Sulfosalazin EN czy brać leki gdy choroba jest uśpiona?

Wskazania do stosowania leku
- choroby zapalne jelit WZJ i CHLC wchłania się w jelicie cienkim następnie dociera do jelita grubego, pod wpływem flory bakteryjnej rozkładana jest do sulfapirydyny

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: czy brać leki gdy choroba jest uśpiona?

Post autor: inkaska » 10 kwie 2009, 21:39

ja dochodze do wniosku ze jednak nie powinno sie calkowicie odstawiac leków, sama tak zrobilam ale tutaj bardziej role odgrywaja moje problemy z polykaniem niz przekonanie ze tak powinnam zrobic... co prawda lekow nie biore systematycznie od ponad 3 lat, niemniej co jakis czas jelito daje mi sie we znaki
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: czy brać leki gdy choroba jest uśpiona?

Post autor: CAMPARI34 » 11 kwie 2009, 08:06

ja sobie sama zmniejszyłam dawkę leków w szpitalu lekarz pytał od kiedy i czy mi nic nie było mówiłam że nie to mówił ze oki może być a teraz od kilku mc.znowu zmniejszyłam o 2 pentazy i jest dobrze nie :wink: dolega nic
:D

MałaMi
Początkujący ✽✽
Posty: 203
Rejestracja: 04 lut 2009, 23:24
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Tarnów
Kontakt:

Re: czy brać leki gdy choroba jest uśpiona?

Post autor: MałaMi » 23 paź 2009, 11:11

Przedwczoraj mój lekarz kazał mi definitywnie odstawić Salofalk, co też uczyniłam. Na razie czuję się dobrze (odpukać). Wszystkie badania: kolonoskopia, tomografia jamy brzusznej, USG, morfologia, badania wątroby, CRP i elektrolity mam rewelacyjne, jakby choroby nigdy nie było. Boję się trochę tego odstawienia, ale zobaczymy....
Rise. Life is in motion. I'm stuck in line.
Rise. You can't be neutral on a moving train.
One day the symptoms fade. Think I'll throw these pills away.
And if hope could grow from dirt like me. It can be done.

Won't let the light escape from me.
Won't let the darkness swallow me.

So long.
http://www.youtube.com/watch?v=UN-MwovMrbI
_________________

NIC nie zażywam poza SANROBI

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Posty: 1188
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubinek :)

Re: czy brać leki gdy choroba jest uśpiona?

Post autor: CzarnaMamba » 23 paź 2009, 12:35

MałaMi, jestem ciekawa reakcji Twojego organizmu, po okolo pol roku :) ja od czerwca nie biore (sama odrzucilam), przez jakis czas nic mi nie bylo. Od okolo miesiaca sie znow zaczelo. Potworne bole, krew w stolcu, zaparcia z biegunkami na przemian :/ Oby u Ciebie bylo ok ;) w sumie ostatnio bylam u lekarza, stwierdzil, zebym nie brala juz asamaxu, to zobaczy co dalej bedzie. Czuje sie jak krolik doswiadczalny, ale.... nie zamierzam czekac, skonsultuje sie z innym lekarzem.
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Posty: 1188
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubinek :)

Re: czy brać leki gdy choroba jest uśpiona?

Post autor: CzarnaMamba » 23 paź 2009, 13:04

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

No i wlasnie to Nas rozni, MałaMi ma CD, a ja nie wiem, co mi jest. Jak na razie nie chudne, tylko czuje sie nie za ciekawie :/
Obrazek

Renusia
Początkujący ✽✽
Posty: 73
Rejestracja: 22 lut 2007, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Cannock uk
Kontakt:

Re: czy brać leki gdy choroba jest uśpiona?

Post autor: Renusia » 23 paź 2009, 21:44

No właśnie, ja miałam zmiany tylko w jelicie grubym. Teraz od ponad pół roku jestem w remisji, ale cały czas przyjmuję Mezavant XL 1200 - 4 tabletki na dobę. Oprócz tego Imuran 150 mg no i dawki podtrzymujące Remicade. Nie ma mowy o odstawieniu leków , nawet o zredukowaniu Mezavantu.
Pozdrawiam.
Renusia

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: czy brać leki gdy choroba jest uśpiona?

