sulfasalazin EN Krka 500mg

Wskazania do stosowania leku
- choroby zapalne jelit WZJ i CHLC wchłania się w jelicie cienkim następnie dociera do jelita grubego, pod wpływem flory bakteryjnej rozkładana jest do sulfapirydyny

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
NaiLer
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 09 lut 2011, 15:39
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

sulfasalazin EN Krka 500mg

Post autor: NaiLer » 11 lut 2011, 17:19

Nie wiem czy to dobry dział.

Witam. pod koniec grudnia bylem na badaniach kolonoskopowych, wykryto mi: Colitis erosiva cum eccumosibus (ale chyba lekarz sie pomylił i ma być erosionibus) (od 10 lat choruje na przewlekłe zapalenie j.g.)(zawsze miałem Colitis Chronica, a raz Colitis Ulcerosa ale w remisji) Mam 18 lat.

Lekarz pod koniec stycznia przepisał mi Sulfasalazin EN 1 tabl. 2 razy dziennie.
to moje ostatnie WYNIKI

i mam pytanie czy moge zwiekszyć troche dawke ponieważ od czwartku (3 lutego) (tydzien po rozpoczęciu zażywania tabl) mam papkowate (takie jak błoto) stolce i podkuwa mnie lewy bok. Czy mogę jakoś zwiększyc dawkę, bo kilka osob na forum napisało że to bardzo mała dawka.

NaiLer
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 09 lut 2011, 15:39
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Re: sulfasalazin EN Krka 500mg

Post autor: NaiLer » 11 lut 2011, 18:00

Niszka, stolce zaczęły sie jakiś tydzien po rozpoczęciu ich zażywania, a lekarze jak lekarze, odezwę się coś to opieprzy że to on jest lekarzem itp itd

ps. + to kłucie w boku, wczesniej miałem je bardzo rzadko i bardzo delikatnie, teraz nie są one silne ale jednak są i częsciej. Teraz mam jakąs grype może dlatego nasiliło się to kłucie?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sulfasalazin EN Krka 500mg

Post autor: Mamcia » 11 lut 2011, 19:23

Dawka sulfy- jest podprogowa, bo w przeliczeniu na czystą mesalazynę to troszkę ponad 500 mg.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

NaiLer
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 09 lut 2011, 15:39
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Re: sulfasalazin EN Krka 500mg

Post autor: NaiLer » 11 lut 2011, 20:46

Mamcia, tzn? bo nie rozumiem? Mam podwyższyć dawkę czy nie?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sulfasalazin EN Krka 500mg

Post autor: Mamcia » 11 lut 2011, 20:53

Nie jestem lekarzem, a nawet gdybym była to nie można udzielać porad taką drogą. Mogę natomiast napisać jakie są zalecenia i dawki i to zrobiłam.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sulfasalazin”