Sulfasalazin EN - problemy...

Wskazania do stosowania leku
- choroby zapalne jelit WZJ i CHLC wchłania się w jelicie cienkim następnie dociera do jelita grubego, pod wpływem flory bakteryjnej rozkładana jest do sulfapirydyny

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
pit
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2005, 22:07
Choroba: nie ustalono

Sulfasalazin EN - problemy...

Post autor: pit » 01 gru 2005, 22:24

Witam serdecznie, po zażywaniu Sulfasalazinu EN odczuwam bóle głowy i zgagę. Czy może to być sytuacja przejściowa i stan ten minie? Lek przyjmuje drugi dzień (4 x 2 tabl.) Czy można stosować przy tym leki przeciwbólowe? Jakie najlepiej? I jeszcze jedno zgaga - czy ona też może być działaniem niepożądanym związanym z przyjmowaniem leku?
Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedz.

doem76
Początkujący ✽✽
Posty: 206
Rejestracja: 26 paź 2005, 21:03
Choroba: CU
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Sulfasalazin EN - problemy...

Post autor: doem76 » 04 gru 2005, 18:00

Witaj! Każdy organizm reaguje inaczej na leki, jednak jeśli chodzi o sulfę, sporo osób cierpi na ból głowy, etc. Pocieszające jest to, że po jakimś czasie objawy ustępują, bo organizm "przyzwyczaja się" do leku. Staram się nie brać leków przeciwbólowych, jedynie zrobić sobie małą drzemkę przy zgaszonym świetle i cichej muzyczce - zazwyczaj skutkuje. Odkąd biorę Asamax (po jedzeniu) nie mam problemu ze zgagą :-)
CU: Lepiej być nie może :-)

Awatar użytkownika
8monia1
Początkujący ✽✽
Posty: 83
Rejestracja: 16 lis 2005, 07:52
Choroba: CD
Lokalizacja: Śląsk Racibórz
Kontakt:

Re: Sulfasalazin EN - problemy...

Post autor: 8monia1 » 05 gru 2005, 07:52

Ja na poczatku tez miewalam silne bole glowy (wiele razy okazalo sie ze wlasnie podczas trwania tego bolu mialam podwyzszone cisnienie)... Czasem bralam leki p/bolowe ale nie chce pisac jakie (bo lekarze pozwolili mi brac tylko No-spe). Pociesze Cie, ze z czasem ten bol ustal. Obecnie sporadycznie boli mnie glowa.
Pozdrowionka.
:) Monika :)
CD
GG 8358179
Obrazek

Awatar użytkownika
kreska29
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 18 lis 2005, 14:31
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sulfasalazin EN - problemy...

Post autor: kreska29 » 05 gru 2005, 19:08

Witaj !!! Ja właśnie ledwo doczołgałam sie do domku z pracy bo boli mnie głowa jak nic.....
Dwa dni temu też mnie bolała, ale ja nerwus jestem i miałam wrażenie że ten ból to przez sytuacje stresowe i podniesione cisnienie...Teraz się zastanawiam czy aby te moje bóle głowy to...nie są zbyt częste... :wink:
Wczesniej nie kojarzyłam że to może być przez sulfasalazynkę....Muszę podpytać mojego lekarza....Co do tabletek przeciwbólowych to pozwolono mi łykać specyfik no-spa i w drodze wyjątku b.rzadko apap....
Pozdrawiam ciepło.
Pozdrawiam !!
kasia

Aga
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 07 lis 2005, 16:13
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: W.
Kontakt:

Re: Sulfasalazin EN - problemy...

Post autor: Aga » 06 gru 2005, 19:27

Witam Was a ja sulfy wogóle brać nie mogę, a chciałabym ją tolerować ponieważ pomaga mi na straszliwe bóle w kościach ale niestety !! 4 próby brania skończyły się fiaskiem - bóle głowy zawroty mdłości że aż mi dreszcze wyskakuja i wróciłam do asamaxu ,ale teraz z kolei mam bóle stawów i tak w kółko myślę że dla mnie nie ma złotego środka ! Pozdrawiam

Aga
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 07 lis 2005, 16:13
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: W.
Kontakt:

Re: Sulfasalazin EN - problemy...

Post autor: Aga » 06 gru 2005, 19:54

A tak wogóle to jeszcze napiszę że jestem podłamana w listopadzie mnie zdjagnozowano L-Ch i do tej pory biore budenofalk i na zmianę sulfę i asamax i jeszcze na żołądek i jeszcze zelazo i NIc!! Po prostu zamiast lepiej to gorzej nie wiem może wpływ ma na to stres bo niedawno podjęałm prace ale mam dosyć tej choroby !!
Ciągle mnie coś boli jak nie kręgosłup to jelito to żołądek mam dość!! wracam z pracy i nie mam siły zająć się moją rodziną (córka lat 3 i mąż )
Jestem załamana bo nie ma dnia kiedy moge powiedzieć że czuję się dobrze . A w pracy robię dobra minę bo dopiero co się przyjełam więc nie będę kombinować że mi jest niedobrze czy coś mnie boli.
Moja psychika siada z dnia na dzień normalnie chce mi się ryczeć bo moje życie od niedawna to ciagle jakieś złe samopoczucie tez tak macie ????

