sulfasalazyna a biegunka

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
romek
Początkujący ✽✽
Posty: 474
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

sulfasalazyna a biegunka

Post autor: romek » 20 paź 2018, 11:40

Czy to możliwe, żeby sulfasalazyna powodowała biegunkę? Już kilka razy zauważyłem, że jak odstawię sulfa, to po kilku dniach mam normalny, "piękny" stolec. Wraca do sulfa i znów kilkanaście kibelków na dobę. Czy to przypadek, czy ktoś też miał podobną sytuację?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: sulfasalazyna a biegunka

Post autor: obyty.z.cu » 20 paź 2018, 18:01

więc zmień na asamax ;) , też mesalazyna na R dla CU.
Ja na początku miałem Jucolon, później sulfalazyna, bo jednocześnie działa dobrze na stawy.
Niestety , jednak na CU nie bardzo była pomocna, więc został asamax, a później przy zajętym całym jelicie to Salofalk.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 474
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: sulfasalazyna a biegunka

Post autor: romek » 20 paź 2018, 18:57

Dwa razy już próbowałem z asamaksem, ale bardzo źle go tolerowałem. Nudności, wymioty, brak apetytu. Musiałem wrócić do sulfa :smutny: Może spróbuję zmienić na salofalk, ale on ma tę samą substancję czynną co asamaks- więc też mogę źle go znosić

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: sulfasalazyna a biegunka

Post autor: obyty.z.cu » 20 paź 2018, 20:02

wszędzie jest mesalazyna, w sulfalazynie też .Czasami niektórzy mają problem z pozostałymi składnikami leku, wypełniaczem, otoczką.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu Sulfasalazyną”