Czy moge sama zwiekszyć dawke sulfazalazyny ???

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Aguśka22
Początkujący ✽✽
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2007, 19:36
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Czy moge sama zwiekszyć dawke sulfazalazyny ???

Post autor: Aguśka22 » 10 lip 2007, 19:53

Od jakiegoś czasu biore sulfasalazyne 3x2 talbetki niema zadnej poprawy codziennie uporczywe biegunki po 7 albo i wiecej razy musz ekoniecznie szybko wyzdrowiec bo chce jechac do pracy a biegunka mnie dosłownie uziemila w domu czy moge sama zwikszyc dawke tak do 4 xpo 2 w szpitalu bralam 5xpo 2 co otym myslicie

Aguśka22
Początkujący ✽✽
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2007, 19:36
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Czy moge sama zwiekszyć dawke sulfazalazyny ???

Post autor: Aguśka22 » 10 lip 2007, 19:58

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Niezwiekszalam jeszcze nigdy sama dawki leków a specjalnie niepolece do internisty wydaje mi sie ze zwieksze sama an 4x2 tabletki zaszkodzic niezaszkodzi a moze pomuc

Czy wy pilnujecie czasu przyjmowania tabletek np co 6 godzin itp.

Aguśka22
Początkujący ✽✽
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2007, 19:36
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Czy moge sama zwiekszyć dawke sulfazalazyny ???

Post autor: Aguśka22 » 10 lip 2007, 20:04

magdalene pisze:Też myślę, że możesz zwiększyć.
Ja też sobie sama reguluje dawki leków, tyle że normalnie łykam 2x2 mesalazyny, a jak coś się dzieje to podnoszę na 3x2. Kiedyś też chciałam poeksperymentowac i zejść na 3x1 lub nawet 1x2, ale szybko zdałam sobie sprawę, że to bez sensu :mrgreen:
Aguśka22 pisze:Czy wy pilnujecie czasu przyjmowania tabletek np co 6 godzin itp.
Zupełnie nie :)
Na wlasna odpowiedzialnosc zwieksze dawke bo przeciez to ja sie mecze biegunkami i siedzeniem w domu tydzien wiec zaryzykuje nic mi napewno niebedzie jak zwieksze do 4x po 2 tabletki moze akorat jutro wstane szczesliwa i niebede miec biegunki.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy moge sama zwiekszyć dawke sulfazalazyny ???

Post autor: Mamcia » 10 lip 2007, 20:07

Piszesz, żę w szpitalu miałaś większe dawki, a czy działały, czy bralaś również inne leki? Piszesz również, że nie masz diagnozy - to dlaczego cię leczą i na co?
Nie jestem zwolenniczką samodzielnego zwiększania dawek leków u osób, które nie znają jeszcze swojego organizmu. Wiem, że do specjalisty trudno się dostac, ale zawsze można uzyskać konsultację telefoniczną.
Jeśli wybierasz się do pracy za granicą to musisz wziąć wszystkie dokumenty ubezpieczeniowe, ale osobiście wyjazd w zaostrzeniu bym odradzała.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Aguśka22
Początkujący ✽✽
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2007, 19:36
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Czy moge sama zwiekszyć dawke sulfazalazyny ???

Post autor: Aguśka22 » 10 lip 2007, 20:14

magdalene pisze:
Aguśka22 pisze:moze akorat jutro wstane szczesliwa i niebede miec biegunki.
Jutro to może jeszcze nie, ale poczekaj tak ze trzy dni :) Jak nadal nie będzie poprawy, to uciekaj do lekarza. Ale do jakiegoś gastro najlepiej, a nie internisty...
Okej tak zrobie wiec oczekuje szybkiej poprawy.
Mamcia pisze:Piszesz, żę w szpitalu miałaś większe dawki, a czy działały, czy bralaś również inne leki? Piszesz również, że nie masz diagnozy - to dlaczego cię leczą i na co?
Nie jestem zwolenniczką samodzielnego zwiększania dawek leków u osób, które nie znają jeszcze swojego organizmu. Wiem, że do specjalisty trudno się dostac, ale zawsze można uzyskać konsultację telefoniczną.
Jeśli wybierasz się do pracy za granicą to musisz wziąć wszystkie dokumenty ubezpieczeniowe, ale osobiście wyjazd w zaostrzeniu bym odradzała.[/quot

