claversal micropellets 1,5g (mesalazine)

inne mniej popularne leki z grupy Mesalazyna

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mkris
Początkujący ✽✽
Posty: 70
Rejestracja: 28 maja 2009, 21:21
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rydultowy
Kontakt:

claversal micropellets 1,5g (mesalazine)

Post autor: mkris » 30 kwie 2010, 16:00

Witam Wszystkich.

Mam nadzieje, ze ktos mi tutaj cos doradzi bo na dzien dzisiejszy jestem miedzy mlotem a kowadlem :cry:

Zaczne od tego co biore, a wiec rano claversal micropellets 1,5g a wieczorem przed snem claversal schaum 1g plus dieta. Bylo wszystko OK - czuje sie dobrze, az poszedlem na badanie krwi ponad miesiac temu...
Wszystkie badania wyszly dobre po za watroba. Ponowili mi po miesiacu badanie krwi pod katem watroby i wyniki sie pogorszyly. W srode mialem pobierana krew po raz trzeci i wyniki byly znowu gorsze.

Lekarz rodzinny powiedzial mi ze to jest spowodowane claversal micropellets i ze mam go odstawic i przyjsc ponownie na badanie krwi za tydzien.
Lecz po skontaktowaniu sie telefonicznie z moim proktologiem odradzil mi odstawiac tego lek - tlumaczac, ze nie jest mu znany wplyw claversalu na watrobe ,ze moze to byc spowodowane czyms innym.

na ulotce fakt pisze, ze "mniej niz 1 osoba na 10 000 moze wplynac na zapalenie watroby lub jej prace)

Co mam robic - odstawic ten claversal i zobaczyc jakie beda wyniki za tydzien?Jak rowniez odstawienie tego leku nie wplynie na moje jelita?

Dziekuje za pomoc.
2x1g Salofalk , 1x Pantoprazol 20mg , claversal rektalschaum 1g

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: claversal micropellets 1,5g (mesalazine)

Post autor: Tomy » 30 kwie 2010, 17:12

Wiesz, Claversal to jest mesalazyna jak w innych lekach, które bierzemy np. Asamax z tym, że ma inną otoczkę. Polscy lekarze mało go znają, bo nie jest w normalnym obrocie dostępny. Ja jeszcze nie słyszałem, aby mesalazyna jakoś szczególnie źle działała na wątrobę. Więc to raczej proktolog ma rację.
Z drugiej strony, zawsze może się zdarzyć ten 1 przypadek na 10 tys, więc można spróbować odstawienia Claversalu na tydzień. Mnie zdarzało się odstawiać lek podstawowy na tydzień i na dwa tygodnie i nie powodowało to jakiegoś widocznego zaostrzenia.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: claversal micropellets 1,5g (mesalazine)

Post autor: Mamcia » 01 maja 2010, 21:25

A co to są złe wyniki i co oznacza pogorszenie? Rozumiem, że bierzesz i doustnie i doodbytniczo. Jaką część jelita masz zajętą??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mkris
Początkujący ✽✽
Posty: 70
Rejestracja: 28 maja 2009, 21:21
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rydultowy
Kontakt:

Re: claversal micropellets 1,5g (mesalazine)

Post autor: mkris » 01 maja 2010, 21:38

Mamcia pisze:A co to są złe wyniki i co oznacza pogorszenie? Rozumiem, że bierzesz i doustnie i doodbytniczo. Jaką część jelita masz zajętą??
tak,rano Claversal Micropellets 1x1,5g doustnie a na noc Claversal Rektal 1x1g (pianka)

zajete mam dolny odcinek jelita grubego.

Co do wynikow krwi to mialem juz trzy razy robine pod katem watroby i za kazdym razem nie bylo poprawy tylko pogorszenie - jakie te wyniki to nie wiem - na pytanie jakie sa dostalem odp. ze narazie nie zagraza zyciu ale jak dalej tak pojdzie dostane zoltaczki.

zas moj specjalista twierdzi,ze Claversal Micropellets nie powinnien wplynac na watrobe, ze problem lezy gdzies inndzie np. trzustka

od jakies 4 miesiecy CU mam uspane (nie mam obiawow) tylko bylem rutynowo na badaniu krwi i tu wyszedl "zonk"

co do odp. mojego lekarza rodzinnego to normalne u Niemcow, aktualnie przebywam za granica i tu sie lecze.nastepnym razem zarzadam wydruku badania to wtedy moglbym sie podzielic.

boje sie,ze odstawienie tego Claversal Micropellets moze pobudzic moje jelita i sam fakt,ze cos sie dzieje jak w sumie byl spokuj...
2x1g Salofalk , 1x Pantoprazol 20mg , claversal rektalschaum 1g

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: claversal micropellets 1,5g (mesalazine)

Post autor: Mamcia » 01 maja 2010, 21:55

Wyniki są twoją własnością i musisz zażądać ich kopii. leczysz się chyba w Niemczech?
Penatasa w granulkach nie jest lekiem z wyboru na CU. Przy złych próbach wątrobowych (jakich???), rozważyłabym odstawienie leczenia doustnego, ale to gdybanie, bo bez wyników nic nie wiem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mkris
Początkujący ✽✽
Posty: 70
Rejestracja: 28 maja 2009, 21:21
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rydultowy
Kontakt:

Re: claversal micropellets 1,5g (mesalazine)

Post autor: mkris » 27 maja 2010, 20:10

Witam ponownie,

Przepraszam ze dopiero teraz pisze ale bylem "odciety" od swiata.

