Sulfalazyna w dużych ilościach

Wskazania do stosowania leku
- choroby zapalne jelit WZJ i CHLC wchłania się w jelicie cienkim następnie dociera do jelita grubego, pod wpływem flory bakteryjnej rozkładana jest do sulfapirydyny

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: tabletki, tabletki, tabletki...

Post autor: Mamcia » 12 maja 2005, 14:22

A co w tym dziwnego?? Dzieci na sterydach nie rosn?, albo rosn? wolniej.
Jak co? cytujecie, to tak, aby by?o wiadomo by?o o co chodzi.
Mamcia

;)

Sulfosolazin -brac czy nie brac????????? oczywiscie NIE BRAC

Post autor: ;) » 30 paź 2005, 22:47

Witam
Oj jo joj, jak sie to czyta to naprawde nie powiewa optymizmem.
Wszyscy zachwalają Sulfosolazin EN . To co napisze moze brzmiec jak herezja, ale to prawda.

Pamietam jak osoba ,która spotkalem w szpitalu powiedzila mi ,ze bierze to od 2 lat codziennie ,a przepisano mi za chwile ten sam lek. No i bralem chyba z 2 miesiace(z małą przerwą ). Po miesiacu przestalem i choroba sie nasilila.Wtedy dowiedzialem sie od lekarza ,ze ten lek bierze sie do konca zycia. Ja go jednak NIE biore i zyje calkiem normalnie. Skonczylo sie latanie do kibelka, zalatwiam sie raz dziennie ;). Chyba nie musze przypominac jakie sa pozostale elementy tej choroby. Jedyne co ,to nie moge jesc produktów mlecznych i tłustych. Nie jest moze tragocznie po zjedzenie ich ,ale jest bulgotanie w brzuchu i jakos tak dziwnie sie czuje.
Nie jest to jednak to samo ,co mialem w czasie choroby. Nie ma porównania.
Zamiast tabletek zacząlem pić LEN. Piłem jakies 8-10 miesiecy. Dzisiaj pije go sporadycznie. Jak mam ochotę, ale bardzo, bardzo rzadko, prawie wogóle. Nawet nie pamietam kiedy ostatnio go pilem(moze 2 miesiace temu ).
Moja rada. Trzeba sie nie poddawac i sprobowac z lnem.Trzeba byc wytrwalym.Stawka jest wysoka.

Koniec wywodu. ;)

PS.Staram sie nie uzywac polskich liter. Mozilla ich nie wyswietla, nie wiem dlaczego.Pewnie kodowanie jest nie takie. Nie wazne.
Czas konczyc. Jutro do pracy. ;)

Zablokowany

Wróć do „Sulfasalazin”