Sulfasalazyna - zalecenie lekarza

Wskazania do stosowania leku
- choroby zapalne jelit WZJ i CHLC wchłania się w jelicie cienkim następnie dociera do jelita grubego, pod wpływem flory bakteryjnej rozkładana jest do sulfapirydyny

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Sulfasalazyna - zalecenie lekarza

Post autor: Horadoopka » 04 sty 2012, 19:08

U mnie remisja trwa ok roku.
od 10mcy mieszkam w Anglii. Wzięłam sobie z PL zapas Sulfasalazyny (biorę 4 dziennie), ostatnio mi się skończyły i poszłam do lekarza po receptę. Rodzinny nie chciał mi nic przepisać i wysłał do specjalisty. A ten specjalista ku memu osłupieniu powiedział ze Sulfasalazyna to za cięzki kaliber i w UK stosuja ja tylko do leczenia artretyzmu (czyli chyba RZS miał na mysli) i mi teraz zaleca zmniejszyc dawke do 2 tabletek dziennie a za 2, 3 tygodnie odstawic zupełnie.... z tego co wczesniej wiedziałam leki nalezy brac cały czas by utrzymac chorobę w ryzach.. a tu taka informacja...
Od tygodnia biore 2 tabletki i co najdziwniejsze jest ok... co Wy na to?

wydzielone stąd viewtopic.php?t=1011
Ostatnio zmieniony 04 sty 2012, 19:26 przez Horadoopka, łącznie zmieniany 2 razy.

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Sulfasalazyna - zalecenie lekarza

Post autor: Horadoopka » 04 sty 2012, 19:27

Tez tak kojarzę ze 4 to minimum. I gdyby lekarz przepisał mi cos w zamian to ok, ale nie dał NIC... dziwne i nie wiem czy nie niebezpieczne dla moich kiszek....

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sulfasalazyna - zalecenie lekarza

Post autor: Mamcia » 04 sty 2012, 22:06

Po raz kolejni zachęcam do czytanie nie tylko forum, ale także kwartalników. Tam znajdziecie zlecenia ECCO dot chemoprewencji i podtrzymanie remisji w CU. Dawki i sposób podawania leku zależy także od rozległości zmian.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sulfasalazin”