Colitan

inne mniej popularne leki z grupy Mesalazyna

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Taki jeden gosc

Colitan

Post autor: Taki jeden gosc » 29 wrz 2005, 14:12

Witam
Czy ktos slyszal o takim leku COLITAN? Dzis dzwonilem do apteki zeby sie dowiedziec o Pentase w czopkach i farmaceuta powiedzial mi wlasnie o takim leku. Sprzedawany jest po 10 sztuk (waga 250g). Cena urzędowa 10 sztuk - 6,79 zł. Podobno jest to coś nowego. Cenowo atrakcyjne.
Jeśli ktoś słyszał o tym leku to niech napisze. Ja wizyte u lekarza mam za tydzien wiec w tym czasie niczego od niego sie nie dowiem.
Czekam na info.
Pozdrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Colitan

Post autor: Mamcia » 29 wrz 2005, 19:30

Prośba raz jeszcze zalogujcie się mili Goście. Czasem denerwuje mnie, że nic nie wiem o osobie, której odpowiadam.
W przeliczenie na gramy substancji czynnej w czpokach (mesalazyna) kolitan kosztuje 38 zł, a pentaza 54 (wg indeksy leków). Teoretycznie działanie powinno być takie samo, co do praktyki nie mam zdania.
Mamcia

Zakrętka
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:16
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

:))

Post autor: Zakrętka » 30 wrz 2005, 07:43

Hej!! Ja brałam colitan przez pewien czas. Powiem szczerze, że nie za bardzo mi pomógł. Poza tym bolał mnie po nim brzuch ma on taką osłonkę, która źle na mnie działa. Tobie może pomóc to wszystko zależy od organizmu. Zresztą mam chory końcowy odcinek jelita grubego więc bardziej odpowiadają mi czopki. Pozdrawiam
Codziennie uczę się optymizmu...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Colitan

Post autor: Mamcia » 30 wrz 2005, 19:39

Ten nasz Gość pisał o czopkach, które nie mają osłonki.
Mamcia

Zablokowany

Wróć do „Inne preparaty z grupy Mesalazyna”