Małe dziecko a Colitan

inne mniej popularne leki z grupy Mesalazyna

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
ka12
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2005, 01:38
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Szczecin

Małe dziecko a Colitan

Post autor: ka12 » 17 paź 2005, 01:45

Córka 21 mc przy wypisie ze szpitala dostała Colitan w tabletkach już do zażywania na stałe. Na ulotce przeczytałam,że jest od 6 lat i trzeba zażywać w całości. Mała nie umie połykać tabletek, a boję się, że rozkruszona zniszczy jej wątrobę i nie będzie skutecznie działać. Czy istnieje jakiś lek alternatywny dla małych dzieci? Myślałam też o czopkach, ale podobno działały by tylko na końcowy odcinek jelita. Pomóżcie!

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Posty: 331
Rejestracja: 24 wrz 2003, 11:37
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Colitan

Post autor: Piotr » 17 paź 2005, 10:29

Witaj- na co choruje Twoje dziecko? Czy na CU czy na CD?Piotr

Vega

Colitan

Post autor: Vega » 23 paź 2005, 14:39

Witaj Ka 12. Niezależnie na co choruje Twoje maleństwo, to prosze odstaw ten najgorszy syf, jakim jest Colitan, nawet jeśli to darował Ci szpital. Najtańszy, najmniej skuteczny (wiem z autopsji). Dziwię się, że jest w sprzedaży.
Jeśli dziecko ma być skutecznie leczone od początku, znajdź dobrego lekarza, który przepisze porządny lek i nie eksperymentuj. Życzę mądrych decyzji i remisji dla małej. Zuza :wink:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Małe dziecko a Colitan

Post autor: Mamcia » 23 paź 2005, 15:45

podawanie rozkruszonycg tabletek mija sie z celem, bo mesalazyna jest calkowicie wchlaniana w zoladku i poczatkowej czesci jelita cienkiego. Nie wiem kto dal ten lek, ani jakie maja doswiadczenie w leczeniu tak malych dzieci. Napisz cos wiecej o przebiegu choroby i diagnozie oraz zastosowanym leczeniu. Zawsze najlepiej skonsultowac corke w prof Ryzko w CZD.
Mamcia

Zablokowany

Wróć do „Inne preparaty z grupy Mesalazyna”