Sulfasalazyna a alkohol

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kriszi
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2018, 22:18
Choroba: CU
województwo: lubuskie

Sulfasalazyna a alkohol

Post autor: Kriszi » 18 wrz 2018, 22:43

Witam,
mam takie pytanie, biorę dziennie 2 tabletki sulfasalazinu EN krka (1 tabletka- 500mg). Czy podczas brania mogę spożywać alkohol? Nie znalazłem przeciwwskazań na ulotce.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Sulfasalazyna a alkohol

Post autor: Anette28 » 18 wrz 2018, 23:09

Lek Sulfasalazin EN nie wolno mieszać z alkoholem. Występuje całkowity zakaz spożywania alkoholu podczas kuracji.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Tomeek
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 08 sie 2018, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Sulfasalazyna a alkohol

Post autor: Tomeek » 19 wrz 2018, 17:28

Anette28 pisze:
18 wrz 2018, 23:09
Lek Sulfasalazin EN nie wolno mieszać z alkoholem. Występuje całkowity zakaz spożywania alkoholu podczas kuracji.
Czy podobnie jest z Asamaxem ?

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Sulfasalazyna a alkohol

Post autor: Anette28 » 20 wrz 2018, 00:16

Również nie jest zalecane picie alkoholu przy Asamax. Trzeba pamiętać, że alkohol wchodzi w interakcję z lekami tworząc niebezpieczne związki, może skutków nie widać od razu , pojawiają się w późniejszym czasie tj. Problemy z wątrobą, dwunastnicą, nerkami, ukł.krwionośnym, mózgiem czy trzustką.
Często Użytkownicy piszą na Forum wypiłem jak brałem sterydy, imunosupresanty, czy leki przeciwbólowe i nic mi nie było-także można.
Jest to kompletna bzdura bo może za 3, 4 czy 10 razem nie będzie żadnych skutków ubocznych, ale to nie oznacza, że nic w organizmie się nie dzieje jest to złudne usprawiedliwianie wypiłem-nic mi nie jest "to można."
Dlatego warto się opamiętać, by potem nie żałować.

Dodatkowo pamiętajmy:
Paracetamol/aspiryna/furagina/ibuprofem/kodeina itd. Nie pijemy alkoholu
Antybiotyki/imunosupresanty/sterydy itd. Nie pijemy alkoholu
Pamiętajcie Alkohol w połączeniu z lekami potęguje toksyczne związki.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Tomeek
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 08 sie 2018, 17:03
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Sulfasalazyna a alkohol

Post autor: Tomeek » 07 paź 2018, 19:44

Anette28 pisze:
20 wrz 2018, 00:16
Również nie jest zalecane picie alkoholu przy Asamax.
Z tego co wyczytalem Asamax w bardzo malym stopniu wchlania sie do krwi, dlatego interakcja powinna byc znikoma jezeli w ogole jest. Ja nigdy nie pilem duzo ani czesto ale przed diagnoza bylem smakoszem piwa kraftowego, ciezko mi teraz tego sobie odmowic :/

Piotrek B.
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2017, 00:02
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Re: Sulfasalazyna a alkohol

Post autor: Piotrek B. » 08 paź 2018, 12:09

Mnie gastrolog powiedział ze Asamax nie ma interakcji z alkoholem, bo specjalnie pytałem , bo tez byłem smakoszem piwa przed diagnozą no i nadal jestem ;) Natomiast mój gastrolog dodał tez ze bezpieczniejsza w IBD jest czysta wódka w rozsądnych ilościach zapijana z woda mineralną. Piwo kiepsko działa na flaki, bo fermentacja. A woda mineralna dlatego ze wszystkie gazowe słodkie napoje w stylu Cola,Pepsi, oranżady, energetyki itp. to katastrofa dla chorych jelit. Wiec lepiej ostrożnie działaj z tym piwem, najpierw przetestuj mała ilość. Przy sterydach nie można pic, przy azatioprine tez się nie powinno, ale znam chorych którzy biorą aza wiele lat i czasem pozwalają sobie na drinka czy piwo i jest ok. Natomiast sterydy plus alko to dramat dla wątroby.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Sulfasalazyna a alkohol

Post autor: obyty.z.cu » 08 paź 2018, 14:47

u mnie każdy alkohol, obojętnie jaki, wywoływał krwawienie w jelicie, a ból w żołądku na drugi dzień taki, że.....tu dopisać skalę ;)..ale wysoki.
Przez te krwawienia zostałem "nałogowym" abstynentem
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu Sulfasalazyną”