Post autor: CatAnn » 23 paź 2009, 21:51

Niestety, pewnie brak jest tego odważnego, który przestałby brać leki i sprawdziłby, czy one w ogóle są potrzebne - czy pomagają, czy może... Jeszcze kiedy brałam taką sulfasalazynę jako lek "na wszelki wypadek", to było ok. Teraz biorę budesonid, i to bez powodu właściwie - a jest to:
steryd (co nie jest obojętne dla organizmu),
piekielnie drogi lek.
Ale co zrobić. Lekarz kazał, to trzeba. Może wreszcie będzie refundowany.
(Dodam na zakończenie, że to dzięki forum płacimy za niego o połowę mniej - dzięki pewnej uczynnej osobie, która podała adres apteki w Warszawie :))
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Posty: 1188
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:01
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubinek :)

Re: czy brać leki gdy choroba jest uśpiona?

Post autor: CzarnaMamba » 23 paź 2009, 22:23

Renusia pisze:ja miałam zmiany tylko w jelicie grubym
Ja tez mam i co? Nic :P dalej czekam na wielki atak jelitowca :E
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czy brać leki gdy choroba jest uśpiona?

Post autor: Mamcia » 23 paź 2009, 22:33

Teraz od ponad pół roku jestem w remisji, ale cały czas przyjmuję Mezavant XL 1200 - 4 tabletki na dobę. Oprócz tego Imuran 150 mg no i dawki podtrzymujące Remicade.
To jest leczenie z grubej rury. Czy to jest badanie kliniczne, czy praktyka??
Z literatury światowej wynika, że przy leczeniu biologicznym podtrzymującym należy wycofać się z immunosupresji po pół roku, bo w dłuższym okresie nie przynosi ona korzyści. I jeszcze 4,8 gr mesalazyny na dobę, gdy nie ma danych potwierdzających w CD jej wpływ na długość remisji, a skuteczną dawką w chemoprawencji jest???
Na to pytanie oczekuję odpowiedzi, bo wałkujemy ten temat od wiosny.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Renusia
Początkujący ✽✽
Posty: 73
Rejestracja: 22 lut 2007, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Cannock uk
Kontakt:

Re: czy brać leki gdy choroba jest uśpiona?

Post autor: Renusia » 23 paź 2009, 23:58

To nie jest badanie kliniczne, tylko praktyka. Taką dawkę mesalazyny zażywam od grudnia ub. roku po przeprowadzonej kolonoskopii. Stwierdzono wówczas bardzo duże zmiany chorobowe na jelicie grubym (polipy, pseudopolipy, owrzodzenia) oraz przetoki okołoodbytnicze.
Dowiedziałam się później, ze byłam jednym z cięższych przypadków.
Co do immuranu to rzeczywiście zażywam go ponad ponad pół roku już.
Tydzień temu miałam wizytę w szpitalu (V dawka podtrzymująca) rozmawiałam również z lekarzem prowadzącym i w takiej dawce cały czas mam przyjmować w/w leki. Zmniejszenie dawki mesalazyny jest dla mnie niewskazane. Nie dopytywałam się już dlaczego.
Odnośnie chemoprawencji - nie wiem , kolejną wizytę i dawkę podtrzymującą Remicade mam dopiero 17 grudnia, ale na pewno porozmawiam wówczas z lekarzem i spróbuję się coś dowiedzieć na ten temat i co do dalszego przyjmowania Immuranu.
Renusia

Iluizjana
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 07 paź 2009, 14:09
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Wiedeń

Re: czy brać leki gdy choroba jest uśpiona?

Post autor: Iluizjana » 12 lis 2009, 20:19

Po mesalazynie byłam cała obolała. Zażywałam ja przez pół roku i na własne życzenie przestałam. Dziś to już pięć lat jak nie biorę nic.Czuje sie dobrze. Odwiedzanie toalety stało sie tylko poranne i popołudniowe tak jak przed laty :roll: . Przytyłam koszmarnie i jak patrzę w lustro to widzę szafę trójkę. :smutny: Naturalnie nikomu nie radzę i nie proponuję.
Kiedyś walczyłam z jelitami teraz walczę z moją psychiką. Udaje się. Osiem lat spokoju.

Zablokowany

Wróć do „Sulfasalazin”