Zmiana na Sulfazyne EN

Wskazania do stosowania leku
- choroby zapalne jelit WZJ i CHLC wchłania się w jelicie cienkim następnie dociera do jelita grubego, pod wpływem flory bakteryjnej rozkładana jest do sulfapirydyny

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Posty: 184
Rejestracja: 05 mar 2007, 09:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Zmiana na Sulfazyne EN

Post autor: Emilo » 29 cze 2007, 11:46

Witam od stycznia bylem na Asamax 500 4x2 tabletki na dzien, dzis bylem u lekarza i nie wiem czy sie pomylil czy specjalnie zmienil lek ale dostalem recepte na sulfalazyne EN i mam ja brac 3x2 i teraz nie wiem czy isc sie spytac do jakiegos lekarza czy zaufac i kupic ta sulfalazyne???!!!!

zmiana tematu zg.z reg
Anette

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lek prawidłowy czy pomyłka??!!

Post autor: Mamcia » 29 cze 2007, 12:39

a może skarżyłaś się na bóle stawowe lub bóle kręgosłupa.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Lek prawidłowy czy pomyłka??!!

Post autor: Tomy » 29 cze 2007, 12:50

Właśnie tak samo pomyslałem jak Mamcia. Sulfa EN przy CU, nie jest żadną pomyłką. To jest jeden z podstawowych leków do wyboru w przypadku CU. Ja biorę Sulfę już ok. 12 lat i nie narzekam. Sulfę lekarze innych specjalności przepisują też na inne choroby np. reumatyczne. Więc w sytuacji, kiedy CU towarzyszą bole stawów, a to się zdarza i jest wynikiem choroby jelit, to wtedy zamiana na Sulfę jest dobrym rozwiązaniem na oba te problemy. Ale lekarz powinien Ci wyjaśnić, dlaczego zmienił lek z Asamaxu, czyli mesalazyny na Sulfasalazynę, bo raczej trudno podejrzewać, że się po prostu pomylił. Wg. mnie możesz spokojnie wykupić lek i zobaczyć, jak na niego reagujesz. Mogą wystąpić pewne efekty uboczne np. ból głowy, ale przeważnie po krótkim czasie wszystko wraca do normy. Jeżeli by było inaczej, to zawsze możesz wrócić do Asamaxu.

edit---------------
Właśnie zajrzałem do Twoich wcześniejszych postów i tam pisałeś coś niedawno o bólu w okolicy miednicy. Więc pewnie powiedziałeś o tym lekarzowi, a on pewnie podejrzewa, że to boli staw biodrowy i dlatego zmienił na Sulfę. Mnie też dość często pobolewał lewy staw biodrowy. Byłem z tym u mojego super doktora i na konsultacjach u ordynatorki reumatologii i oboje po badaniach, w tym RTG stwierdzili, że jest to objaw towarzyszący CU. Pani ordynator, kiedy zobaczyła w zestawie leków Sulfę i to w solidnej dawce, nie zalecała żadnych innych leków. Powiedziała, że zasada jest tu prosta: to co leczy jelita, leczy również stany zapalne w stawach.

Ale na przeszłość, nie wychodź nigdy od doktora z nowymi lekami, bez informacji po co, na co i dlaczego :)

Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Posty: 184
Rejestracja: 05 mar 2007, 09:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Lek prawidłowy czy pomyłka??!!

Post autor: Emilo » 29 cze 2007, 14:07

Nie stawy mnie nie bola ale mozliwe ze zmienil mi lek bo na asamaxie bylem od stycznia i mialem w tym czasie 2 mniejsze zaostrzenia i jedno duze moze sulfa bedzie lepiej na mnie działac. Zreszta w poniedzialek jade do katowic do lekarza to zobacze co i jak dowiem sie blizej a do tego czasu skoncze asamax bo jeszcze zostalo mi troszke tabletek. Dziekuje za pomoc pozdrawiam i zycze zdrowia.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Lek prawidłowy czy pomyłka??!!

Post autor: goniusia » 29 cze 2007, 18:03

Ja też jestem na sulfie,którą dobrze toleruję.Na początku bolałą mnie głowa i dostałam jakiegoś uczulenia ale to minęło.Pozdrawiam :papa:

Zablokowany

Wróć do „Sulfasalazin”