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sulfasalazin EN - problemy...

Post autor: Mamcia » 06 gru 2005, 21:28

Aga
proszę napisz skąd jesteś, gdzie się leczysz itp. Nie łam się. Zawsze możesz do nas napisać na priva, albo zadzwonić. Leki to jedno, a psyche to drugie. jesteśmy po to. aby się wspierać.
Pozdrawiam
Mamcia

Awatar użytkownika
Agnesis
Początkujący ✽✽
Posty: 135
Rejestracja: 29 lis 2005, 21:48
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Sulfasalazin EN - problemy...

Post autor: Agnesis » 06 gru 2005, 22:26

Witam Cię bardzo serdecznie.
Niestety nowa praca to stres, a stres nasilenie objawów. Przechodziłam przez to rok temu. Musiałam wsiąść do autobusu na 1 godzinę, bo dojeżdżam dość kawałek, i modliłam się, żeby nie dostać biegunki po drodze. Też staram się nikogo nie wtajemniczać w moją chorobę, po na początku próbowałam i reakcja była dość wredna. To pewnie nie przez złośliwość, tylko bardziej przez głupotę i niezrozumienie niektórzy ludzie tak reagują, ale i tak to jest przykre, bo wiadomo, że staramy się pracować jak trzeba, pomimo choroby i złego samopoczucia. Życzę Ci wytrzymałości, bo później jak się trochę zaklimatyzujesz, to będzie coraz lepiej. Trzymaj się.
Też mam objawy stawowo- kręgosłupowe, i o ile miałam lekką poprawę z jelitami po sulfasalazynie ( biorę 3x3 ), to jakoś stawy nie chcą przestać boleć. Też po tym miałam straszne mdłości, ale doktor się uparł na nią i najpierw mi zmiejszył dawkę, a potem podnosił po trochu.

annnna

bole glowy

Post autor: annnna » 08 gru 2005, 16:11

ja tez mam czeste bole glowy i podwyzszone cisnienie (140-105), lekarz mi powiedzial ze to nie ma zwiazku z Colitis ulceroza (biore sulfasalazyn EN)

Ryszard
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2005, 19:35
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bochnia

bóle głowy

Post autor: Ryszard » 20 gru 2005, 21:52

Ja też mam bóle głowy ale lekarze twierdzą że nie jest to wywołane przez Sulfasalaliz, no ale oni nie są chorzy. Myślę żę w moim wypadku jest to wina leku. Mnie pomaga Coffepiryne - szkodzi na żołądek. Nie znam nic lepszego.
pozdrawiam Ryszrd
ryszard

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sulfasalazin EN - problemy...

Post autor: Mamcia » 21 gru 2005, 14:22

Jak nie masz boli stawow smien na mesalazyne i sprawdz, czy bóle głowy ustąpią.
Mamcia

Małgorzata Nazwalska
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 20 paź 2005, 11:22
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Sulęcin

Re: Sulfasalazin EN - problemy...

Post autor: Małgorzata Nazwalska » 29 sty 2006, 15:59

Cześć , mój organizm nie tolerował sulfasalazyny EN ,miałam po niej nudności i wymioty .Traciłam apetyt .Równiez asamx tak na mnie podziałał .Pozdrawiam wszystkich .pa

asienia ;)
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:44
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Kontakt:

Re: Sulfasalazin EN - problemy...

Post autor: asienia ;) » 02 lut 2006, 22:34

HEj AGA! ja tez nie tolerowałam sulfy i zmieniono mi na mesalazynę - dokładnie JUCOLON - objawy ustały.
jak coś to mój nr gg 3346075

agnieszka
Początkujący ✽✽
Posty: 210
Rejestracja: 12 lut 2004, 11:48
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: ...

Re: Sulfasalazin EN - problemy...

Post autor: agnieszka » 13 mar 2006, 23:10

Hej! Te dolegliwości napewno z czasem znikną. Ja biorę sulfasalazyne od czasu jak zaczęłam chorować a to już 6 lat. Na początku także miałam bóle głowy- ale uwierz mi że to kwestia przyzwyczajenia się organizmu do leku. Jestem pewna, że aktualnie czujesz się już dużo lepiej. A jeżeli bóle głowy mocno by się nasilały to polecam apap jest bezpieczny i możemy spokojnie go stosować. Serdecznie pozdrawiam
Gabi

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sulfasalazin EN - problemy...

Post autor: Mamcia » 14 mar 2006, 20:01

Wielu chorych nie toleruje salazoiryny i wtedy powinny stosować nie sulfo ale mesalazynę.
Mamcia

Zablokowany

Wróć do „Sulfasalazin”