Nimesil

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
roxxi92
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:34
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Nimesil

Post autor: roxxi92 » 13 wrz 2013, 22:10

Właśnie mam potłuczone żebra a że po Delparanie czuję się źle (nudności, ogólnie złe samopoczucie, zawroty głowy) to Lekarka przepisała mi przeciwbólowo Nimesil do rozpuszczania we wodzie.
Czy ktoś z Was brał ?
Czy mogę go brać razem z Azą i encortonem? i co ma do tego wszystkiego infliximab?

i jeszcze jedno pytanie... Czy przy infliximabie bierzecie/braliście Sulfasalazin EN? Bo lekarz kazał odstawić, bo powiedział, że to bez sensu (co miał na myśli?), ale jak go odstawiłam to od razu wrócił ból przetok i biegunka. Wziełam znowu go i przeszło ... Nie wiem czy można go brać przy infliximabie, a dopiero 19-go widzę się z gastrologiem.
14.08.2013r. ileostomia ,
24.07.2014 ostatnia dawka Remicade
od 29.01.2015 Humira (3 dawki, złe samopoczucie)

Metypred 16mg, kwas foliowy, witaminki

Awatar użytkownika
Pt100
Początkujący ✽✽
Posty: 231
Rejestracja: 02 maja 2013, 01:11
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław prawie

Re: Nimesil

Post autor: Pt100 » 13 wrz 2013, 23:49

Witam,
Brałem Nimesil jak miałem drobną awarię krzyża. Pomogło od razu po drugiej dawce, ale po czwartej dawce odstawiłem, bo nie czułem się po tym najlepiej. Przewracało mi się w jelitach, żołądek bolał, no i ogólnie brzuch bolał, ale plecy przestały dokuczać ;)
Równolegle cały czas brałem Azathioprine.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
roxxi92
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:34
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Nimesil

Post autor: roxxi92 » 14 wrz 2013, 00:10

Pt100 pisze:Równolegle cały czas brałem Azathioprine.
Czytałam ulotkę i nic tam nie było o Azie, także chyba można to brać...
Wziełam jedna saszetke, ból ustąpił, objawów żadnych ze strony jelit nie ma narazie.
14.08.2013r. ileostomia ,
24.07.2014 ostatnia dawka Remicade
od 29.01.2015 Humira (3 dawki, złe samopoczucie)

Metypred 16mg, kwas foliowy, witaminki

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Nimesil

Post autor: obyty.z.cu » 14 wrz 2013, 13:14

roxxi92 pisze:Lekarka przepisała mi przeciwbólowo Nimesil do rozpuszczania we wodzie.
Czy ktoś z Was brał ?
moja żona to ma,kiedyś w chwili rozpaczy bólowej to wziąlem i to nie był dobry pomysł.
Jelita zaprotestowały i to ostro.
To nie dla mnie,wolę tramal.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Nimesil

Post autor: maggie0278 » 18 wrz 2013, 23:51

Znam ten lek i jeszcze Aulin.

Jak dla mnie to jest silny, i jeśli już go mam w zasięgu (nie zdarza się to często, bo jest na receptę) to rzadko po niego sięgam.
A jeśli już, to wtedy gdy mam problem z kręgosłupem
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nimesil

Post autor: Piciu » 19 wrz 2013, 11:31

roxxi92 pisze:Czy przy infliximabie bierzecie/braliście Sulfasalazin EN? Bo lekarz kazał odstawić, bo powiedział, że to bez sensu (co miał na myśli?)
W sumie jestem zaskoczony tym ,że lekarz kazał odstawić Tobie Sulfasalazinzin EN.
Osobiście i osobom, które znam i dostają obojętnie jaki lek biologiczny , równocześnie w ciągu dalszym lekarze zapisują im aby brali Sulfasalizin EN , Asamax, Pentasa ,Salofalk itd.
Pomyśl o zmianie lekarza. Poproś o to, aby klarownie wytłumaczył swoją decyzje, czym jest uzasadniona ? Jednocześnie możesz mu powiedzieć, że przy odstawieniu Sulasalazin powróciły biegunki i bóle, natomiast po ponownym wprowadzeniu do leczenia ustąpiły.

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nimesil

Post autor: Piciu » 19 wrz 2013, 12:45

roxxi92 pisze:Wziełam znowu go i przeszło ...
- sulfasalaizn EN.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne preparaty z grupy Sulfasalazyn”