach ;)
julianka pisze:ostatni litr piłam rycząc :mrgreen:
To ja 1,5 litra lub litr jak mówisz też ryczę i jestem strasznie upierdliwa za przeproszeniem a mama odchodzi od zmysłów :mrgreen:

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 27 cze 2006, 21:12
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (Poznan)
Kontakt:

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: niunia » 11 lis 2007, 10:10

Ja przy pierwszych dwóch kolonoskopiach dostawałam coś czekoladowego do picia nie było złe ale później te 3 litry wody nie chciały we mnie wejść :( no i następnego dnia nie czułam się jakbym była przeczyszczona, całą noc chodziłam ale to za dużo nie dało.

Natomiast ostatnio dostałam 2 buteleczki Fleet Phospho-soda (1 butelkę rozrabia się w 1 szkl. wody). Koło dogz 12 wypiłam pierwszą po 3 godzinach drugą, o 16 lewatywa i koło godz 19-20 byłam już przeczyszczona.

Dużym minusem jest to że smak jest straszny i wymiotywałam po tym i ogólnie czułam się fatalnie. To chyba zawiera jakieś dziwne kwasy bo miałam strasznie odparzony odbyt i krew mi leciała(nie każdy tak ma!!), ale wydaje mi się że warto się poświęcić, całą noc miałam spokój i rano czułam że ze spokojem mogę podejść do badania.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: Shadowka » 11 lis 2007, 12:19

adamm pisze:Za drugim razem dostalem Fleet Phospho-soda i szczerze polecam ten preparat - pije sie chyba 2 dawki po jednej szklance 2 razy w ciagu dnia (czyli wychodzi tego okolo 4 szklanki), jest niedobre, ale poniewaz malo sie tego pije, a potem kaza juz pic tylko czysta wode to da sie przezyc.
Ja miałam raz badanie i raz sie czyściłam, ale też korzystałam (mam nadzieję ,że dobrze pamietam)z tego preparatu , fakt szybko wypiłam jedną szklankę a potem już tylko wodę, potem drugą w paru łykach i znów wodę ;) Zrobiłam to po swojemu, ale dało się przeżyć... dodatkowym plusem było to,że niedobry smak popiłam od razu duża ilością wody i szybko mi zeszło te kilka litrów ;)
A wyczyszczona byłam bardzo dobrze ;)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

viola311
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:14
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Re: Czy istnieją preparaty przeczyszczające o normalnym smaku?

Post autor: viola311 » 25 lis 2007, 18:59

też miałam stosowany Fleet Phospo-soda na przeczyszczenie, smakuje paskudnie, mialam po tym odruchy wymiotne, mój znajomy ,który pokusił się to spróbować stwierdził,ze to smakiem przypomina etanol:(
jedno jest pewne, trzeba ten płyn przygotowac z zimna wodą ,wtedy lepiej smakuje, i popijać co kilka łyków wodą.
zalety tego jednak jak dla mnie były duże, przede wszystkim wypija się tylko dwa kubki w odstępie chyba 12 godzin, pozatym pijesz wodę ile chcesz, wypróżnienia sa szybkie także praktycznie siedzi się na kibelku dośc często, i szybko zaczyna jelito się czyścic ,u mnie już po 15 minutach od wypicia.
Minusem ,ten smak i cena 50zł
Ale gdybym mial kolejny raz to przechodzić ,zdecydowanie tylko to.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o środkach przeczyszczających”