Dzis bylem u lekaza po kopie trzech ostatnich badan (bylem w szoku jak to widzialem) moze nie jest tak zle....w sumie nic z tego nie wiem.

Mam nadzieje ze da cos sie odczytac zrobilem zdjecia aparatem.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Claversal Micropellets nie biere juz miesiac...

dziekuje za pomoc!

[ Dodano: 29-05-2010 ]
Mam jeszcze jedno pytanko,czy w takim stanie powinieniem jesc jakies witamini ...
na stan dzisiejszy nie biore zadnych witamin
2x1g Salofalk , 1x Pantoprazol 20mg , claversal rektalschaum 1g

aga74
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 14 wrz 2007, 00:01
Choroba: CD
Lokalizacja: monachium
Kontakt:

Re: claversal micropellets 1,5g (mesalazine)

Post autor: aga74 » 25 sty 2011, 14:31

Ja tez lecze sie w Niemczech i za kazdym razem mam podobny problem jak ty ,jesli chodzi o wyniki badan.
Ciekawa jestem w jakim miescie mieszkasz.Ja jestem w Monachium.
Tez biore Claversal tylko,ze w tabletkach.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
^m^
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 14 cze 2010, 21:38
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Re: claversal micropellets 1,5g (mesalazine)

Post autor: ^m^ » 26 kwie 2011, 11:03

Czy istnieje jakiś sposób na to żeby dostać claversal micropellets w Polsce?
W tej chwili biorę Asamax 3x2 i Metypred 16 mg i nie powiem żebym czuła się lepiej. W zasadzie to jest źle :( Cały czas tylko kisiel i jakieś Gerbery dla dzieci:>. Boję się czego kolwiek wziąc do ust. Ale wracając do tematu ;), raz miałam możliwość przyjmowania Claversalu, gdyż dostałam go w PCK i poprawa była natychmiastowa. Teraz szukam sposobu na to żeby móc ten lek sprowadzić na własne potrzeby.
Do czego może się przydać jeden kawałek puzzli? A z drugiej strony - czy ktoś odważyłby się go wyrzucić?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: claversal micropellets 1,5g (mesalazine)

Post autor: obyty.z.cu » 26 kwie 2011, 21:06

^m^ pisze:raz miałam możliwość przyjmowania Claversalu, gdyż dostałam go w PCK i poprawa była natychmiastowa
przeciez to mesalazyna,TO KLASYKA :wink:
Preparaty: Claversal, Colitan, Dipentum, Jucolon, Mesalazyna, Osalazyna, Pentasa Salofalk.
http://j-elita.org.pl/?pid=pages&id=44
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
mkris
Początkujący ✽✽
Posty: 70
Rejestracja: 28 maja 2009, 21:21
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rydultowy
Kontakt:

Re: claversal micropellets 1,5g (mesalazine)

Post autor: mkris » 28 maja 2011, 22:54

aga74 pisze:Ja tez lecze sie w Niemczech i za kazdym razem mam podobny problem jak ty ,jesli chodzi o wyniki badan.
Ciekawa jestem w jakim miescie mieszkasz.Ja jestem w Monachium.
Tez biore Claversal tylko,ze w tabletkach.
Pozdrawiam
hej,
ja mieszkam w NRW.
moj lekarz powiedzial ze nigdy sie nie spotkal aby Claversal wplynal jakos na watrobe i ze niby nigdzie tego nie stwierdzono.... choc na ulodce cos tam pisze.
Po odstawieniu calkowicie Claversal'u mialem jeszcze przez rok zle wyniki z watroby.

Pozdrawiam

[ Dodano: 12-03-2013 ]
Witam ponownie!
Od ponad pol roku biore znowu claversal i od miesiaca mam problemy z wynikami z watroby...
do tego doszly nie wielkie (ciemne) krwawienia (wieczorami) i lekarz domowy chce abym przyjmowal 100mg kortyzonu choc troszke sie boje z uwagi na watrobe?
Jutro mam znowu isc na badania krwi...
2x1g Salofalk , 1x Pantoprazol 20mg , claversal rektalschaum 1g

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne preparaty z grupy Mesalazyna”