Mamcia leczą mnie na Colitis Chronica Simplex, w szpitalu bralam wiele lekow dexawen, metronidazol, cipronex,losec, spasmalgon, sulfasalazyna, loperamid, kalipoz, pwe, glukoza 5%, 0,9%NaCl powiedzmy ze oni sami niewiedzą co mi jest a lecza na wzjg, przeciez zwiekszenie dawki niepowinno zaszkodzic ????????/

prosilem ladnie - edytowac, nie pisac nastepnych ;-) opcja edytuj jest w gornym prawym rogu Twojego posta



Obecnie to biore tylko Sulfasalazyne 3x2 tabletki
Ostatnio zmieniony 10 lip 2007, 20:17 przez Aguśka22, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Posty: 295
Rejestracja: 29 cze 2006, 16:03
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy moge sama zwiekszyć dawke sulfazalazyny ???

Post autor: Miki » 10 lip 2007, 20:16

Ja też myślę że możesz zwiększyć.
Ja miałam tydzień temu tez jakieś zawirowania w jeliach, zwiększyłam 3x2 i "odpukać" jest lepiej.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy moge sama zwiekszyć dawke sulfazalazyny ???

Post autor: Mamcia » 10 lip 2007, 20:44

Zwiększenie dawki nie powinno zaszkodzić, ale nie musi pomóc. Co do diagnozy napisalam w innym miejscu co o tym myślę. 3 kolonka i nic. A jak chcesz znać moje zdanie to muszę mieć pełen obraz choroby, a nie rozsiane posty. Ty Bytom tu dr. Cholewka. 3 kolonka jeden wycinek. To się niestety kupy nie trzyma, mimo, że kupa trzyma cię w toalecie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Aguśka22
Początkujący ✽✽
Posty: 63
Rejestracja: 16 kwie 2007, 19:36
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Czy moge sama zwiekszyć dawke sulfazalazyny ???

Post autor: Aguśka22 » 10 lip 2007, 20:49

Mamcia pisze:Zwiększenie dawki nie powinno zaszkodzić, ale nie musi pomóc. Co do diagnozy napisalam w innym miejscu co o tym myślę. 3 kolonka i nic. A jak chcesz znać moje zdanie to muszę mieć pełen obraz choroby, a nie rozsiane posty. Ty Bytom tu dr. Cholewka. 3 kolonka jeden wycinek. To się niestety kupy nie trzyma, mimo, że kupa trzyma cię w toalecie.
Wiele razy pisalam to samo w badaniach kazdemu po kolei z osobna mam pisac, jedno i to samo nic nato nieporadze ze niema kompletnego opisu ja niejestem lekarzem i tego nieopisywalam poprostu zrobili to na odchrzan tyle.

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 gru 2006, 19:08
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Czy moge sama zwiekszyć dawke sulfazalazyny ???

Post autor: Mama Juleczki » 10 lip 2007, 21:08

A bierzesz ENTEROL?
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Czy moge sama zwiekszyć dawke sulfazalazyny ???

Post autor: manka » 11 lip 2007, 11:15

Mi, tak jak torvikowi lekarz powiedział, że w razie czego mam zwiększyć dawkę sulfy i zebrać się na wizytę – no i niedawno właśnie w takiej sytuacji byłam zwiększyłam dawkę – po jakimś tygodniu się poprawiło, ale… – czego nie polecam – na wizytę się nie umówiłam
Z resztą i tak niedługo muszę iść do kontroli, więc wtedy wszystko powiem
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o leczeniu Sulfasalazyną”