Sulfa EN

Wskazania do stosowania leku
- choroby zapalne jelit WZJ i CHLC wchłania się w jelicie cienkim następnie dociera do jelita grubego, pod wpływem flory bakteryjnej rozkładana jest do sulfapirydyny

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sulfa EN

Post autor: Natalka » 20 paź 2009, 17:23

Horadoopka, ja mogę napisać Ci co zrobiłabym w takiej sytuacji, a więc jeśli jest to prawdopodobnie zapalenie ograniczone do odbytu (odbytnicy?) i nie masz objawów takich jak ból, sraczka czy gorączka, czyli że jesteś w stanie spokojnie wytrzymać do wizyty kontrolnej, to ja bym sobie darowała te tabletki i poczekała.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Sulfa EN

Post autor: Horadoopka » 21 paź 2009, 11:32

Dzięki! :razz:
chyba tak zrobię.. bo może niepotrzebnie się szprycuję tymi lekami.. bóli nie mam, sraczki raczej też nie, temp muszę sobie zmierzyć, ale chyba nie mam gorączki. Krew sie raz pojawiła w ostatnim tyg, bo 2 dni nie była w toalecie i może poźniej za bardzo 'cisnęłam' :wink:
za tydzień jadę do egiptu i prawdopodobne, że BigSraczki dostanę :mrgreen:
ale po powrocie z wczasów juz grzecznie do lekarza pójdę.. :twisted:

[ Dodano: 18-11-2009 ]
..to znowu ja :mrgreen:
Mam kilka pytań jako debiutantka :roll:
w poniedzialek byłam u lekarza z wynikami z kolonki - przewlekłe zapalenie odbytnicy dużego stopnia nadżerkowe
przepisał mi Salofalk. Nie mogę go znaleźć w zadnej aptece.. w internetowej jest z kolei o innej dawce niż na recepcie. Jak bardzo ten lek rożni się od Sulfasalazyny? czy można stwierdzić że jest na poważniejsze stany chorobowe, czy wręcz przeciwnie?
Farmaceutka powiedziala mi, że odpowiednikiem Salofalku jest Pentaza- wiecie może czy w 100%, czy czymś się tam rożni>? (oprocz ceny...)
Nie dopytałam się też lekarza - co prawda w badaniu CU mi nie wyszło, ale stan jest dość poważny i lekarz nie wyklucza ze jednak może to być CU. Ale gdyby jednak nie - to czy zapalenie tego typu jest całkowicie wyleczalne?
Co z tymi nadżerkami- na co powinnam w związku z tym zwrócic uwagę przy diecie itd...
wiem, że to kilka pytań z innych tematów, ale prosze o wyrozumialość- wole miećte informacje w jednym miejscu.
pozdrawam :)

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sulfa EN

Post autor: Natalka » 18 lis 2009, 15:12

Horadoopka pisze:Co z tymi nadżerkami- na co powinnam w związku z tym zwrócic uwagę przy diecie
o żywieniu najlepiej poczytaj poradnik żywieniowy http://nzj.iimcb.gov.pl/zywienie.pdf
i dział Diety też, tu chodzi o ogólny stan jelita w zaostrzeniu, a nie o same nadżerki.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Sulfasalazin”