sulfasalazyna + pentansa granulat + asamac czopki - dawka

Wskazania do stosowania leku
- choroby zapalne jelit WZJ i CHLC wchłania się w jelicie cienkim następnie dociera do jelita grubego, pod wpływem flory bakteryjnej rozkładana jest do sulfapirydyny

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

sulfasalazyna + pentansa granulat + asamac czopki - dawka

Post autor: palula88 » 18 maja 2014, 20:07

Mam pytanie.
Obecnie biore sulfe 3x1 pentanse 1g 2x1 i asamax czopki 2x1. Zaczyna mnie pobolewac brzuch. Raz juz tak bylo jak zamiast 2x2 sulfy bralam ja 3x1. Czy moge wrocic do dawki 2x2 sulfasalazyny jednoczesnie biorac pentanse i asamax?

Ogolnie bardzo dziwi mnie zlecone leczenie przez mojego lekarza, poniewaz z tego co widze to inni biora np tylko sulfe albo salofalk czy asamax ale w wiekszej dawce a ja widze ze biore rozne leki naraz.. a moze pomogl by np jeden konketny.. Nie rozumiem troszke tego. Zaniedlugo zalicze wszystkie mozliwe leki dostepne w leczeniu tej choroby :(
Nigdy np lekarz nie zalecil mi np samego salofalku ale w wiekszej dawce niz 3x1 tylko jak taka dawka nie pomogla to dolaczyl juz sulfe..
Imuran 100mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sulfasalazyna + pentansa granulat + asamac czopki - dawka

Post autor: Mamcia » 18 maja 2014, 21:11

Niedawno wyjaśniałam jak, a przede wszystkim gdzie działają poszczególne preparaty. Napisz gdzie masz zmiany oraz czy występują objawy stawowe, a wtedy odpowiem czy jest uzasadnienie dla takiego leczenia. Dawkowania z 3 x 1 możesz zmienić na 2 x 2.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2014, 16:21 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: sulfasalazyna + pentansa granulat + asamac czopki - dawka

Post autor: palula88 » 19 maja 2014, 20:46

Zmiany mam w esicy i katnicy. Salofalku brak w aptekach wiec lekarz przepisal mi pentanse i asamax w czopkach. Stawy nie bola (bolaly plecy przed wlaczeniem leczenia - mysle ze to od zmian w jelitach bo jak zaczeleam brac leki to bol plecow i brzucha minal) zauwazylam ze to glownie sulfa zmniejszyla moje objawy (a moze tak tylko mi sie wydaje)
Imuran 100mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sulfasalazyna + pentansa granulat + asamac czopki - dawka

Post autor: Mamcia » 20 maja 2014, 16:23

Salofalk i pentasa działają w kątnicy, a czopki w esicy. To leczenie jest bardzo sensowne.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sulfasalazin”